Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття і значення принципів кримінального процесу

Поняття і значення принципів кримінального процесу

Назва:
Поняття і значення принципів кримінального процесу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
41,86 KB
Завантажень:
317
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЗМІСТ

Стор.

ВСТУП 5

1. Поняття і значення принципів кримінального процесу 6

2. Система принципів кримінального процесу 8

3. Характеристика принципів кримінального процесу, які закріплені в Конституції України

3.1. Принцип законності в кримінальному процесі

10

3.2. Принцип недоторканості особи, охорона її честі і гідності 13

3.3. Принцип таємності листування, телефонних розмов і телеграфних повідомлен 16

3.4. Принцип недоторканості житла, охорони особистого життя громадян 18

3.5. Принцип здійснення правосуддя тільки судом 20

3.6. Принцип незалежності суддів і підкорення їх тільки закону 22

3.7. Принцип здійснення правосуддя в кримінальних справах на засадах рівності громадян перед законом і судом 24

3.8. Принцип національної мови судочинства 26

3.9. Принцип гласності судового процесу 28

3.10. Принцип презумпції невинності 30

3.11. Принцип всебічного, повного і об'єктивного дослідження всіх обставин справи 32

3.12. Принцип змагальності сторін та свобода в наданні ними свої доказів і у доведенні перед судом їх переконливості 34

3.13. Принцип участі представників громадських організацій і трудових колективів у кримінальному судочинстві 36

4. Характеристика принципів кримінального процесу, які закріплені в Кримінально-процесуальному Кодексі

4.1. Принцип публічності 38

4.2. Принцип забезпечення підозрюваному, обвинуваченому і підсудному права на захист підозрюваний, обвинувачений чи підсудний має право на захист (ч.2 ст.63 Конституції). 41

4.3. Принцип вільної оцінки доказів 44

4.4. Принцип безпосередності дослідження доказів. 46

ВИСНОВОК 48

Список використаних джерел 50

ВСТУП

Принципи кримінального процесу — це закріплені в законі основоположні ідеї, засади, найбільш загальні положення, що визначають сутність, зміст і спрямованість діяльності суб'єктів процесу, спосіб і процесуальну форму їх діяльності та здійснення правосуддя, створюють систему гарантій встановлення істини, захисту прав і свобод людини та забезпечення справедливості правосуддя, засади від яких не відступають, а їх порушення тягне за собою скасування вироку та інших прийнятих за таких умов рішень по справі.

З прийняттям Конституції України створено правову основу для реалізації можливостей демократичного шляху розвитку суспільства, побудови правової держави. Саме в Основному Законі одержали свій прояв такі найважливіші ознаки правової держави, як пріоритет прав та інтересів особи над правами та інтересами держави, взаємна відповідальність держави і особи, пов’язаність держави правом, пріоритет права над законом, незалежний суд як гарант прав особи.

Так, ст. З Конституції проголошує людину, її життя і здоров "я, честь і гідність, недоторканність і безпеку найвищою соціальною цінністю, а утвердження і забезпечення прав і свобод людини -головним обов'язком держави. Правова держава, таким чином, с формою обмеження влади правами і свободами людини, що виступають противагою всесиллю державної влади.

Однак пріоритет прав людини не знімає з неї відповідальності за належне використання своїх прав і свобод. Складається особливий правовий зв'язок і взаємна відповідальність держави і громадянина, яка не порушує свободи останнього, а лише прагне розумно поєднувати свободи всіх індивідів суспільства.

1.Поняття і значення принципів кримінального процесу

Перш за все підкреслимо: кримінально-процесуальна діяльність суттєво зачіпає права і законні інтереси учасників процесу. Кримінальне судочинство може бути джерелом підвищення небезпеки для кожної особи і для судочинства в цілому, якщо воно не базується на демократичних і гуманних принципах або якщо ці принципи тільки проголошені, але їх не додержують.

Принципами кримінального процесу є основні положення, які закріплюють найбільш загальні і суттєві властивості кримінального процесу, виражають його природу і демократичну суть.

Кримінальний процес, як діяльність органу дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду по порушенню, розслідуванню і розгляду кримінальних справ, суворо регламентований нормами кримінально-процесуального права. Тому принципи, як основні положення цієї діяльності, теж повинні бути закріплені в кримінально-процесуальних нормах, бо інакше вони не будуть регулювати правову діяльність і правовідносини.

Основні положення, щоб отримати значення принципів, повинні діяти на всіх стадіях кримінального процесу, або на деяких з них. Але кожне основне положення, яке визнається принципом, обов'язково повинно діяти в стадії судового розгляду, що обумовлено значимістю і. місцем цієї стадії в кримінальному процесі. Які критерії визнання певного положення принципом?

Після того як я проаналізував наукову літературу, до критеріїв визнання певного положення принципом кримінального процесу слід віднести таку сукупність властивостей:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Поняття і значення принципів кримінального процесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок