Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Злочин у кримінальному праві

Злочин у кримінальному праві

Назва:
Злочин у кримінальному праві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,86 KB
Завантажень:
70
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЗМІСТ

Вступ.

1. Поняття злочину у кримінальному праві України

2. Ознаки злочину та їх характеристики

3. Відмінність злочину від інших правопорушень

4. Класифікація злочинів та їх практичне значення

Висновок

ВСТУП

Не лише в Україні та державах , що утворились на території колишнього СРСР і у більшості зарубіжних країн світу за останні роки спостерігається зростання злочинності та погіршення її основних показників .Періоди деякої стабілізації злочинності або незначного її зниження, як правило з невідворотністю змінюються зростанням і подальшим погіршенням її стану , рівня, структури , динаміки .

Саме тому проблема злочинності є однією з найактуальніших не тільки для України , де вона загострилася через тривалу економічну , фінансову, енергетичну і політичну кризу, але й для більшості країн світу. Побудова правової держави стала програмним гаслом для всіх політичних партій, які існують в нашій державі і дістала офіційне закріплення у ст. 1 Конституції України 1998 року.

Пояснюється це досить просто - сучасна юридична теорія вважає правову державу своєрідним ідеалом, найкращою формою державного життя майбутнього. Зрозуміло, що «правова держава» це не просто держава в якій є право, адже держава без права взагалі не існує. Йдеться про державу певної якості, таку державу де існує особливо шанобливе ставлення до права. І головною умовою існування такої держави є верховенство права, тобто встановлені правила поведінки ніхто не повинен порушувати, адже ще в давнину Платон говорив: «Я бачу загибель тієї держави, де закон не має сили і перебуває під чиєюсь владою. А там, де закон володар над правителями, а вони його раби, я вбачаю порятунок держави й усі блага, які тільки можуть дарувати державам боги».

Нажаль на сьогоднішній день в нашій державі існують значні порушення правових норм, не дивлячись на те, що законодавство України приділяє велику увагу боротьбі із правопорушеннями. Так Кримінальний Кодекс України, прийнятий 5 квітня 2001 року, регулює відносини, які виникають між державою і особою у разі вчинення останньою злочину. Основна функція Кримінального Кодексу - це функція охоронна. Кримінальний Кодекс виконує свої завдання притаманним йому способом, визначає коло та види суспільно небезпечних діянь називає їх злочин і встановлює за їх вчинення кримінальне покарання.

З метою зміцнення правопорядку в державі, підвищення ефективності боротьби з корупцією і організованою злочинністю, забезпечення прав, свобод людини і громадянина прийнято ряд законів: «Про боротьбу з корупцією», «Про органи і служби у справах неповнолітніх та спеціальні установи для неповнолітніх» від 24.01.1995 року та Положення «Про кримінальну міліцію в справах неповнолітніх», затвердженого Постановою Кабінетом Міністрів України від 08.07.1997 року.

Але не дивлячись на заходи, прийняті державою щодо боротьби зі злочинністю, люди вчиняють правопорушення досить часто, а їх загальна кількість настільки значна, що це викликає тривогу громадян і мене зокрема. Історія свідчить, що правопорушення трапляються в усіх країнах і суспільствах незалежно від їхнього державного устрою та суспільного ладу, і цілковито їх викорінити ще нікому не вдавалося. Щоправда, для кожної епохи характерні свої особливі уявлення про правопорушення. У XVI ст. Торгівля наркотичними засобами, які на той час уже почали з’являтися в Європі, не вважалася протизаконною, а от щонайменші сумніви стосовно догматів панівної католицької релігії розглядалися як страшний злочин і каралися в основному спаленням «безбожників, чаклунів та єретиків». Сьогодні ситуація докорінно змінилася: релігійні переконання є приватною справою особи, в яку право майже не втручається, а от торгівля наркотиками всюди вважається одним із найтяжчих злочинів і карається тривалим позбавленням волі, а у деяких країнах - навіть смертною карою.

Звичайно в першу чергу цікавить таке питання, як причина злочинності. Знання причин злочинності необхідне для попередження злочинів і є найоптимальнішою формою боротьби з ними. Розуміння причин злочинності впливає на характер кримінального законодавства. Досі не існує такого пояснення причин злочинності, на основі якого можна було б створити ефективну методику викорінення злочинних проявів. Тому головним у боротьбі з ними залишається поки що застосування кримінального покарання до осіб, що скоїли злочини. Нині українські кримінологи розробляють гіпотезу, згідно з якою корінною причиною злочинів є формування в людини за певних обставин особливого стану волі - сваволі, а інші чинники (недоліки етичного виховання у сім’ї і школі, упущення в роботі державних органів, що провадять боротьбу зі злочинністю, психічні вади, загострення соціальних проблем та ін.) виконують криміногенну роль лише за наявності цього стану. Отже, радикальним засобом у боротьбі із злочинністю відповідно до цього положення має бути такий спосіб життя людей, який протидіяв би формуванню у них сваволі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Злочин у кримінальному праві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок