Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Скачати реферат на тему: Особливості розслідування податкових злочинів

Особливості розслідування податкових злочинів / сторінка 10

Назва:
Особливості розслідування податкових злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
66,05 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Встановивши, що підстави для подальшого затримання особи відсутні, особа, яка провадить дізнання, слідчий чи прокурор виносять постанову про звільнення затриманого, яка має бути негайно виконана. При необхідності до звільненого може бути застосовано запобіжний захід, не пов`язаний з триманням під вартою.

2.6 Обвинувачений у кримінальних справах, порушених за фактами вчинення податкових злочинів.

Обвинуваченим є особа, щодо якої є достатньо доказів, які вказують на вчинення нею злочину, і на цій підставі, в установленому КПК України порядку, слідчим винесена постанова про притягнення її як обвинуваченого. Після призначення справи до судового розгляду обвинувачений називається підсудним. (ч.1 ст.43 КПК України).

Достатність доказів, які вказують на вчинення особою злочинів означає, що у розпорядженні слідчого мають бути достовірні, вагомі докази, які переконують його у тому, що:

а) саме розслідувана подія (діяння) справді мала місце;

б) її вчинено умисно або необережно саме даною особою;

в) у цьому діянні є всі передбачені кримінальним законом ознаки складу певного злочину. [10]

У вузькому розумінні слова обвинувачений є лише на досудовому слідстві.

Притягнення особи як обвинуваченого має важливе процесуальне значення. Після виконання цієї дії у розслідуванні кримінальної справи настає новий етап, бо до процесу вводиться один з його основних учасників – обвинувачений. Ця особа одержує право: знати, в чому її обвинувачують; давати показання з пред`явленого їй обвинувачення або відмовитися давати показання і відповідати на запитання; мати захисника і побачення з ним до першого допиту; подавати докази; заявляти клопотання про допит свідків, про проведення очної ставки, про проведення експертизи, про витребування і приєднання до справи доказів, а також заявляти клопотання з усіх інших питань, які мають значення для встановлення істини у справі; заявляти відвід слідчому, прокуророві, експертові, спеціалістові і перекладачеві; з дозволу слідчого бути присутнім при виконанні окремих слідчих дій; ознайомлюватися після закінчення досудового слідства або дізнання з усіма матеріалами справи; брати участь у судовому розгляді у суді першої інстанції; подавати скарги на дії і рішення особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора, судді, суду, а за наявності відповідних підстав – на забезпечення безпеки. (ч.2 ст.43, ч.1 ст.142 КПК України).

У ч.2 ст.43 КПК України перераховані тільки основні права обвинуваченого. У кожній із стадій кримінального процесу і стосовно кожної процесуальної дії вони конкретизуються. При цьому, з метою забезпечення реалізації цих прав, КПК України передбачає відповідні обов`язки слідчих органів, прокурора і суду.

Наприклад, право обвинуваченого знати у чому його обвинувачують, і давати показання щодо пред`явленого обвинувачення у ході досудового розслідування забезпечується тим, що: слідчий зобов`язаний зазначити у постанові про притягнення як обвинуваченого злочин, у вчиненні якого обвинувачується дана особа, час, місце та інші обставини його вчинення і статтю кримінального закону, якою цей злочин передбачений (ч.1 ст.132 КПК України); оголосити обвинуваченому цю постанову і роз`яснити суть обвинувачення (ч.1 ст.140 КПК України); допитати обвинуваченого не пізніше доби після пред`явлення обвинувачення (ч.1 ст.143 КПК України); викласти в резолютивній частині обвинувального висновку суть обвинувачення із зазначенням статті кримінального закону, яка передбачає даний злочин (ч.4 ст.223 КПК України).

Бажано, щоб копія постанови про притягнення як обвинуваченого і перелік його прав вручались особі слідчим при пред`явленні їй обвинувачення.

Обвинувачений на досудовому слідстві не тільки має процесуальні права, а й несе процесуальні обов`язки. Він, зокрема, зобов`язаний з`являтися за викликом слідчих органів, не ухилятися від слідства, не перешкоджати встановленню істини у кримінальній справі.

У разі невиконання обвинуваченим своїх обов`язків, слідчим до нього можуть бути застосовані заходи процесуального примусу – привід (ст.136 КПК України), запобіжний захід (ст.149 КПК України).

А якщо таке невиконання має ознаки злочину (наприклад, примушування свідка, потерпілого або експерта до відмови від дачі показань або висновку шляхом погрози вбивством, насильством, знищенням майна цих осіб чи їх близьких родичів або розголошення відомостей, що їх ганьблять, підкуп свідка, потерпілого чи експерта, погроза вчинити зазначені дії з помсти за раніше дані показання чи висновок), воно тягне кримінальну відповідальність за ст.386 КК України. [10]

У ході розслідування злочинів, вчинених у сфері оподаткування, в якості обвинуваченого може бути притягнута особа тільки за наявності в її діях складу податкового злочину. Так, за ст.212 КК України можна притягти особу до відповідальності за умов:

- що вона є суб`єктом сплати тих податків, зборів та обов`язкових платежів, факти ухилення від сплати яких виявлені податковою службою;

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: Особливості розслідування податкових злочинів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок