Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат на тему: Особливості розслідування податкових злочинів

Особливості розслідування податкових злочинів / сторінка 17

Назва:
Особливості розслідування податкових злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
66,05 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
5. Необхідно точно визначити період часу, в який вчинено ухилення від сплати того чи іншого виду податку, збору та обов`язкового платежу, враховуючи чи передбачена була в цей період кримінальна відповідальність за його несплату (наприклад, до 26 лютого 1997 року фізичні особи та приватні підприємці не несли кримінальної відповідальності за несплату податків, тобто суб'єктами відповідальності за ст.212 КК України не були (на той час – ст.148-2 КК України)).

2). Як і при вчиненні будь-якого, передбаченого Кримінальним кодексом України, злочину, при вчиненні податкових злочинів необхідно доказати винність обвинуваченого.

Слід мати на увазі, що при вчиненні злочину, передбаченого ст. 212 КК України, мотиви злочину (що важливо і обов’язково необхідно доказати при вчиненні ряду інших злочинів) значення не мають.

Ст.212 КК України передбачає кримінальну відповідальність (тобто винність особи) не за сам факт несплати в установлений строк податків, зборів та інших обов’язкових платежів, а за умисне ухилення від їх сплати. Про наявність умислу, спрямованого на ухилення від сплати податків, зборів, інших обов’язкових платежів можуть свідчити, наприклад, перекручування відомостей в обліковій чи звітній документації; неоприбуткування готівкових коштів, одержаних за виконання робіт чи надання послуг; ведення подвійної (офіційної та неофіційної) бухгалтерії; використання банківських розрахунків, про які не повідомлено органи державної податкової служби; підвищення фактичних затрат, що включаються до собівартості реалізованої продукції, тощо.

Також при вчиненні податкового злочину період роботи на посаді керівника чи головного бухгалтера підозрюваного(обвинуваченого) в ухиленні від сплати податків, зборів чи обов`язкових платежів, повинен припадати на період, за який виявлено умисну несплату грошових коштів до бюджету. Тобто, підозрювана особа конкретно відповідає (признається винною) тільки за особисто несплачені до бюджету податки, збори та інші обов’язкові платежі, в період її роботи на цьому підприємстві (в установі). Це правило обов’язкове при притягненні до кримінальної відповідальності за вчинення податкових злочинів службових осіб підприємств (установ) всіх форм власності, якщо вони зареєстровані як суб’єкти господарювання чи підприємницької діяльності в Україні.

3). До обставин, які впливають на ступінь і характер відповідальності обвинуваченого, а також обставин, що характеризують особу обвинуваченого у вчиненні податкових злочинів, необхідно віднести:

3.1. вчинення умисного ухилення від оподаткування за попереднім зговором групою осіб;

3.2. збитки завдані державі та несплату податків, зборів, інших обов’язкових платежів (ненадходження коштів до бюджетів чи державних цільових фондів) у значних, великих чи особливо великих розмірах – в залежності від донарахованих за результатами перевірки, а в подальшому - фактично доказаних слідством несплачених грошових сум, як наслідок злочинних дій обвинуваченого.

При цьому необхідно документально (за допомогою бухгалтерських документів, які відображають фінансово-господарську діяльність перевіреного суб’єкту господарювання чи підприємницької діяльності) підтвердити розмір (суму) коштів, які фактично не поступили до бюджету чи цільового фонду:

- значний розмір коштів – коли загальна сума несплачених податків, зборів чи обов’язкових платежів в тисячу і більше разів перевищує установлений неоподатковуваний мінімум доходів громадян (17 тис. грн. – 51 тис. грн.);

- великий розмір коштів – коли загальна сума несплачених податків обов’язкових платежів в три тисячі і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян (51 тис. грн. – 85 тис. грн.);

- особливо великий розмір коштів – коли загальна сума несплачених

податків, зборів, інших обов’язкових платежів в п`ять тисяч і більше разів перевищує установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян (85 тис. грн. і більше). [4]

3.3. попередню судимість особи, яка вчинила податковий злочин.

При цьому, у зв`язку з прийняттям нині діючого КК України, слід мати на увазі, що особа повинна бути судима тільки за злочини, передбачені ч.3 ст.148-2 КК України (у термін до 01 вересня 2001 року) та будь-якою частиною ст.212 КК України (у термін після 01 вересня 2001 року), і судимість у неї повинна бути не знята і не погашена в установленому законом порядку.

4). Характер і розмір шкоди, завданої у результаті вчинення податкового злочину, – це розмір шкоди, заподіяної державі (цільовому фонду) несплатою податків, зборів та обов’язкових платежів, який дорівнюється сумі умисно несплачених коштів. Розміри коштів, які законодавець вважає кваліфікуючими при вчиненні податкових злочинів:

- значний розмір;

- великий розмір;

- особливо великий розмір – наведені вище на прикладі ст.212 КК України.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: Особливості розслідування податкових злочинів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок