Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Виборчий процес

Виборчий процес

Назва:
Виборчий процес
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
34,57 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Зміст

Безпосереднє народовладдя ………………………………………….3

Поняття терміну “вибори” …………………………………………...5

Принципи виборчого права України ………………………………...6

Види виборихі систем ……………………………………………...…7

Поняття виборчого процесу ………………………………………….8

Засади виборчого процесу …………………………………………....8

Суб’єкти виборчого процесу …………………………………………9

Стадії виборчого процесу …………………………………………...9

8.1 Призначення виборів …………………………………………...9

8.2 Утворення виборчих органів ………………………………….12

8.3 Утворення виборчих округів та виборчих дільниць…………16

8.4 Складання списків виборців (реєстрація виборців)………….19

8.5 Висування і реєстрація кандидатів……………………………20

8.6 Передвиборна агітація…………………………………………26

8.7 Голосування, підрахунок голосів виборців, встановлення та оприлюднення результатів виборів …………………………………………29

9. Список використаної літератури…………………………………….33

Такі конституційні категорії як "народ", "влада", "вибори", "референдуми" є, по суті, ключовими для розвитку всього конституційного законодавства України. Влада українського народу реалізується передусім шляхом проведення виборів і референдумів і вона є вихідною базою для становлення і розвитку відповідного законодавства. Саме від народного волевиявлення залежить правове майбутнє нашої держави.

Ст. 1 Конституції України визначає Україну як суверенну і незалежну, демократичну, соціальну, правову державу. Демократичність держави і суспільства насамперед визначається рівнем розвитку народовладдя, тобто тим, наскільки реально існуючі процедури виявлення і здійснення волі народу впливають на управління державними та суспільними справами.

Визнання народу верховним носієм державної влади є вираженням народного суверенітету. Адже саме народний сувернітет є основним принципом демократичної організації і діяльності держави та її відповідальності перед суспільством. Це означає, що народ, не поділяючи ні з ким своєї влади, здійснює її самостійно і незалежно, виключно у своїх інтересах. Право народу на встановлення і здійснення влади є його природним правом, а відтак народний суверенітет — невідчужуваний і недоторканний. Іншими словами, як проголошено у ст. 5 Конституції України, ніхто не може узурпувати державну владу.

Безпосереднє народовладдя

Громадяни України згідно з Конституцією України можуть брати безпосередню участь у здійсненні державної влади. Таку форму народного сувернітету називають прямою (безпосередньою) демократією. Ця форма народовладдя виникла історично першою. Ще в умовах первісного суспільства вона здійснювалась у вигляді загальних зборів членів спільноти. У перших державних утвореннях безпосереднє народовладдя проявлялось у вигляді народних зборів, на які сходилися всі громадяни,- крім рабів. Участь у роботі народних зборів усіх вільних громадян в ідеалі мала забезпечувати прийняття рішень, які б відповідали волі більшості громадян даного державного утворення. З розвитком і зростанням держав, ускладненням їхніх політичних систем стало неможливим вирішувати всі питання загальнодержавного значення шляхом залучення усього населення, яке постійно примножувалося. Це обумовило зародження й поширення іншої форми народовладдя — представницької, її сутність полягає в тому, що більшість загальнодержавних питань уже вирішується не всіма громадянами, а лише їх певними групами. Ці групи виступають повноважними представниками населення держави, від імені та за дорученням якого виробляють і ухвалюють рішення, що стають обов'язковими до виконання. Якщо група представляє все населення держави, тоді вона утворює загальнодержавний орган, який дістає право виступати від імені всієї держави й приймати у формі законів рішення, загальнообов'язкові на всій її території. Такі представницькі органи — парламенти — є органами законодавчої влади і у відповідності з національними традиціями можуть називатися по-різному — Парламент, Народні або Національні збори, Конгрес, Бундестаг, Палата депутатів тощо. В Україні у відповідності зі ст. 75 Конституції єдиним органом законодавчої влади, її парламентом є Верховна Рада. Крім колективних (колегіальних) загальнодержавних органів, можуть створюватися й одноособові, уповноважені виступати від імені держави. В Україні, це — Президент.

Коли група осіб виступає від імені певної частини населення держави, вона утворює орган місцевого самоврядування (місцеву раду, муніципалітет тощо), який може виносити рішення, що стають обов'язковими до виконання в межах відповідної частини території країни й стосуються питань, віднесених до компетенції таких органів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Виборчий процес

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок