Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Відповідальність неповнолітніх

Відповідальність неповнолітніх

Назва:
Відповідальність неповнолітніх
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
46,69 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
План

Вступ 3

2. Поняття причин та умови, які сприяють скоєнню злочину неповнолітніми 5

3. Кримінальна відповідальність неповнолітніх 11

4. Группи неповнолітніх та їх антигромадська направленість 15

5. Профілактична робота з неповнолітніми 24

6. Законодавство та профілактика правопорушень неповнолітніх 26

9. Список використуваної літератури 30

ВСТУП

Боротьба з правопорушеннями неповнолітніх — одна з найбільш важливих сторін усього процесу викорінювання злочинності в нашій країні. Значне місце в цьому процесі займає кримінально-правова діяльність. Головний її зміст полягає у виховній роботі, попередженні правопорушень з боку підлітків, усуненні причин і умов, що сприяють злочинності неповнолітніх. Усі ці задачі можуть бути успішно вирішені лише за умови найсуворішого дотримання процесуального законодавства, що регламентує порядок попереднього розслідування по справах неповнолітніх.

Відповідно до закону вік кримінальної відповідальності —16 років. Лише за обмежене коло навмисних злочинів, окремо зазначених у Кримінальному Кодексі України, до кримінальної відповідальності можуть залучатися особи з 14 років. Розслідування злочинів, скоїних підлітками, має значні особливості. Вони обумовлюються психологією неповнолітніх, ступенем їхнього розвитку, здатністю реально оцінювати події, що відбуваються, і т.п. У силу недостатнього життєвого досвіду, підвищеної сугестивності підліток не здатний повною мірою використовувати свої права на попередньому слідствi, зокрема, право на захист. Ця специфіка і знаходить своє законодавче відображення в особливих процесуальних нормах.

Нерідко підлітки роблять ті чи інші протиправні діяння (дрібні крадіжки, хуліганство) на ґрунті бешкетництва, не усвідомлюючи до кінця значення наслідків своїх дій. Тому до затримки, арешту неповнолітнього, залученню його до кримінальної відповідальності треба підходити обережно, ретельно з'ясовувати мотиви зробленого їм правопорушення, відрізняти бешкетництво і витівку від навмисного злочину. Невиправданий арешт підлітка можуть згубно вплинути на подальше його виховання. Необхідно виключити факти залучення до кримінальної відповідальності неповнолітніх, котрі зробили дії, що лише формально підпадають під ознаки злочину, але в силу малозначності не представляють суспільної небезпеки. «Головна задача слідства, - відзначав міністр внутрішніх справ СРСР генерал армії Н. А. Щелоков, - полягає в тому, щоб на основі глибокого з'ясування особистості підлітка, його оточення, обставин правопорушення визначити шляхи його виправлення, як правило, без застосування мір кримiнального покарання» .

Прокуратура неодноразово звертала увагу на те, що в практиці розслідування злочинів неповнолітніх iснують істотні недоліки. По багатьом справам не виконуються вимоги кримiнального закону про обов'язкове з'ясування обставин, що підлягають установленню по справах неповнолітніх, допускаються факти поверхневого дослідження обставин і мотивів здійснення злочину, повільність, а іноді і тяганина в розслідуванні кримінальних справ; деякі правопорушники необґрунтовано звільняються від кримінальної відповідальності, залишаються без покарння особи, якi їх схилили до злочинну чи антигромадської діяльностi. У зв'язку з цим було запропоновано підсилити прокурорський нагляд за неухильним виконанням слідчими по кожній справі вимог закону про особливості розслідування злочинів неповнолітніх .

Боротьба зі злочинністю неповнолітніх залежить від слідчого й органів дізнання особливо чіткої організації праці. Її необхідно будувати таким чином, щоб причини й умови, що сприяли здійсненню злочинів підлітками, установлювалися по кожній справі, щоб у відношенні неповнолітніх були зовсім виключені порушення закону. «Особливо небезпечно,— указує міністр внутрішніх справ СРСР тов. Н. А. Щелоков,— однобічне захоплення каральною стороною покарання в розслідуванні справ неповнолітніх. І про це завжди треба пам'ятати. Тут неприпустимі не тільки найменші відступи від закону, мінімальні відхилення від його прямих розпоряджень; тут неприпустимі, як ні в якій іншій справі, навіть найменші педагогічні чи психологічні помилки, безтактність» .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Реферат на тему: Відповідальність неповнолітніх

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок