Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Методика викриття найбільш характерних злочинів і правопорушень на підприємствах Агропромислового комплексу, які переробляють та реалізують сільськогосподарську продукцію

Методика викриття найбільш характерних злочинів і правопорушень на підприємствах Агропромислового комплексу, які переробляють та реалізують сільськогосподарську продукцію

Назва:
Методика викриття найбільш характерних злочинів і правопорушень на підприємствах Агропромислового комплексу, які переробляють та реалізують сільськогосподарську продукцію
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,28 KB
Завантажень:
25
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
З поглибленням економічної кризи в державі, негативним розвитком «тіньових» процесів практично в усіх галузях народного господарства, набули значного розповсюдження порушення податкового законодавства в агропромисловому комплексі. Значна їх кількість пов’язана з бартерними операціями, несплатою податків, створенням фіктивних підприємницьких структур та ін.

Аналіз виявлених правопорушень свідчить, що найбільше коштів до бюджету не надходить внаслідок не оприбуткування сільгосппродукції, приховування та заниження оподатковуваного доходу від її реалізації.

50 % прихованих податків приходиться на податок на додану вартість, 25% - на податок на прибуток, 15 %-на акцизний збір.

Вчиненню зловживань сприяє в певній мірі також те, що товарообмінні операції продовжують залишатися основною формою розрахунків у сільському господарстві, чим створюються умови для ухилення від оподаткування.

До скоєння різного роду порушень податкового законодавства призводять критичний економічний стан та значна заборгованість сільгоспвиробників перед державою. Так, сільськогосподарські підприємства заборгували державі вдвічі більше чим промислові підприємства - біля 20 млн.грн. (вдвічі менше). Таке становище в певній мірі змушує керівників об»єктів агропрому ставати на шлях приховування отриманих прибутків від сплати до бюджету.

Ухилення від сплати податків проявляється в діях посадових осіб, спрямованих на повну чи часткову несплату податків або інших обов»язкових платежів до державного бюджету. Основними шляхами скоєння злочинів є приховування або заниження об»єктів оподаткування.

Способи ухилення від сплати податків в агропромисловому комплексі можуть бути різними і зазнавати динаміки та пристосування посадових осіб, що їх скоюють, до умов в яких вони діють.

На сьогоднішній день найбільш характерними способами ухилення від сплати податків в агропромисловому комплексі області є :

• Реалізація без сплати податків, отриманого внаслідок переробки патоки, спирту сільськогосподарськими підприємствами та організаціями, які не мають відповідної ліцензії. Головою селянського фермерського господарства «П» було перероблено на спиртзаводі мелясу, отриманий спирт-ректифікат в кількості 1080 дал реалізовано комерційним структурам хоча ліцензії на реалізацію спирту господарство не мало. У бухгалтерському обліку дана операція відображена не була, про її здійснення перед податковими органами не прозвітовано, відповідно ПДВ та акцизний збір в сумі 82 тис.грн. не були сплачені. В ході розслідування кримінальної справи донараховане до сплати в бюджет 267 тис.грн.

Порушено кримінальну справу за ч. З ст. 148 -2 КК України відносно голови фермерського господарства «В» , який здав на спиртзавод 60 тонн патоки, де після її переробки отримав 1110 дал спирту, який реалізував, однак, розрахунків до ДПІ щодо оподаткування проведених операцій не подав, ухилившись таким чином від сплати податку на суму 73.7 тис.грн. Донараховане з штрафними санкціями 241 тис.грн.

\Д_/ • Невідображення в звітності, що подається до податкового органу, результатів фінансово-господарської діяльності підприємств (господарств).

Посадові особи КСП, фермерських господарств з метою ухилення від сплати податків приховують об»єкти оподаткування шляхом невідображення результатів своєї діяльності в бухгалтерській звітності, або її фальсифікують, і в подальшому, надають до податкового органу податкові декларації без нарахування відповідних податків.

Головний бухгалтер КСП К. шляхом не відображення результатів фінансово-господарської діяльності КСП за рік в бухгалтерській звітності, не нарахувала податків в податкових деклараціях на загальну суму ЗО тис.грн. В цілому, по кримінальній справі донараховане до бюджету 89230 грн.

Можуть мати місце випадки, коли отримані КСП по бартеру транспортні засоби, будівельні матеріали та інша продукція, не оприбутковуються в бухобліку і реалізуються іншим суб»єктам підприємницької діяльності без сплати ПДВ та прибуткового податку. Так, КСП «К» району придбало у приватної особи автобус в обмін на 10 тонн цукру не відобразивши цю операцію в бухобліку та не сплативши податків на суму 2 тис.грн.

• Не нарахування належних до сплати сум податків при здійсненні господарської діяльності.

При відображенні в звітності результатів фінансово-господарської діяльності, бухгалтерські працівники належних податків не нараховують, тим самим приховуючи об»єкти оподаткування.

Посадові особи фермерського господарства «Р» відправили на спиртзавод мелясу на давальницьких умовах, після переробки якої отримали спирт, однак, в бухгалтерському обліку та податкових деклараціях не вказали розрахунок акцизного збору, ухилившись таким чином від сплати податку до бюджету в сумі 52 тис.грн.

Головним бухгалтером КСП «Р» не нараховувався податок на додану вартість при здійсненні операцій по реалізації продукції власного виробництва та при наданні послуг населенню. З врахуванням штрафних санкцій до бюджету донараховане 61 тис.грн.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Методика викриття найбільш характерних злочинів і правопорушень на підприємствах Агропромислового комплексу, які переробляють та реалізують сільськогосподарську продукцію

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок