Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Податки в системі фінансових методів

Податки в системі фінансових методів

Назва:
Податки в системі фінансових методів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
99,32 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 
З М І С Т

Стор.

Вступ__________________________________________________

Розділ 1. Податки в системі фінансових методів державного

регулювання економіки ___________________________________

1.1. Економічна сутність податків та їх еволюцію в умовах ринкової економіки__________________________________

1.2. Особливості використання податків як методу регулювання економіки__________________________________________

1.3. Основні принципи формування податкової політики______

Розділ 2. Аналіз ефективності застосування діючої системи

оподаткування і податкової політики в умовах трансформації економіки

України_________________________________________________

2.1. Передумови становлення сучасної податкової системи в Україні

2.2. Особливості діючої податкової системи та податкової

політики___________________________________________

2.3. Рівень податкового навантаження в економіці та окремих

її секторах________________________________________

Розділ 3. Основні напрями реформування податкової системи

України_________________________________________________

3.1. Засади та шляхи реформування системи оподаткування в

Україні____________________________________________

3.2. Прийняття Податкового кодексу як важлива умова

посилення регулюючої ролі держави в економіці_________

3.3. Передбачувані наслідки здійснення податкової реформи в

Україні____________________________________________

Висновки______________________________________________

Список використаної літератури___________________________

Додатки_______________________________________________

В С Т У П

Податки є не лише головним джерелом доходів бюджету, але й потужним фінансовим інструментом регулювання економіки. Безжалісно втручаючись у сферу стратегічних рішень, нерідко примушують керівників змінювати тактику дії компанії.

Здійснюючи регулювання економіки через податки, держава шляхом зменшення (збільшення) маси податкових надходжень, зміни ставок податків і форм оподаткування, надання податкових пільг може сприяти створенню умов для розвитку пріорітетних галузей економіки, стимулювати інвестиційну, інноваційну й підприємницьку активність.

Становлення податкової системи в Україні розпочалося без належного теоретичного обґрунтування. Як приклад використовувалися західні моделі оподаткування, але при цьому не враховувалися спецефічні особливості соціально-економічного розвитку країни, пов’язані з глибокою деформованістю інфраструктури економіки України, рівнем розвитку сучасних форм грошового обігу тощо в Україні і в західних країнах. Всі ці фактори визначають нестабільний характер податкової політики і справляє негативний вплив на розвиток макро- і мікроекономічних процесів у державі.

Податкова політика виявилася відірваною від структурної політики, як в нинішніх умовах повинна бути основою економічної політики, створила значні податкові навантаження на товаровиробників, обумовила вилучення обігових коштів підприємств, спричинила зростання цін на продукцію, відкрила легальні і нелегальні шляхи для ухилення від сплати податків. Фактично податки на сьогодні використовуються як пасивний інструмент для забезпечення загальнодержавних потреб.

Для підвищення дієвості податкового механізму в державному регулюванні економіки країни необхідно посилити наукове обгрунтування податкової політики, з метою забезпечення економічного розвитку, розвитку науки, освіти і культури, охорони здоров’я та дотримання прав людини.

Виникнення багатьох теоретико-методологічних проблем та практичних протиріч з приводу оподаткування, що загострилися у зв’язку з розробкою Податкового кодексу вимагає поглиблення дослідження економічної суті податків, їх еволюції розвитку і ролі в ринковій економіці, фінкцій податків і принципів формування податкової політики, методів оцінки податкового навантаженнята його перерозподілу, взаємодії податків з іншими елементами економічної системи тощо.

В магістерській роботі розглядається широке коло проблем пов’язаних зі станом податкової системи України, її недоліками та напрямами реформування з метою необхідного поповнення дохідної частини бюджету. Рівень державного регулювання визначається питомою вагою фінансових ресурсів, які мобілізуються у формі податків, у їх загальній величині, а також у ВВП. Таким чином, податкові надходження у загальному обсязі фінансових ресурсів держави посідають значне місце. Податки виступають важливим інструментом регулювання економіки, перерозподілу ВВП на цілі економічного розвитку і соціальних гарантій населенню.такою умовою успішного розвитку економіки держави повинна стати ефективна податкова система.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35  36  37  38 Реферат на тему: Податки в системі фінансових методів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок