Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Скачати безкоштовно: Особливості розслідування податкових злочинів

Загрузка...

Особливості розслідування податкових злочинів / сторінка 21

Назва:
Особливості розслідування податкових злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
66,05 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Докази та їхні джерела, одержані з грубим порушенням норм КПК України, які регулюють процес доказування, конституційних та інших прав громадян, а тим більше одержані шляхом злочинного порушення норм, які визначають умови і порядок збирання і перевірки доказів та джерел доказів, завжди викликають сумнів щодо їх достовірності й недопустимі для використання в кримінальному процесі (наприклад, наявність ксерокопій бухгалтерських документів у сторонніх осіб, при відсутності їх оригіналів у підприємства-платника податків, і при неможливості віднайти органами податкової міліції інших доказів та їх джерел, які підтверджували б причетність перевіряємого підприємства до укладення угод та отримання матеріальних цінностей згідно документів, ксерокопії яких надані органам податкової міліції, не може бути підставою для порушення кримінальної справи за ознаками ст. 212 КК України стосовно службових осіб перевіряємого підприємства по причині неможливості визначитися із законністю джерел отримання документів).

Висновки

Принципи (засади) кримінального процесу – це закріплені в законі панівні в державі політичні і правові ідеї щодо завдань і способу здійснення судочинства в кримінальних справах, які визначають спрямованість і побудову кримінального процесу в цілому, форму і зміст його стадій та інститутів, порушення яких обов`язково тягне за собою скасування вироку та інших рішень у справі. [1]

Податкова міліція, як державний орган що зобов’язаний вести боротьбу із злочинами, вчиненими у сфері оподаткування, при розслідуванні фактів кримінального ухилення від сплати податків, зборів та обов’язкових платежів, а також порушень податкового та валютного законодавства, у своїй діяльності керується основними принципами Кримінального процесу України.

При розслідуванні податкових злочинів використовуються ті ж норми, принципи та окремі інститути, які регулюють кримінальний процес взагалі, але застосовують їх слідчі та співробітники оперативних служб податкової міліції, відповідно до конкретних обставин (слідчих ситуацій), що підлягають розслідуванню та доказуванню в кримінальній справі чи протокольному провадженні, порушених за фактом вчинення злочинів у сфері оподаткування.

Досудове слідство являє собою процесуальну діяльність органів дізнання, слідства, прокурора щодо виявлення, закріплення й оцінки доказів з метою розкриття злочинів і викриття осіб, що їх вчинили. Це – друга стадія українського кримінального процесу. [4]

Дізнання – це форма досудового розслідування кримінальних справ, яка передує досудовому слідству. Воно відрізняється від останнього за суб`єктами і строками провадження, але здійснюється у тих же процесуальних формах.

Податкова міліція є органом дізнання, а співробітники оперативних служб податкової міліції виступають особами, що провадять дізнання при розслідуванні фактів кримінального ухилення від оподаткування та порушення валютного законодавства, а слідчі підрозділи податкової міліції – органами досудового слідства по зазначеній категорії кримінальних справ.

Провадження досудового розслідування в податковій міліції покладається на Слідче управління податкової міліції ДПА України (далі - Слідче управління), слідчі відділи податкової міліції ДПА в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - ДПА), слідчі відділення (групи) податкової міліції відповідних державних податкових інспекцій у районах, містах, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій (далі - ДПІ), які функціонують у відповідності до чинного законодавства України, підзаконних нормативних актів, а також Положення про слідчі підрозділи податкової міліції органів державної податкової служби, затвердженого Наказом ДПА України № 374 від 30 липня 1998 року .

“Учасниками процесу” згідно п.8 ст.32 КПК України є обвинувачений, підозрюваний, захисник, а також потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їх представники.

Потерпілим можуть визнаватись тільки фізичні особи, яким злочином безпосередньо заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.

Підозрюваним визнається особа, затримана по підозрінню у вчиненні злочину, або особа, до якої застосовано запобіжний захід до винесення постанови про притягнення її як обвинуваченого. (ч.1 ст.43-1 КПК України).

Обвинуваченим є особа, щодо якої є достатньо доказів, які вказують на вчинення нею злочину, і на цій підставі, в установленому КПК України порядку, слідчим винесена постанова про притягнення її як обвинуваченого.

Захисник - це особа, яка уповноважена у передбаченому законом порядку здійснювати захист прав і законних інтересів підозрюваних і обвинувачених (підсудних, засуджених і виправданих). Участь захисника у кримінальному процесі дає можливість цим особам повністю реалізувати своє право на захист. [4]
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: Особливості розслідування податкових злочинів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок