Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності

Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності

Назва:
Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,50 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
За порушення вимог Закону України „Про адвокатуру”, інших актів законодавства України, Присяги адвоката України до адвоката можуть бути застосовані дисциплінарні стягнення.

Дисциплінарне провадження проти адвоката здійснюється дисциплінарною палатою.

До адвоката можуть бути застосовані такі дисциплінарні стягнення:

- попередження;

- зупинення на строк до одного року дії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю та його анулювання.

При накладенні стягнення враховуються: характер порушення та його наслідки, серйозність проступку, особа адвоката, ступінь його вини.

Адвокат може бути підданий дисциплінарному стягненню не пізніше одного місяця від дня виявлення проступку. Воно не може бути накладено пізніше шести місяців від дня його вчинення.

Право порушити дисциплінарне провадження належить голові дисциплінарної палати, який попередньо розглядає матеріали, що стосуються підстав притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності, знайомить його з їх змістом і вимагає від нього письмового пояснення. До початку розгляду справи може провадитись додаткова перевірка підстав притягнення, яку голова доручає одному з членів дисциплінарної палати.

Дисциплінарна справа має бути розглянута у місячний строк. Під час її розгляду участь адвоката обов’язкова. Під час засідання він вправі в будь-який момент заявити клопотання і давати додаткові пояснення. За розсудом дисциплінарної палати можуть бути заслухані інші особи, запрошені з ініціативи як адвоката, так і палати, оголошені документи, що є в справі, а також додатково подані матеріали.

Якщо адвоката протягом року від дня накладення на нього дисциплінарного стягнення не буде піддано новому, він вважається таким, що не піддавався заходу впливу.

Через шість місяців від дня накладення стягнення дисциплінарна палата може зняти його достроково при бездоганній поведінці адвоката і сумлінному ставленні до виконання обов’язків.

Адвокатська діяльність може бути припинена рішенням дисциплінарної палати, а видане свідоцтво анульоване у випадках:

- засудження адвоката за вчинення злочину – після набрання вироком законної сили;

- обмеження судом дієздатності або визнання адвоката недієздатним;

- втрати громадянства України;

- грубого порушення Закону України „Про адвокатуру” та інших актів законодавства України, які регулюють діяльність адвокатури, Присяги адвоката України.

Розділ 4

Участь адвоката у кримінальному процесі.

Конституційні принципи забезпечення підозрюваному, обвинуваченому, підсудному права на захист і презумпції не винуватості є важливою гарантією об’єктивного розслідування і судового розгляду справи та запобіганню притягнення до відповідальності невинних осіб.

Для забезпечення права на захист від обвинувачення в Україні діє адвокатура.

Функція захисту виникає одночасно з функцією обвинувачення і здійснюється паралельно з нею на всіх етапах руху кримінальної справи, поки існує обвинувачення.

Забезпечення підозрюваному, обвинуваченому права на захист полягає в тому, що закон: наділяє їх як учасників процесу такою сукупністю процесуальних прав, використання яких дозволяє їм особисто захищатися від підозри чи обвинувачення у вчинені злочину; надає право скористатися юридичною допомогою захисника, яким може бути адвокат; покладає на особу, яка проводить дізнання, слідчого, прокурора, суддю обов’язок до першого допиту підозрюваного, обвинуваченого, підсудного роз’яснити їм право мати захисника під розписку.

Найбільш ефективним засобом забезпечення підозрюваному, обвинуваченому, підсудному права на захист є участь захисника у кримінальному процесі, оскільки через юридичну необізнаність, а також психологічний шок, стан пригніченості, викликані фактом затримання, пред’явленням обвинувачення і засудження, вони не спроможні самі повністю реалізувати свої процесуальні права, особливо тоді, коли перебувають під вартою. Для надання юридичної допомоги, психологічної підтримки їм необхідно звернутися до сторонньої особи, незалежної від слідчих органів, прокурора, суду, який би вони повністю довіряли і могли б з нею радитись і спілкуватись на засадах довірительства, конфіденційності.

Закон визначає участь захисника при провадженні дізнання, попереднього слідства і в розгляді кримінальної справи в суді першої інстанції обов’язкової, крім випадків добровільної відмови підозрюваного, обвинуваченого і підсудного від захисника (ст.45 КПК), причому є випадки, коли добровільна відмова від захисника не може бути прийнята (ч.3 ст.46 КПК).

Закон передбачає участь захисника у справі за угодою і за призначенням.

Захисник за угодою запрошується підозрюваним, обвинуваченим, підсудним, чи його законними представниками, родичами чи іншими особами за його дорученням чи на його прохання.

Кожний вільний у виборі захисника.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Дисциплінарна відповідальність адвоката та припинення адвокатської діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок