Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Повторність злочинів як складовий елемент множинності злочинів

Повторність злочинів як складовий елемент множинності злочинів

Назва:
Повторність злочинів як складовий елемент множинності злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
55,08 KB
Завантажень:
89
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПЛАН.

Вступ.

I. Інститут множинності злочинів у кримінальному праві.

1.1. Поняття множинності злочинів.

1.2. Одиничний злочин як складовий елемент множинності злочинів. Види одиничних злочинів.

1.3. Форми прояву множинності злочинів.

II. Повторність злочинів як складовий елемент множинності злочинів.

3.1. Поняття повторності.

3.2. Види повторності.

3.3. Кваліфікація повторності.

3.4. Відмінність повторності злочинів від суміжних понять.

III. Поняття, види, кваліфікація сукупності злочинів.

IV. Рецидив злочинів як одна із форм множинності злочинів.

5.1. Поняття рецидиву злочинів.

5.2. Види рецидиву злочинів.

5.3. Кваліфікація рецидиву злочинів.

Висновок.

Список використаної літератури.

ВСТУП.

Судово-слідчим органам нерідко приходиться зіштовхуватися з такими фактами, коли в поводженні винного виявляються ознаки двох і більш злочинних діянь. В залежності від характеру цих злочинних діянь істотно змінюється кримінально-правова оцінка поводження суб’єкта. Так, в одних випадках усе вчинене необхідно кваліфікувати за декількома кримінально-правовими нормами (наприклад, при сукупності злочинів), в інших - усе зроблене охоплюється лише однією нормою (наприклад, при повторності). У ряді випадків змінюється й порядок призначення покарання, його вага й порядок відбування. Очевидно, що в інтересах дотримання законності необхідний однаковий підхід до рішення цих питань. Оскільки у всіх цих випадках мова йде про подібні моменти, а саме про здійснення однією особою декількох злочинів, усі ці питання необхідно розглядати в комплексі1 . У цьому плані безсумнівно важливим, актуальним і практично значимим для науки кримінального права і судово-слідчої практики є дослідження проблеми множинності злочинних діянь по карному законодавству. Це обумовлюється тим, що діяльність правоохоронних органів, спрямована на скорочення злочинності, неможлива без постійної боротьби з випадками здійснення тими самими особами безлічі злочинів, без ліквідації причин і умов, що сприяють повторенню злочинів2.

В області теоретичної розробки проблеми множинності злочинів кримінально-правова наука зробила великий крок уперед уже починаючи з 60-х років, коли з'явилися роботи таких відомих учених як Кафаров Т.М., Кудрявцев В.Н., Малков В.П., Яковлев А.М. та інші.

При множинності злочинів у поводженні однієї людини іншою, ніж при здійсненні нею тільки одного злочинного акта, повинна бути оцінка характеру суспільної небезпеки поводження суб’єкта і його особистостей, іншою повинна бути юридична кваліфікація вчиненого і, нарешті, істотними особливостями повинне характеризуватися призначення покарання ( його вага, порядок призначення і відбування і т.д. ).

Тим часом варто підкреслити, що проблема множинності злочинів і відмежування її від одиничних злочинів усе ще має потребу в подальшому вивченні і розробці. Поки що багато хто її питання в теорії і на практиці зважують розбіжно, що не сприяє однаковому застосуванню кримінального закону.

В завершення хотілося б відзначити, що, на відміну від Кримінального кодексу РФ, український законодавець в новому Кримінальному кодексі (у подальшому ― КК) дає визначення не тільки видам множинності, а й вказує на їх правові наслідки (ст. 32-35 КК). Крім того, у багатьох статтях Особливої частини КК повторність і рецидив злочинів визначаються як кваліфікуючі ознаки окремих складів, що тягнуть за собою при їх встановленні більш суворе покарання.

В даній курсовій роботі ми намагаємося розглянути поняття множинності злочинів, визначити її форми і різновиди, а також відокремити досліджуваєме поняття від суміжних понять.

ІНСТИТУТ МНОЖИННОСТІ ЗЛОЧИНІВ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ.

Поняття множинності злочинів.

Злочин завжди заподіює ту чи іншу шкоду суспільним відносинам і викликає негативну оцінку з боку суспільства і держави. Ще більш негативну реакцію викликають випадки здійснення особою не одного, а декількох злочинів. При здійсненні особою декількох злочинів, як правило, заподіюється більша моральна, фізична чи матеріальна шкода суспільству або окремим громадянам, винний виявляє стійке негативне відношення до інтересів держави, суспільства й окремих громадян. Багаторазова злочинна діяльність тієї ж самої особи негативно впливає на хитливих у моральному відношенні громадян, особливо на молодь, породжуючи ілюзії про можливість жити за рахунок суспільства.

Випадки здійснення тією ж самою особою декількох злочинів нерідке явище в судовій практиці. Установлення того факту, що особа одночасно чи послідовно зробило кілька злочинів породжує перед слідчо-судовими органами визначення правових питань, зв’язаних з відокремленням одиничного злочину від декількох, кваліфікацією вчиненого і призначенням покарання, правовими наслідками осуду за безліч злочинів, з’ясуванням причин і умов, що сприяли здійсненню множинності злочинних діянь та ін. Ці і ряд інших питань охоплюються проблемою множинності злочинів у кримінальному праві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Повторність злочинів як складовий елемент множинності злочинів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок