Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> ПОРЯДОК ВИДАЧІ СУДОВИХ СПРАВ ТА ДОКУМЕНТІВ

ПОРЯДОК ВИДАЧІ СУДОВИХ СПРАВ ТА ДОКУМЕНТІВ

Назва:
ПОРЯДОК ВИДАЧІ СУДОВИХ СПРАВ ТА ДОКУМЕНТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,16 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План

1. Організація архіву суду.

2. Порядок видачі судових справ та документів.

1. На суди покладено важливу державну функцію по організації архівної справи. Завдання її полягають в організації діловодства в архівах, веденні канцеляріями обліку справ і документів та формування їх для здачі до архіву суду, забезпеченні збереження архівних справ і проведенні експертизи цінності справ та документів з метою здачі їх до державного архіву.

Відповідальність за організацію архівної справи покладається на голову суду, а за її ведення — на архіваріуса.

Організація обліку і зберігання справ та інших матеріалів в архіві регламентується чинним законодавством та даною інструкцією.

Правильна організація архівної справи полягає в підготовці номенклатури справ та їх формуванні.

Номенклатура справ являє собою систематизований перелік категорій справ та документів, що передаються до архіву, із зазначенням строків їх зберігання.

Номенклатура справ є основою для забезпечення обліку, швидкого відшукування документів за змістом та їх відбору на зберігання, постійне чи тимчасове.

Для забезпечення зберігання справ та документів у архіві повинні бути створені відповідні умови: охоронні та протипожежні засоби, стелажі, шафи, санітарно-гігієнічний, температурний та світловий режими, система обліку архівних документів.

Закінчені судові справи, наряди, журнали, картотеки після закінчення календарного року зв'язуються у пачки по сотнях та передаються на зберігання до архіву суду (форма № 47).

У судових справах підшиваються і нумеруються всі документи, приєднані до них, закінчується їх опис, після чого загальна кількість аркушів завіряється підписом секретаря.

На обкладинках справ і матеріалів, що здаються до архіву, а також обліково-статистичних картках або в реєстраційних журналах вказується порядковий архівний номер.

Судові справи зберігаються в архіві за роками, у порядку архівних номерів, зв'язані у пачки по сотнях.

Видача справ з архіву оформляється заявою за резолюцією голови (заступника) суду. Реєструється видача справ в журналі та обліково-статистичній картці, яка виставляється в спеціальну картотеку.

Справи, що повертаються до архіву після використання, повинні перевірятися архіваріусом у присутності особи, яка повертає їх. У випадку виявлення нестачі документів, аркушів, їх пошкодження, архіваріусом складається акт у двох примірниках, один з яких передається голові суду для вжиття відповідних заходів, другий — залишається в архіві.

2. Відповідно до ст. 255 КПК України та ст. 99 ЦПК України суд надає можливість особам, які беруть участь у справі, знайомитися з матеріалами справи.

Судові справи видаються для ознайомлення з ними в приміщенні суду з дозволу голови суду (заступника), а справи не закінчені провадженням — з дозволу головуючого чи доповідача.

Справи видаються:

а) обвинуваченим, їх законним представникам і потерпілим у кримінальних справах; сторонам, їх представникам та іншим особам, які беруть участь у розгляді цивільних справ,— після пред'явлення документа, що посвідчує особу;

б) адвокатам, які беруть участь у розгляді справ,— після пред'явлення ордера юридичної консультації та посвідчення особи;

в) цивільним позивачам та їх представникам, які виступають у кримінальних справах,— після пред'явлення довіреності на ведення справи і документа, який посвідчує особу;

г) громадським обвинувачам і захисникам — документа, який посвідчує особу і її повноваження;

д) працівникам суду вищої інстанції, прокурорам, працівникам органів Міністерства юстиції — посвідчення особи;

е) працівникам державних податкових адміністрацій — посвідчення особи.

Особа, яка одержує справу для ознайомлення, повинна розписатись в контрольному журналі (форма № 38). У графах журналу про час видачі та повернення справи вказується не тільки число, місяці і рік, але й година видачі і повернення справи.

При поверненні справи після ознайомлення завідувач канцелярією чи секретар судового засідання повинен ретельно перевірити наявність всіх матеріалів у справі, зазначити в контрольному журналі пpo час повернення справи та розписатися про її отримання.

Про видачу справи для ознайомлення і часу, протягом якого відповідна особа знайомилася зі справою, вказується у поданій заяві, що підшивається до справи.

Видача справ для проведення аналізів, узагальнень та для інших цілей, що не пов'язані з розглядом справ, проводиться за усним або письмовим розпорядженням голови суду (заступника) під розписку в контрольному журналі.

Судові справи, які знаходяться під час судового розгляду у головуючого, для ознайомлення, як правило, не видаються. При необхідності ознайомлення зі справою, головуючий або доповідач передає справу секретареві судового засідання, який у встановленому порядку, із заповненням всіх реквізитів контрольного журналу, видає справу та отримує її після ознайомлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: ПОРЯДОК ВИДАЧІ СУДОВИХ СПРАВ ТА ДОКУМЕНТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок