Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розмежування юрисдикційних повноважень щодо розгляду скарг у сфері управлінської діяльності

Розмежування юрисдикційних повноважень щодо розгляду скарг у сфері управлінської діяльності

Назва:
Розмежування юрисдикційних повноважень щодо розгляду скарг у сфері управлінської діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,55 KB
Завантажень:
20
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Цивільне судочинство України регламентує у цивільних справах три види провадження: позовне (загальне), провадження у справах, що виникають з адміністративно-правових відносин, та окреме провадження. Непослідовність судової практики та неоднозначність законодавця у визначеності судової процедури розгляду скарг громадян у сфері управлінської діяльності і зумовила автора звернутися до аналізу діючих моделей оскарження.

Зупинимось на категорії земельних спорів. За загальним правилом, підвідомчі суду спори, зумовлені земельними відносинами, розглядаються у позовному провадженні.

Справи за заявами щодо визнання незаконним рішення сільської, селищної, міської рад про відмову передати громадянину у приватну власність земельну ділянку, надану йому для ведення особистого господарства, будівництва, про вирішення земельного спору розглядаються у порядку позовного провадження (п. 2 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 25 грудня 1996 року №13).

За заявою сторони, яка не погоджується з рішенням ради з земельного спору, суд перевіряє правильність цього рішення й вирішує спір по суті.

Оскаржуючи рішення рад з інших питань, віднесених до їхньої компетенції (наприклад, про відмову у наданні земельної ділянки для ведення особистого підсобного господарства), суд у разі задоволення позову визнає рішення ради незаконним і зобов’язує її виконати певні дії на захист порушеного права (п. 7 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 25 грудня 1996 року №13).

Припинення права власності на землю і права землекористування провадиться за позовом відповідної ради у судовому порядку, недодержання якого є підставою для визнання рішення ради незаконним (п. 8 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 25 грудня 1996 року №13).

Порушення радою передбаченого ч. 2 ст. 5 Закону України "Про селянське (фермерське) господарство" місячного терміну розгляду заяв громадян про надання земельної ділянки для ведення селянського (фермерського) господарства є створенням перешкод до здійснення їхніх прав, тому суд за заявами цих громадян може у порядку, передбаченому главою 31-А ЦПК, зобов’язати відповідну раду розглянути такі заяви на найближчій сесії (п. 11 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 25 грудня 1996 року №13).

Судам підвідомчі справи про стягнення неодержаної пенсії з організації, яка її виплачувала. Згідно із ст. 104 Закону України "Про пенсійне забезпечення", скарга на рішення органу, який призначає пенсію, може бути подана безпосередньо до районного (міського) суду і розглядається у порядку, встановленому для оскарження рішень, дій або бездіяльності державних органів, юридичних чи посадових осіб у сфері управлінської діяльності (глава 31-А ЦПК). У цьому ж порядку, відповідно до ст. 5 цього закону, громадянин вправі звернутися до суду зі скаргами щодо роз’яснення їм Міністерством праці та соціальної політики.

Оскільки законодавством не обмежено строк дії, передбаченої ст. 104 цього Закону, процесуальні норми про судовий порядок оскарження рішення органу, який призначає пенсію, вона поширюється і на випадки, що мали місце до введення в дію Закону, якщо скарга не вирішувалася у раніше встановленому порядку.

Згідно із ст. 19 та 20 Закону України "Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні", порушення встановленого порядку розгляду заяв про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації, відмова в ній (ст. 13 Закону) і рішення про припинення випуску видання можуть бути оскаржені засновником (співзасновниками) у судовому порядку. У передбаченому цивільним процесуальним законодавством порядку вирішуються також спори щодо зміни засновника (складу співзасновників).

У судовій практиці і далі трапляються випадки розгляду за правилами глави 31-А ЦПК скарг на рішення комісій з питань поновлення прав реабілітованих щодо повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим громадянам або їхнім спадкоємцям.

Відтак суди повинні, відповідно до ст. 9 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні", Постанови Верховної Ради України про тлумачення цього закону. Положення про комісії з питань поновлення прав реабілітованих і про порядок виплати грошової компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості, рішення комісії районної (міської) ради з питань виплати грошової компенсації, повернення будівель та іншого майна або відшкодування їх вартості, може бути оскаржене реабілітованим (його спадкоємцем першої черги) та іншими заінтересованими громадянами до суду, без дотримання на даний час положення про переднє оскарження такого рішення вищестоящій комісії.

Оскільки у цьому випадку виникає цивільний спір між сторонами, то справа повинна розглядатися у порядку позовного провадження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розмежування юрисдикційних повноважень щодо розгляду скарг у сфері управлінської діяльності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок