Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Скачати реферат безкоштовно: Особливості розслідування податкових злочинів

Загрузка...

Особливості розслідування податкових злочинів / сторінка 8

Назва:
Особливості розслідування податкових злочинів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
66,05 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Цивільний відповідач або його представник має право: заперечувати проти пред`явленого позову; давати пояснення по суті позову; подавати докази; заявляти клопотання; ознайомлюватися з матеріалами справи, що стосуються цивільного позову, з моменту закінчення досудового слідства, а у справах, в яких досудове слідство не провадилося,- після призначення справи до судового розгляду; брати участь у судовому розгляді; заявляти відводи; подавати скарги на дії особи, яка провадить дізнання, слідчого, прокурора і суду, а також подавати скарги на вирок, і ухвали суду в частині, що стосується цивільного позову. (ч.2 ст.51 КПК України).

Якщо шкоду заподіяно з вини працівників організацій під час виконання ними своїх трудових (службових) обов`язків, організація зобов`язана відшкодувати її (ст.441 Цивільного кодексу України).

Таким чином, в результаті вчинення податкових злочинів, завдані державі несплатою податків, зборів та обов`язкових платежів та іншими діями збитки, а також штраф та пеня, донараховані податковою службою в якості покарання за умисні дії службових осіб, спрямовані на їх несплату, відшкодовуються за рахунок юридичної особи-порушника податкового законодавства. І така юридична особа визнається у ході слідства цивільним відповідачем. Від імені цивільного відповідача (за дорученням), як правило, діє співробітник, на якого керівництвом покладено повноваження представляти інтереси цивільного відповідача у кримінальній справі, порушеній за фактом вчинення податкового злочину.

Визнавши необхідним притягти у справі цивільного відповідача, слідчий виносить мотивовану постанову. Постанова оголошується цивільному відповідачеві або його представникові. При цьому слідчий зобов`язаний роз`яснити йому права, передбачені ст.51 КПК України, про що робиться відмітка на постанові, яка засвідчується підписом цивільного відповідача або його представника. (ст.124 КПК України).

2.5 Підозрюваний у кримінальних справах, порушених за фактами вчинення податкових злочинів.

Підозрюваним визнається:

1) особа, затримана по підозрінню у вчиненні злочину;

2) особа, до якої застосовано запобіжний захід до винесення постанови про притягнення її як обвинуваченого. (ч.1 ст.43-1 КПК України).

У всіх інших випадках особа, запідозрена у вчиненні злочину, виступає в кримінальному процесі як особа, яка дає пояснення або ж допитується як свідок, не маючи при цьому процесуальних прав для захисту від підозри. Такий стан не є нормальним, і тому внесені та обгрунтовані пропозиції розширити у законі поняття підозрюваного. [5]

Особливо це актуально при розслідуванні податкових злочинів, коли службова особа суб`єкту господарювання, приватний підприємець чи фізична особа, у разі виявлення фактів умисного ухилення від оподаткування з її боку, фактично стає потенційним підозрюваним у вчиненні злочину, передбаченого ст.212 КК України, і повинна набувати прав захисту від підозри.

Закон надає право затримати особу, підозрювану у вчиненні лише такого злочину, за який може бути призначене покарання у вигляді позбавлення волі, і тільки за наявності однієї з наступних підстав:

1) коли цю особу застали при вчиненні злочину або безпосередньо після його вчинення;

2) коли очевидці, в тому числі й потерпілі, прямо вкажуть на цю особу як на таку, що вчинила злочин;

3) коли на підозрюваному або на його одязі, при ньому або в його житлі буде виявлено явні сліди злочину. (ч.1 ст.106 КПК України).

При наявності інших даних, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні злочину, її може бути затримано лише у тому разі, коли ця особа намагалася втекти, або коли вона не має постійного місця проживання, або коли не встановлено особи підозрюваного. (ч.2 ст.106 КПК України).

У законі не можливо навести вичерпний перелік обставин, які можуть свідчити про вчинення злочину певною особою. Через це у ч.2 ст.106 КПК України говориться про “інші дані, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні злочину”. Ними можуть бути фактичні дані, повідомлені свідками і потерпілими, які самі не були очевидцями злочину, або обвинуваченим, підозрюваним; відомості, одержані з матеріалів ревізії чи експертизи; збіг прикмет підозрюваного з тими, які вказані в орієнтировці про розшук злочинця тощо. Ці дані є підставою для затримання лише у поєднанні з однією із умов, зазначених у ч.2 ст.106 КПК України.

Для прийняття рішенні про затримання підозрюваного поряд із вказаними у законі підставами та умовами потрібна наявність певного мотиву. Таким мотивом у конкретному випадку може бути необхідність перешкодити особі ухилитись від розслідування або справити негативний вплив на його перебіг; виключити можливість продовження злочинної діяльності; забезпечити її ізоляцію від суспільства до застосування запобіжного заходу у вигляді взяття під варту у зв`язку із вчиненням особою тяжкого злочину. [9]

В ході розслідування податкових злочинів більш широке застосування при затриманні підозрюваних знаходять наступні підстави та мотиви:
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Реферат на тему: Особливості розслідування податкових злочинів

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок