Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Зупинення і закінчення попереднього розслідування

Зупинення і закінчення попереднього розслідування

Назва:
Зупинення і закінчення попереднього розслідування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
35,06 KB
Завантажень:
43
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ЗМІСТ

ВСТУП

РОЗДІЛ 1 ПІДСТАВИ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗУПИНЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

РОЗДІЛ 2 ФОРМИ ЗАКІНЧЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

РОЗДІЛ 3 ПІДСТАВИ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗАКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ

РОЗДІЛ 4 ПОРЯДОК ЗАКІНЧЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

4.1. ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗАКІНЧЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

4.2. СКЛАДАННЯ ОБВИНУВАЛЬНОГО ВИСНОВКУ

РОЗДІЛ 5. ДІЇ I РІШЕННЯ ПРОКУРОРА У СПРАВІ, ЯКА НАДІЙШЛА ДО НЬОГО 3 ОБВИНУВАЛЬНИМ ВИСНОВКОМ

ВИСНОВОК

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

ВСТУП

Зупинення попереднього розслідування — це вимушене тимчасове припинення слідчим процесуальної діяльності у кримінальній справі, викликане наявністю у справі обставин, які перешкоджають подальшому провадженню і закінченню попереднього розслідування. Ці обставини визначені законом (ст. 206 КПК).

Попереднє розслідування у кримінальній справі зупиняється у випадках, коли: 1) місцезнаходження обвинуваченого невідоме; 2) психічне або інше тяжке захворювання обвинуваченого перешкоджає закінченню провадження у справі; 3) не встановлено особу, яка вчинила злочин.[3]

Наведений перелік обставин, які є підставою для зупинення розслідування, є вичерпним і розширювальному тлумаченню не підлягає. Тому незаконним буде зупинення провадження попереднього слідства у зв'язку з тим, що обвинувачений перебуває в тривалому відрядженні або поміщений до медичного закладу для проведення судово-медичної чи судово-психіатричної експертизи; потрібен тривалий час на доставлення обвинуваченого етапом до місця провадження попереднього слідства; у невідомому напрямі виїхав свідок — очевидець злочину або потерпілий, без яких неможливе подальше розслідування, та ін.

Якщо ці підстави є причиною затримки розслідування і неможливо закінчити його y встановлений законом строк, то необхідно порушувати клопотання про продовження строку попереднього слідства.

Зупинення попереднього слідства за першими двома підставами допускається тільки при виконанні таких умов: винесення постанови про притягнення особи як обвинуваченого, виконання всіх слідчих дій, проведення яких можливе у відсутності обвинуваченого; вжиття заходів до збереження документів та інших можливих доказів у справі (ч. 2 ст. 206 КПК).

Якщо, незважаючи на вжиття необхідних заходів самим слідчим (шляхом допитів родичів, знайомих обвинуваченого, накладення арешту на поштово-телеграфну кореспонденцію тощо), виконання за його дорученням органами дізнання оперативно-розшукових заходів, місце перебування обвинуваченого залишилось невстановленим, слідчий, керуючись ст. 138, 207 КПК, одночасно із зупиненням провадження попереднього слідства або й до цього оголошує розшук обвинуваченого. Згідно зі ст. 139 КПК про оголошення розшуку слідчий складає постанову, в якій зазначає необхідні відомості про особу розшукуваного. За наявності підстав, передбачених ст. 155 КПК, він може також обрати щодо розшукуваного обвинуваченого запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Спільна постанова про розшук і обрання цього запобіжного заходу направляється до відповідних органів розшуку.[5]

Про затримання обвинуваченого, якого розшукували і щодо якого обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, орган розшуку негайно доповідає прокуророві за місцем затримання. Прокурор протягом двадцяти чотирьох годин зобов'язаний перевірити, чи дійсно затриманий є тією особою, яка розшукується, і, переконавшись у наявності законних підстав для арешту, дає санкцію на відправлення заарештованого етапом до місця провадження попереднього слідства.

Слідчий і після оголошення розшуку повинен продовжувати вживати всіх необхідних заходів для встановлення місця перебування обвинуваченого. Якщо після зупинення попереднього слідства для цього потрібно виконати слідчі дії, він своєю постановою повинен на цей час відновити попереднє слідство.

РОЗДІЛ 1

ПІДСТАВИ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗУПИНЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗСЛІДУВАННЯ

Попереднє слідство зупиняється мотивованою постановою слідчого, копія якої надсилається прокурору. Якщо у справі притягнуто двох або кількох осіб як обвинувачених, а підстави для зупинення стосуються не всіх обвинувачених, слідчий має право своєю постановою виділити і зупинити справу щодо окремих обвинувачених або зупинити провадження у всій справі

Провадження попереднього розслідування відновлюється, як тільки відпадуть підстави для його зупинення, а саме: 1) буде встановлено місце перебування обвинуваченого; 2) обвинувачений видужає; 3) буде встановлено особу, яка вчинила злочин.

Про відновлення попереднього розслідування слідчий виносить мотивовану постанову, копія якої надсилається прокурору (ст. 210 КПК).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Зупинення і закінчення попереднього розслідування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок