Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат українською: Особливості розслідування податкових злочинів

Особливості розслідування податкових злочинів / сторінка 5

Назва:
Особливості розслідування податкових злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
66,05 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Загальне керівництво слідчим апаратом здійснює Голова ДПА України. Координацію роботи слідчих і оперативних підрозділів податкової міліції органів державної податкової служби по виявленню, розкриттю і попередженню злочинів, розслідуванню кримінальних справ здійснює Перший заступник Голови ДПА України - начальник податкової міліції.

Слідчі підрозділи податкової міліції органів державної податкової служби очолює начальник Слідчого управління податкової міліції ДПА України (далі - начальник Слідчого управління), який здійснює оперативне та процесуальне керівництво слідчим апаратом як особисто, так і через своїх заступників, а також через начальників (заступників начальників) слідчих відділів, відділень (груп).

Перевірки стану розслідування справ та результатів діяльності слідчих підрозділів можуть проводитись тільки співробітниками вищестоящих слідчих підрозділів у межах своїх повноважень.

Ніхто окрім прокурора, начальника Слідчого управління (відділу, відділення, групи), їх заступників у межах повноважень, визначених кримінально-процесуальним законодавством і функціональними обов'язками, не може витребувати кримінальну справу для перевірки стану розслідування, вивчення і дачі по ній вказівок, визначення кваліфікації злочину.

Жодна службова особа, крім зазначених, не може втручатися у процесуальну діяльність слідчого апарату та її організацію. Втручання в цю діяльність із метою перешкодити всебічному, повному та об'єктивному дослідженню обставин справи або домогтися прийняття по ній незаконного рішення - неприпустиме і тягне за собою відповідальність, передбачену законодавством України.

Оцінку процесуальним діям слідчого мають право давати виключно керівництво слідчих апаратів, а також прокурори і судді у передбачених законом випадках.

1.4 Основні завдання слідчих підрозділів податкової міліції:

- всебічне, повні і об’єктивне дослідження обставин справи у передбачені законодавством строки, викриття винних та забезпечення правильного застосування Закону з тим, щоб кожний, хто вчинив злочин, був притягнутий до відповідальності і жоден невинний не був покараний;

- у межах компетенції, передбаченої законом, вжиття відповідних заходів для припинення посягань на економічну систему України, порушень прав громадян та інтересів суспільства;

- забезпечення відшкодування нанесення злочином збитків;

- виявлення причин і умов, що сприяють вчиненню злочину, і вжиття заходів щодо їх усунення;

- прийняття обґрунтованого і законного рішення за результатом розслідування по кожній кримінальній справі.

1.5 Принципи діяльності слідчих підрозділів податкової міліції

Розрізняють наступні принципи здійснення діяльності слідчих підрозділів податкової міліції:

- досудове розслідування провадиться на принципах справедливості, гуманізму, рівності громадян перед законом незалежно від соціального, національного і расового походження, майнового, службового чи іншого стану, віросповідання та політичних переконань;

- слідчі підрозділи здійснюють свої повноваження незалежно від будь-якого відомчого або місцевого впливу;

- при розслідуванні кримінальних справ слідчі підрозділи взаємодіють з іншими підрозділами органів державної податкової служби, державними установами і громадськими організаціями, керуючись чинним законодавством, а у стосунках з компетентними органами інших держав - також і міжнародними угодами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

РОЗДІЛ 2

Учасники кримінального процесу при розслідуванні податкових злочинів.

2.1 Поняття учасників кримінального процесу

“Учасниками процесу” згідно п.8 ст.32 КПК України є обвинувачений, підозрюваний, захисник, а також потерпілий, цивільний позивач, цивільний відповідач та їх представники.

При аналізі кола органів і осіб, які беруть участь у кримінально-процесуальній діяльності, в теорії використовуються терміни “суб`єкти кримінального процесу”, “суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності”, “учасники кримінального процесу”, причому у ці терміни вкладається різний або однаковий зміст.

На наш погляд, поняття “суб`єкти” і “учасники” кримінального процесу (кримінально-процесуальної діяльності) за чинним законодавством є ідентичними за своїм змістом, але слід користуватися терміном “суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності”, оскільки термін “учасники процесу” у КПК вживається у спеціальному і дуже вузькому значенні. Всі особи, які вступають між собою у процесуальні правовідносини, незалежно від обсягу їх прав і обов`язків, є суб`єктами кримінально-процесуальної діяльності. Не можна бути суб`єктом кримінально-процесуальної діяльності і не бути суб`єктом кримінального процесу. [1]

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: Особливості розслідування податкових злочинів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок