Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Державні пенсії

Державні пенсії

Назва:
Державні пенсії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,11 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
План

1. Право громадян на матеріальне забезпечення в похилому віці і в разі наступлення окремих ситуацій.

2. Поняття пенсії, її ознаки.

3. Види державних пенсій.

4. Умови призначення пенсій.

5. Право вибору пенсії.

6. Юридичні гарантії права на пенсію.

Серед основних соціальних право громадян велике значення має право на матеріальне забезпечення громадян в похилому віці. Дане право закріплене в Конституції України. Держава гарантує всім громадянам України при наступленні старості отримання різних видів пенсійного забезпечення, яке здійснюється за рахунок різних джерел фінансування. Проте, держава законодавчо закріплює не лише право на пенсійне забезпечення в разі наступлення конкретного віку. Громадяни також мають право на матеріальне забезпечення в разі наступлення таких умов, коли їх стан здоров’я, або вік не дозволяють їм забезпечити своє проживання. Це матеріальне забезпечення в зв’язку зі стійкою втратою працездатності, тобто отриманням інвалідності. Це матеріальне забезпечення осіб, які по своєму віку і фізичному станові самі не можуть себе забезпечити. Таке забезпечення вони отримували від близьких їм людей, які померли, тобто матеріальне забезпечення в разі втрати годувальника. І, врешті решт, держава гарантує забезпечення непрацездатних громадян.

Матеріальне забезпечення здійснюється шляхом виплати щомісячних пенсій.

Що таке пенсія? В юридичній літературі є декілька визначень пенсії. Наведемо приклад 3-х з них.

Пенсія – це грошове забезпечення, яке отримується з громадських фондів споживання громадянами при наступленні у них постійної або стійкої непрацездатності, або презюмірованої (по віковому признаку, по вислузі років), або встановленої шляхом медичного обстеження (по інвалідності); пенсія призначається громадянам за їх працю або іншу громадську корисну діяльність і служить для них постійним та основним джерелом засобів до існування.

Це визначення в достатній мірі повно охоплює всі признаки, що характеризують пенсію взагалі.

Ще одне визначення пенсії.

Пенсія – це регулярна грошова виплата соціально-аліментарного призначення, яка проводиться особам похилого віку, інвалідам та іншим категоріям громадян і їх сім’ям в випадках, що передбачені законодавством з суспільних фондів споживання в зв’язку з їх (або особи, яка була їх годувальником) трудовою діяльністю, яка припинена або замінена більш легкою з поважних причин, встановлених законом; виплата, розмір якої залежить від заробітної плати, яку громадянин отримував раніше. Ця виплата являється для непрацюючих пенсіонерів основним джерелом засобів до існування.

Таке визначення трохи громіздке.

І ще одне визначення:

Пенсія – це щомісячна грошова виплата аліментарного характеру з громадських фондів споживання, яка передбачена для непрацездатних громадян і яка проводиться в зв’язку із старістю, в випадку інвалідності, втрати годувальника та вислузі років, обумовлена конкретною тривалістю суспільно-корисної діяльності і в розмірі, що залежить від заробітної плати.

На мій погляд це саме конкретне визначення, воно включає в себе всі основні ознаки, що характеризують пенсію.

Це наступні ознаки:

1. Щомісячність пенсії.

2. Наявність джерела виплати пенсії.

3. Аліментарний характер пенсії.

4. Наявність конкретних випадків, встановлених законодавством, у разі наступлення яких призначається пенсія (вік та стан).

5. Наявність умов виплати пенсій:

а) вік;

б) трудовий стаж;

в) інвалідн6ість;

г) заробітна плата.

6. Це основне джерело засобів для існування.

7. Грошове вираження в процентному відношенні до з.п. або до мінімального розміру конкретної пенсії (соц. пенс.).

Законодавство України передбачає декілька видів державних пенсій. Це:

1. Трудова пенсія:

а) пенсія за віком;

б) пенсія по інвалідності;

в) пенсія в разі втрати годувальника;

г) пенсія по вислузі років.

2. Соціальна пенсія.

для кожного виду державної пенсії характерні загальні ознаки пенсії. Проте кожний вид пенсії має свої характерні випадки і умови призначення, має свій розмір.

Наприклад, пенсія за віком призначається лише в разі досягнення громадянином конкретного віку – пенсійний вік. На Україні такий вік встановлений для чоловіків в 60 років, для жінок в 55 років. Але повна пенсія призначається не тільки в зв’язку з роками, але й в зв’язку з наявністю конкретного трудового стажу: для чоловіків 25 років, для жінок – 20 років. Законодавство встановлює і пільги, як в обчисленні стажу, так і в досягненні конкретного віку для окремих категорій громадян. Таким чином, вік і стаж роботи – це характерні ознаки пенсії за віком.

Для пенсії по інвалідності характерною ознакою являється наявність саме інвалідності. Має значення і група інвалідності і вік громадянина і стаж його роботи до встановлення інвалідності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Державні пенсії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок