Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Вдосконалення процедури проведення конкурсу при заміщенні посад державних службовців

Вдосконалення процедури проведення конкурсу при заміщенні посад державних службовців

Назва:
Вдосконалення процедури проведення конкурсу при заміщенні посад державних службовців
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,20 KB
Завантажень:
65
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Набір на державну службу висококваліфікованих професіоналів є об’єктивною умовою повноцінного функціонування державної адміністрації кожної країни. Необхідність удосконалення правового регулювання процедури такого набору відзначена в положеннях Концепції адміністративної реформи, затвердженої Указом Президента України від 22 липня 1998 року та покладеної в основу реформування системи державного управління в Україні [1].

Щодо одного із найважливіших напрямів адміністративної реформи – інституту державної служби, то Президент України своїм указом 14 квітня 2000 року затвердив ще один документ – Стратегію реформування державної служби в Україні, який розвинув та деталізував концепцію цього Положення, зокрема і процедуру прийняття на державну службу [2]. У Стратегії зазначається, що для запобігання рецидивів непрофесіоналізму та некомпетентності під час формування кадрового потенціалу на державну службу необхідно залучати висококваліфікованих фахівців нової генерації, відтак розробити нові досконаліші підходи, прозорі та об’єктивні процедури прийняття на державну службу, запровадити єдиний порядок проведення відкритого конкурсу із складанням іспиту.

Проте реформування порядку набору на державну службу надовго затягнулось і старий Порядок проведення конкурсу на заміщення посад державних службовців, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України ще від 4 жовтня 1995 року [3], діє до останнього часу. Про проведення належного конкурсу, згідно з цим документом, навряд чи можна говорити, оскільки його норми не усували передумов для кулуарності прийняття рішень та можливостей використання особистих мотивів у визначенні осіб, яких приймають на державну службу.

Лише 15 лютого 2002 року Кабінет Міністрів України затвердив новий Порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних посад державних службовців [4], який має нормативно забезпечити реальну конкурсність, об’єктивність, гласність відповідно до положень Стратегії реформування державної служби.

Відповідно до нового Порядку, конкурс на заміщення посад державних службовців проводиться в три етапи:

1) публікація оголошення державного органу про проведення конкурсу в пресі або поширення його через інші засоби масової інформації;

2) прийом документів від осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, та попередній їх розгляд на відповідність встановленим кваліфікаційним вимогам до відповідного рівня посади;

3) проведення іспиту та відбір кандидатів.

Новелою цього документа є лише третій етап, адже перші два значною мірою були передбачені у попередній редакції Постанови Кабінету Міністрів України. Запровадження ж іспиту видається чималим поступом правового регулювання процедури набору на державну службу.

Відповідно до п. 23 нової редакції цього підзаконного правового акта, порядок проведення іспиту у конкретному державному органі та перелік питань на перевірку знання законодавства з урахуванням специфіки функціональних повноважень певного державного органу і його структурних підрозділів затверджується керівником органу, в якому проводиться конкурс, в згідно з Загальним порядком проведення іспиту кандидатів на заміщення вакантних посад державних службовців [4]. Як відомо, Загальний порядок найближчим часом буде розроблений Головним управлінням державної служби. Таким чином, форма проведення майбутніх іспитів на сьогодні ще не відома, хоча й визначена одна їх обов’язкова складова: перевірка знань положень Конституції України та Законів України "Про державну службу" і "Про боротьбу з корупцією". Відтак, підвищується роль юридичної освіти під час набору на державні посади. Отже, на озброєння взято німецьку модель, де майже 70% публічних службовців керівного складу – юристи за фахом [5, с. 133].

Позитивним моментом нового порядку проведення конкурсу також є нормативне врегулювання оскарження рішення конкурсної комісії (чого зовсім немає у попередньому акті) та й, загалом достатньо детальна правова регламентація організації конкурсної процедури.

Поряд з цим, не слід переоцінювати аналізований підзаконний правовий акт. Концептуально він потребує значно більшого удосконалення, якщо звернутися до досвіду врегулювання цього питання у країнах, де органи державного управління та їхні службовці працюють набагато ефективніше. Отже проаналізуємо досвід зарубіжних країн в питанні заміщення посад державних службовців.

Передусім зупинимось на суб’єктах, уповноважених у зарубіжних країнах проводити конкурс.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вдосконалення процедури проведення конкурсу при заміщенні посад державних службовців

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок