Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> реферат безкоштовно: Особливості розслідування податкових злочинів

Загрузка...

Особливості розслідування податкових злочинів / сторінка 6

Назва:
Особливості розслідування податкових злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
66,05 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності - це всі державні органи, службові та приватні особи, які ведуть кримінальний процес або залучаються до нього, вступають між собою у процесуальні правовідносини, набуваючи процесуальних прав і виконуючи процесуальні обов`язки. Для визначення особи суб`єктом кримінально-процесуальної діяльності необхідно, щоб однією із сторін правовідношення були орган влади або службова особа, яка веде процес. [1]

Суб`єкти кримінально-процесуальної діяльності розрізняються за своїм процесуальним становищем, роллю в процесі, виконують різні кримінально-процесуальні функції та завдання, переслідують неоднакову мету, вступають між собою у різні правовідносини.

2.2 Класифікація суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності

Найбільш вдалою є така класифікація суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності :

1) Державні органи та службові особи, які ведуть кримінальний процес і залучають до його сфери всіх інших суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності (суд, суддя, прокурор, слідчий, начальник слідчого відділу, орган дізнання, особа, яка провадить дізнання).

2) Особи, які захищають свої або представлені інтереси у кримінальному процесі. Вони можуть здійснювати функцію приватного обвинувачення або функцію захисту від підозри, обвинувачення і захисту інших законних інтересів: потерпілий, цивільний позивач та їх представники; підозрюваний; особа, щодо якої вирішується питання про відмову у порушенні або про закриття кримінальної справи з нереабілітуючих обставин; особа, щодо якої орган дізнання без порушення кримінальної справи встановлює у порядку протокольної форми досудової підготовки матеріалів обставини вчинення нею злочину; обвинувачений (підсудний, засуджений, виправданий), його законний представник; захисник; цивільний відповідач і його представник; особа, яка вчинила діяння у стані неосудності або захворіла на душевну хворобу після вчинення злочину, щодо якої розслідується справа і вирішується питання про застосування примусового заходу медичного характеру.

3) Представники громадських організацій і трудових колективів: громадський обвинувач і громадський захисник, а також всі інші представники громадськості, спеціально уповноважені для участі у судовому розгляді справи; представники органів, які відають виконанням покарання.

4) Особи, які відіграють допоміжну роль у кримінальному процесі: заявник про злочин; особа, яка дає пояснення органу дізнання, слідчому, прокурору, судді; свідок; експерт, керівник експертної установи; спеціаліст; перекладач; особа, яка розуміє знаки німого або глухого; поняті; поручителі; заставодавці; педагог; лікар; батьки або інші законні представники неповнолітнього свідка, які присутні при його допиті; особи, разом із якими впізнаваний пред`являється для впізнання; особи, які беруть участь у відтворенні обстановки та обставин події; обшукуваний; освідуваний; особа, в якої беруть зразки для експертного дослідження; особи, що займають приміщення, в якому проводиться обшук, виїмка, огляд або опис майна; особи, присутні при проведенні обшуку або виїмки; особа, котрій передано на зберігання майно, на яке накладено арешт; секретар судового засідання. [1]

Виходячи з викладеного, доцільним буде розглянути коло суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності, яке утворюється на стадії досудового розслідування податкових злочинів.

Так, при розслідуванні податкових злочинів кримінальний процес на стадіях досудового розслідування ведуть співробітники оперативних та слідчих підрозділів податкової міліції. На них державою покладено обов`язки виступати однією із сторін правовідносин, що виникають у зв`язку із виявленням ревізійними службами ДПА (ДПІ) фактів кримінально караного порушення податкового законодавства суб`єктами господарювання і від імені держави залучати до процесу як самих порушників, так і інших суб`єктів кримінально-процесуальної діяльності.

Процесуальна діяльність, структура та повноваження співробітників оперативних підрозділів (як осіб, що провадять дізнання) та слідчих податкової міліції (як органу досудового слідства), порядок організації розслідування ними податкових злочинів на стадіях досудового слідства були розглянуті при висвітленні питання про діяльність згаданих підрозділів в попередньому розділі.

В цьому розділі більш детально слід зупинитись на ролі інших учасників кримінального процесу, коло яких виникає при розслідуванні податкових злочинів: обвинувачений, підозрюваний, захисник, цивільний позивач, цивільний відповідач та їх представники.

2.3 Цивільний позивач та його представник у кримінальних справах, порушених за фактами вчинення податкових злочинів.

На початку необхідно відмітити відсутність при розслідуванні податкових злочинів такого учасника кримінально-процесуальних відношень як потерпілий.

Згідно діючого законодавства потерпілими можуть визнаватись тільки фізичні особи, яким злочином безпосередньо заподіяно моральну, фізичну або майнову шкоду.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: Особливості розслідування податкових злочинів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок