Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Правові інститути та галузі права

Правові інститути та галузі права

Назва:
Правові інститути та галузі права
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,19 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
“Основні принципи міжнародного права”

Зовнішня політика - це загальний курс держави в міжнародних справах. Найважливішим засобом здійснення зовнішньої політики є дипломатія. Здійснення зовнішньої політики і дипломатія повинні випливати міжнародному праву. Фундатори ООН ставили перед собою задачу “створити умови, при яких можуть дотримуватися справедливість і повага до зобов'язань, що випливають із договорів і інших джерела міжнародного права” (преамбула Статуту ООН).

Міжнародне право зазнає впливу від зовнішньої політики, що проводиться державами. З іншого боку, міжнародне право серед інших чинників безпосередньо впливає на зовнішню політику держав у тому змісті, що вони повинні співстворюватися зі своїми зобов'язаннями по міжнародному праву.

Сьогоднішній рівень цивілізації і правосвідомості дозволяє говорити про первинність міжнародного права серед інших чинників, що впливають на міжнародні відношення.

Міжнародне право виконує координуючу і регулюючу функцію. Також у ньому склалися механізми, що захищають законні права й інтереси держав, так що можна говорити про охоронну функцію міжнародного права.

Особливість міжнародного права складається в тому, що в міжнародних відношеннях не існує наддержавних механізмів примуса. У разі потреби держави самі колективно забезпечують підтримку міжнародного правопорядку.

Нормоутворення в міжнародному праві відбувається через висновок міжнародних договорів і через формування звичаїв. Велике значення придбали резолюції і рішення міжнародних організацій, у першу чергу ООН.

Система міжнародного права складається з:

• загальновизнаних принципів;

• норм міжнародного права;

• рішень міжнародних організацій;

• рекомендаційних резолюцій міжнародних організацій;

• рішень міжнародних судових органів;

• інституту міжнародного права.

Під нормою міжнародного права розуміється правило поводження, що признається державами й іншими суб'єктами міжнародного права в якості юридично обов'язкового. Найбільше значимі норми міжнародного права називаються принципами МП. Порушення яким-небудь державою принципу міжнародного права розглядається іншими державами як зазіхання на міжнародний правопорядок.

Принципи міжнародного права виконують дві функції: сприяють стабілізації міжнародних відношень, обмежуючи їх визначеними нормативними рамками, і закріплюють усе нове, що з'являється в практиці міжнародних відношень, і в такий спосіб сприяють їхньому розвитку,

Основні принципи міжнародного права зафіксовані в Статуті ООН. Широко визнано, що принципи Статуту ООН не можуть бути скасовані державами в односторонньому порядку або за згодою.

Принцип суверенної рівності держав

Кожна держава зобов'язана шанувати суверенітет інших учасників системи, тобто їхнє право в межах власної території здійснювати законодавчу, виконавчу, адміністративну і судову владу без якогось утручання з боку інших держав, а також самостійно проводити свою зовнішню політику.

• Принцип суверенної рівності держав включає такі елементи: держави юридично рівні;

• кожна держава користується правами, властивому повному суверенітету;

• кожна держава зобов'язана шанувати правосуб’єктивність інших держав;

• територіальна цілісність і політична незалежність держави недоторканні;

• кожна держава має право вільно вибирати і розвивати свої політичні, соціальні, економічні і культурні системи;

• кожна держава зобов'язана виконувати цілком і сумлінно свої міжнародні зобов'язання і жити у світі з іншими державами.

Принцип незастосування сили і погрози силою

Відповідно до Статуту ООН “усі члени ООН утримуються в їхніх міжнародних відношеннях від погрози силою або її застосування як проти територіальної недоторканності і політичної незалежності будь-якої держави, так і якою-небудь іншою уявою, несумісною із Статутом ООН”.

У Статуті ООН перераховуються законні випадки застосування сили.

Принцип непорушності державних кордонів

Був прийнятий на ОБСЄ в 1975. “Держави - учасники розглядають як нерушимі всі кордони один одного, як і кордони всіх держав у Європі, і тому вони будуть утримуватися від будь-яких зазіхань на ці території”.

• Утримання принципу можна зводити до трьох елементів: визнання існуючих кордонів; відмова від яких-небудь територіальних претензій зараз і в майбутньому;

• відмова від будь-яких інших зазіхань на кордони, включаючи погрозу силою або її застосування;

Принцип територіальної цілісності держав

У Статуті ООН декларується, що держава “повинна утримуватися від будь-яких дій, спрямованих на порушення національної єдності і територіальної цілісності будь-якої іншої держави”. “Територія держави не повинна бути об'єктом придбання іншою державою в результаті погрози силою або її застосування”. У зв'язку з цим не повинні признаватися законними які-небудь територіальні придбання, що явилися результатом погрози силою або її застосування”.

Принцип мирного рішення міжнародних суперечок

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Правові інститути та галузі права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок