Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Роль українського етносу у національному відродженні Галичини в умовах австрійської державно-правової системи

Роль українського етносу у національному відродженні Галичини в умовах австрійської державно-правової системи

Назва:
Роль українського етносу у національному відродженні Галичини в умовах австрійської державно-правової системи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,18 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Характерна риса сучасного політико-правового розвитку України – підвищення ролі суб’єктивного фактора, розширення і поглиблення сфери свідомого, цілеспрямованого регулювання економічними, соціальними, духовними процесами в суспільстві. Посилення взаємозв’язку і взаємопроникнення економіки, політики і права зумовлюють необхідність глибокого і всебічного вивчення власної політичної історії, розвитку органів самоврядування, особливо набутого практичного і теоретичного досвіду в державному самоуправлінні.

У сучасних умовах державного будівництва чимраз більше виявляється глибока сутність демократичного самоврядування, в якому право відіграє найголовнішу роль в усіх сферах життя. Саме цим пояснюється теоретичний і практичний інтерес до цієї проблеми. Здобуття Україною політичної незалежності викликає певну гостроту в розвитку державотворення. Нові умови потребують підвищеної якості самоуправління соціальними процесами, чіткого виділення субординації суб’єктів державного управління. Процес політичного та правового формування українського етносу після здобуття суверенітету не може бути завершений за короткий проміжок історичного часу, існують певні об’єктивні причини і суб’єктивні фактори, які потрібно здолати, щоб утвердити єдину українську політичну націю. Адже тривалий час український етнос був розмежований політичними кордонами між великими імперіями – Росією і Австро-Угорщиною.

У розвитку політико-правових норм українського етносу були істотні відмінності, спричинені не географічними умовами Галичини та Придніпровської України, а, головно, політичними. Отже, між українським етносом, який належав до різних політичних систем, існують певні відмінності, які стосуються частково поглядів політичних та релігійних вірувань, частково – політичних традицій, психології. Про це треба пам’ятати, щоб зрозуміти ті суперечності, які сьогодні пронизують політико-правове життя України.

Вищевикладене потребує теоретичних досліджень, які б засвідчили, що прагнення до політичної єдності українського етносу, до створення своєї національної держави були домінуючими упродовж усієї новітньої історії. Проте конкретні форми і методи бачення шляхів до політичного об’єднання українських земель та розбудови демократичної правової держави й громадянського суспільства були і є в різних політичних сил різними. Про це потрібно завжди пам’ятати, щоб підкреслити одну, ніким не спростовану істину – одвічне прагнення українського етносу до політичного державного єднання і проголошення свого суверенітету. Все це є історично обґрунтованим фактом, який спростувати неможливо. Однак не можна й забувати, що існували і нині існують такі політико-правові теорії щодо державотворення, які завдають шкоду сьогоденним практичним зусиллям формування правової держави та громадянського суспільства в Україні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Роль українського етносу у національному відродженні Галичини в умовах австрійської державно-правової системи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок