Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Участь у цивільному процесі органів державного управління, профспілок та окремих громадян

Участь у цивільному процесі органів державного управління, профспілок та окремих громадян

Назва:
Участь у цивільному процесі органів державного управління, профспілок та окремих громадян
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,88 KB
Завантажень:
36
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Зміст

Вступ

Глава 1 Мета, підстави і процесуальні форми участі

Глава 2 Участь органів державного управління в цивільному процесі

Глава 3 Участь профспілок у цивільному процесі

Глава 4 Участь у цивільному процесі підприємств, установ, організацій і окремих громадян з метою захисту прав інших осіб

Глава 5 Цивільна процесуальна правосуб”єктність

Висновок

Вступ

У розбудові України як демократичної, правової держави визначна роль належить судовій владі, на яку Конституцією покладено здійснення правосуддя в цивільних і кримінальних справах.

Сучасний політичний і соціально–економічний розвиток України визначається удосконаленням законодавства, яким закріплено правове становище громадян, організацій і їх об”єднань та встановлюється гарантії реалізації і захисту їх прав, свобод і обов”язків, визначених Конституцією і іншими законами України. Конституційні норми, в яких вони закріплені, виступають основою для деталізації в галузевому законодавстві регулювання всіх аспектів їх дії і для визначення юридичних гарантій їх реалізації, і для встановлення процесуального порядку (процесуальних норм) захисту суб”єктивних майнових і особистих немайнових (цивільних) прав, охоронюваних законом інтересів і свобод, у тому числі також засобами цивільного процесуального права.

Конституція України, на реалізацію положення Загальної декларації прав людини, прийнятої Генеральною Асамблеєю ООН 10 грудня 1948 року, про те, що кожна людина має право на ефективне поновлення у правах компетентними національними судами (ст. 8), визначає, що права і свободи людини і громадянина захищаються судом.

Захист цивільних прав здійснюється в установленому порядку судом, арбітражним або третейським судом, товариськими судами, профспілковими та іншими громадськими організаціями, а у випадках, окремо передбачених законом, захист цивільних прав здійснюється в адміністративному порядку (ст. 6 Цивільного кодексу України). Суди розглядають справи по спорах, що виникають з цивільних, сімейних, трудових, кооперативних та інших правовідносин, якщо однією із сторін у спорі є громадянин.

Чинне законодавство України для захисту прав і охоронюваних законом інтересів громадян і організацій встановлює такі процесуальні порядки: судовий (цивільний процесуальний і арбітражний процесуальний), адміністративний, нотаріальний, громадський. В літературі з цивільного процесу вони називаються процесуальними формами захисту прав. Законодавче встановлено численних форм захисту права залежить від особливостей спірних правовідносин, їх диспозитивного чи імперативного методу регулювання, потреб практики в необхідності більш швидкого розв”язання спору, а також від політики держави на даному етапі її розвитку та свідчить, що воно не завжди ґрунтується на концепції правової держави про розподіл влади та їх незалежність одна від одної.

Можливість застосування судової влади для захисту прав, законних інтересів і свобод громадян та організацій постійно розширюється, про що свідчить встановлена підвідомчість судові справ з трудових, земельних, державних, адміністративних фінансових правовідносин.

Судова влада по захисту суб”єктивних прав і законних інтересів громадян і організацій – правосуддя здійснюється у порядку цивільного і кримінального судочинства (ст. 4 Закону України “Про судоустрій”).

Участь громадськості в цивільному судочинстві для захисту прав і свобод громадян. Громадяни України мають право на свободу об”єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод (ст. 36 Конституції). З цією метою в судочинстві в цивільних справах допускається участь представників громадських організацій і трудових колективів. Принцип участі громадськості в цивільному судочинстві реалізується в участі профспілок та інших громадських організацій з метою захисту прав і охоронюваних законом інтересів інших осіб (ст. 121 ЦПК); в участі громадських організацій і трудових колективів у судовому засіданні для викладення судові думки організацій або колективу (статті 161, 308 ЦПК); в участі громадськості в судовому виконанні з метою сприяння швидкому і правильному виконанню судових постанов (ст. 351 ЦПК), у виконанні окремих ухвал (ст. 235 ЦПК) і громадському представництві (пп. 2, 3 ст. 112 ЦПК), у тому числі і у виконанні функцій офіційного представника боржника (ч. 3 ст. 361 ЦПК). Участь громадськості в цивільному судочинстві в зазначених процесуальних формах сприяє захисту прав громадян, значно посилює виховну роль суду, служить запобіганню правопорушенням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Участь у цивільному процесі органів державного управління, профспілок та окремих громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок