Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття та зміст доказування в розслідуванні

Поняття та зміст доказування в розслідуванні

Назва:
Поняття та зміст доказування в розслідуванні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,76 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ПЛАН.

Вступ.

1.Поняття доказування.

2. Методи доказування.

3. Поняття і зміст доказування в розслідуванні

4.Обставини, що входять у предмет доказування.

ВИСНОВОК

Вступ.

Правоохоронні органи зобов'язані робити все необхідне для забезпечення схоронності державної, колективної й індивідуальної власності, охорони честі і достоїнства громадян, вести рішучу боротьбу зі злочинністю, попереджати будь-які правопорушення й усувати причини, що їх породжують.

Однією з найважливіших задач правової науки є озброєння правоохоронних органів держави діючими засобами і методами боротьби зі злочинністю і ліквідація причин, що її породжують. Рішення цієї задачі в значній мірі залежить від рівня розвитку кримінально-процесуальної науки. При цьому на загальному тлі посилення боротьби зі злочинністю карно-процесуальне законодавство повинне зберігати вихідні тенденції розвитку судової, прокурорської і слідчої практики, пов'язані з демократизацією і гуманізацією карного судочинства - посиленням гарантій, прав, законних інтересів і свобод особи, підвищенням ролі і незалежності суду при здійсненні правосуддя, розширенням і зміцненням інституту захисту по кримінальних справах, суттєвим поліпшенням прокурорської і слідчої роботи, створенням гарантій законності і справедливості судових рішень.

Усе вищесказане досягається шляхом удосконалювання доказувального права, що складає норми кримінально-процесуального права, що встановлюють, що може бути доказом у справі, коло обставин, що підлягають доказуванню, на кому лежить обов'язок доказування, порядок збирання, перевірки й оцінки доказів.

Поняття “доказ” і “ доказування” використовуються в теорії доказів у декількох значеннях.

Доказ, у процесуальному розумінні, це зведення про які-небудь фактичні обставини справи, отримані у встановленому законом порядку.

Доказ - це і визначений логічний прийом міркування, коли на основі встановлених обставин стверджується чи заперечується наявність якої-небудь обставини. Власне, саме від найменування цього логічного прийому бере свій початок використання поняття “доказ” у карному процесі, оскільки тут на основі встановлення обставин відбувається опосередковане пізнання обставин, минулого події.

У науці про доказування використовуються досягнення різних наук, у тому числі логіки, психології, криміналістики, судової медицини, психіатрії й ін. Важливу роль у розвитку теорії доказів грає вивчення слідчої і судової практики.

Пропонована робота являє собою дослідження деяких проблем загальної теорії доказування, тобто практичною діяльністю слідчого, суду по встановленню істини.

При написанні роботи використовувалося чинне законодавство, література по кримінальному праву і кримінальному процесу, по криміналістиці, спеціальні літературні джерела, що відносяться до визначених розділів теорії доказування й інших наук, досягнення яких використовуються при доказуванні і в ході кримінального судочинства.

Поняття доказування

Доказування складається в збиранні, перевірці й оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для законного, обґрунтованого і справедливого розгляду справ. Доказування, у межах своїх повноважень, здійснює особа, що робить дізнання, слідчий, прокурор, суддя, суд. Право участі в доказуванні мають підозрюваний, обвинувачений, захисник, громадський обвинувач, громадський захисник, а також потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач і їхні представники.

До участі в збиранні і перевірці доказів залучаються експерти, фахівці, поняті й інші особи, котрі в порядку, встановленому законом, виконують визначені процесуальні обов'язки. Збирання і перевірка доказів провадиться шляхом допитів, очних ставок, пред'явлення для впізнання, виїмок, обшуків, оглядів, здійснення експертиз і інших слідчих і судових дій, передбачених законом.

Збирання, перевірку, оцінку доказів на досудових стадіях шляхом проведення слідчих і інших дій здійснюють дізнавач, слідчий, прокурор. Визначені права на участь у доказувальній діяльності представлені всім учасникам процесу.

Суд першої інстанції при розгляді справи зобов'язаний безпосередньо досліджувати докази: допитати підсудних, потерпілих, свідків, заслухати висновки експертів, оглянути речові докази, оголосити протоколи й інші документи. Суд вправі викликати будь-яких осіб для допиту чи дачі висновку як експерта, робити огляди й ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Поняття та зміст доказування в розслідуванні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок