Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінальна харкткристика окремих способів ухилень від сплати податків

Кримінальна харкткристика окремих способів ухилень від сплати податків

Назва:
Кримінальна харкткристика окремих способів ухилень від сплати податків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,85 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Вступ

Аналіз криміногенної ситуації, що склалася в сфері нарахування і сплати податків, свідчить про необхідність наукової розробки комплексу профілактичних заходів в окремих сферах підприємницької діяльності. Найбільшої уваги в сучасних умовах вимагає попередження податкових правопорушень у сферах:

кредитно-фінансових відносин ;

зовнішньоекономічної діяльності;

реалізації нафтопродуктів;

імпорту і реалізації медичних препаратів;

операцій з нерухомим майном;

виробництва і реалізації сільгосппродукції;

операцій з чорними і кольоровими металами;

ігрового бізнесу;

торгівлі;

виробництва і реалізації підакцизних товарів і інші.

У цьому науковому дослідженні буде розглянута діяльність податкової міліції щодо профілактики податкових правопорушень у кредитно-фінансовій і банківській, зовнішньоекономічній сферах, при реалізації нафтопродуктів, сільгосппродукції, енергоносіїв та ін.

Поряд із загальними способами ухилень від сплати податків (ненадання податкової декларації, заниження, приховання об'єктів оподаткування) є необхідність проаналізувати окремі способи злочинної діяльності для з'ясування змісту дій, прийомів по здійсненню ухилень від сплати податків.

Деякі компанії в теперішній час розробили декілька нових і удосконалили старі

схеми ухилення від сплати податків.У деяких випадках страхові компанії виступають як засіб приховання злочинної діяльності, а іноді вони створюють умови правомірного зменшення оподатковуваного обороту (оптимізація сплати податків). У більшості випадків пропоновані фінансові схеми відповідають чинному законодавству в сфері налогооблажения. Однак при дослідженні всіх ланок фінансової схеми може бути встановлено дійсний зміст і спрямованість діяльності окремих суб'єктів підприємницької діяльності. Основною умовою для правоохоронних органів встановлення факту наміру, тобто того, що настання страхової події було не випадковим, а заздалегідь спланованим.

1. Ухиляння від сплати податків шляхом завищення витрат на виконання робіт

З метою приховання дійсного обсягу робіт суб'єкти підприємницької діяльності складають фіктивні угоди й інші документи про нібито участь у існуючій діяльності субпідрядних організацій. У зв'язку з цим відбувається зменшення оподатковуваного обороту. У результаті з’являються кошти через фіктивні фірми чи використовуються можливості "конвертаційних" центрів.

У цьому випадку схема ухиляння від сплати податків така (дод.А):

1. ЧФ "А" укладає угоду з підприємствами "Л" і "А" на виконання комплексу ремонтних робіт.

2. З метою фактичного виконання робіт досягається неофіційна угода з підприємством "Х" без складання документів обліку.

3. Після виконання визначених угодою робіт підприємства-замовника перелічують на розрахунковий рахунок ЧФ "А" обумовлену суму грошових засобів. Складається необхідний пакет документів про прийом виконаних робіт. Підприємство ЧФ "А" у цьому випадку документально виступає як генеральний підрядчик.

4. Значна частина грошових засобів перераховується на адресу фірм, які з’явилися із метою заниження оподатковуваного обороту і відображення про участь у виконанні робіт субпідрядної організації.

5-7.Фірми, де появилися кошти , пред”являють ЧФ "А" необхідні (фіктивні) документи про участь у виконанні ремонтних робіт.

8. Частина грошових засобів, які з’явилися передаються реально існуючому підприємству "Х" , що фактично виконувало ремонтні роботи. Об”єми виконаних робіт не знаходять відображення в бухгалтерському обліку даного підприємства. Відповідно не надходять податкові платежі в бюджет.

9. ЧФ "А" із частини (незначної) коштів, що залишилися сплачує податки в бюджет, створюючи при цьому видимість легальності здійснених фінансово-господарських операцій.

Наприклад, у ході здійснення профілактичних заходів були установлені факти виконання приватним підприємством робіт на окремих спиртзаводах. Отримані кошти в сумі 40 тис. грн. Через "конвертаційні" центри і фіктивні фірми були об’явлені. Для звіту подаються фіктивні документи про нібито виконані роботи й участь інших організацій як субпідрядників. Співробітники податкової міліції виявили виконавців робіт, яким в якості заробітної плати було виплачено 4 тис. грн. Директором приватного підприємства отримані кошти в сумі 40 тис.грн. віднесені на валові витрати , тим самим занижений оподатковуваний оборот.

В окремих випадках суб'єкти підприємницької діяльності як плату за виконані роботи оформляють бартерні операції. Надалі виконані угоди не знаходять відображення в бухгалиерском обліку, відповідним чином , не враховується і при розрахунку і сплаті податків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Кримінальна харкткристика окремих способів ухилень від сплати податків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок