Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Особливості допиту свідків і обвинуваченого

Особливості допиту свідків і обвинуваченого

Назва:
Особливості допиту свідків і обвинуваченого
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
52,52 KB
Завантажень:
53
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ЗМІСТ

Вступ.

1. Загальні положення попереднього слідства.

2. Особливості допиту свідків і обвинуваченого.

3. Обшук і виїмка, огляд документів.

4. Використання спеціальних пізнань по справах про ухилення від сплати податків.

Висновок.

Літератира.

Вступ

Практика діяльності податкової міліції свідчить про те, що дуже часто ви-никають труднощі в зборі необхідних матеріалів про порушення податкового законодавства. Виявлення порушень у сфері оподатковування не завжди тягне за собою прийняття рішення про порушення кримінальної справи. Насамперед, не всі правопорушення містять ознаки злочину, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України. В окремих випадках, за матеріалами, які надійшли до податкової міліції, не може бути прийняте рішення про порушення кримінальної справи через їхню недостатність і неповноту. Від того, наскільки повні і змістовні ма-теріали про порушення податкового законодавства будуть надані в розпоряд-ження слідчого, залежить обгрунтованість прийнятого рішення, а також якість проведення попереднього слідства і його результати.

Аналіз статистичних даних показує, що в даний час в Україні, у загально-му об'ємі злочинів, значне місце займають протиправні діяння в сфері обчис-лення і сплати податків, зборів (обов'язкових платежів). Створення перепон плановому надходженню податків у бюджет ставить під погрозу його вико-нання і фінансове забезпечення державних програм, знижує ефективність податкової політики як регулюючого чинника економічної діяльності держави.

Удосконалення діяльності органів податкової міліції по виявленню і роз-слідуванню даної категорії злочинів у даний час варто розглядати як важливу задачу. Узагальнення слідчої і судової практики показує, що діяльність органів податкової міліції по виявленню ухилень від сплати податків, представляє значну складність. Відсутність методичних і практичних розробок, заснованих на аналізі практики по попередженню, розкриттю і розслідуванню ухилень від сплати податків, викликало необхідність проведення дослідження в даному на-прямку.

У даній роботі, на основі узагальнення матеріалів судової практики і дія-льності податкової міліції, розглянуті питання кримінально-правової характеристики ухилень від сплати податків, порядку збору первинних матеріалів при порушенні кримінальної справи.

1. Загальні положення попереднього cлідства.

Виконанню організаційних заходів щодо спрямованості дій по розслідуванню передує підготовчий етап. Виділення зазначеного етапу є умовним, оскільки в процесі вивчення матеріалів, що надійшли, про порушення податкового законодавства проробляються питання організації виробництва різних заходів і планування розслідування. Етап підготування полягає в рете-льному аналізі наявних матеріалів, одержанні необхідної інформації про факти зроблених ухилень від сплати податків, механізму його вчинення, аналізу наявних джерел доказів і їхнього об'єму. При цьому використовуються матеріали документальних перевірок дотримання податкового законодавства, документи, що відбивають діяльність суб'єкта, що господарює, матеріали оперативних підрозділів і інші (матеріали про відмову в порушенні кримінальної справи, матеріали кримінальних справ, припинених виробництвом, матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності за порушення в сфері оподатковування). Отримана інформація на етапі підготування, а також її об'єм, визначають надалі дії слідчого по питанню провадження попереднього слідства. Характер і спрямованість організаційних дій багато в чому визначені тими задачами, що потрібно вирішити в процесі розслідування. Ці задачі мають на меті одержання достатньої інформації про виявлені факти порушень податкового законодав-ства.

Що стосується обставин, які підлягають доведенню в процесі розсліду вання ухилення від сплати податків, то ними є наступні:

1. Чи мав місце факт ухилення від сплати податків;

2. Характеристика суб'єкта підприємницької діяльності (найменування, місцезнаходження, вид діяльності, структура, його цілі і задачі);

3. Під стави і дотримання встановленого порядку державної реєстрації суб'єкта, що господарює;

4. Дотримання встановленого порядку реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності в територіальних органах податкової адміністрації й інших заснуваннях (наприклад, Пенсійному фонді);

5. Відповідність статуту виконуваної діяльності суб'єктом, що господарює;

6. Інформація про майно підприємства, наявність розрахункових рахунків у заснуваннях банків і рух коштів;

7. Характер і утримання виконуваних фінансово-господарських операцій;

8. Місце, час, ціль, спосіб злочинної діяльності;

9. За який звітний період зроблене ухилення від сплати податків;

10. Розмір прихованих прибутків і несплачених податків, інших платежів

по окремих звітних періодах, видам податків; загальний розмір заподіяного

державі матеріальних збитків;

11. Характер і утримання нормативних актів, положення яких були порушені при вчиненні злочину;

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Особливості допиту свідків і обвинуваченого

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок