Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Питання держави і права в документах першого великого збору організацій українських націоналістів

Питання держави і права в документах першого великого збору організацій українських націоналістів

Назва:
Питання держави і права в документах першого великого збору організацій українських націоналістів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,76 KB
Завантажень:
17
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
З 28 січня до 3 лютого 1929 року в столиці Австрії, у Відні, відбувся Перший Конгрес Українських Націоналістів, яка була створена Організація Українських Націоналістів (ОУН ). На якому своїм основним завданням ОУН поставила “боротися і добитися віднови Самостійної Соборної Української Національної Держави на всіх просторах життя українського народу”.

Цей факт засвідчив, по-перше, появу на політичній арені організованого українського націоналізму по-друге, було створено організаційну структуру, визначено мету її діяльності та методи досягнення цієї мети.

На Конгресі були прийняті такі документи:

1) Відозва “Від Конгресу Українських Націоналістів”;

2) Постанови Великого Збору Організації Українських Націоналістів;

3) Устрій Організації Українських Націоналістів.

Вивчаючи проблему, важливо проаналізувати відозву “Від Конгресу Українських Націоналістів” та “Постанову Великого Збору Організації Українських Націоналістів”, в яких розглядаються чи ставляться на теоретичному рівні окремі питання держави і права.

Питання утворення держави та реалізації прав української нації, тобто “... відновлення, впорядкування, оборону та поширення Незалежної Соборної Української Національної Держави” 1, с.1 розумілось як реалізація права української нації на самовизначення шляхом здійснення “національної революції”. У своєму завершальному виступі після закінчення Конгресу Є. Коновалець наголосив: “Як учить нас досвід цілих українських поколінь, можемо цього досягнути тільки революційними, ніколи не еволюційними, шляхами” 1, с.1.

Відновлення Незалежної Соборної Української Національної Держави передбачало реалізацію й інших прав української нації:

 права на економічну незалежність: “Українська Держава буде змагати до осягнення господарської самовистачальности нації”

 права на політичну незалежність, яке передбачало “повне усунен-ня всіх окупантів з українських земель” та “осягнення меж, що охоплю-ватимуть всі українські етнографічні терени” 3, с.7.

Процес відновлення Української Держави поділяли на кілька етапів державного будівництва: “національного визволення, державного закріплення та розвитку” 3, с.6. З урахуванням цього ми вважаємо, що для кожного етапу становлення держави існували різні методи досягнення мети та форми держави.

На першому етапі, тобто на етапі “національного визволення”, “лише національна диктатура, витворена в ході національної революції, зможе забезпечити внутрішню силу української нації та найбільшу її відпорність назовні” [3, с.6].

Формою державного правління можна вважати парламентсько-президентську республіку з огляду на те, що, по-перше, голова держави обирався представницьким органом, по-друге, голова держави формував виконавчу владу. Щодо державного устрою, то Українська Держава передбачалась унітарною – соборною в межах української етнографічної території.

У Постановах Великого Збору ОУН визначалась система органів держави:

1) голова держави;

2) законодавчий орган влади;

3) виконавчі органи влади;

4) судові органи.

Питання формування законодавчих органів влади в Українській Державі поставили після завершення першого етапу державного будівництва – “національного визволення”, на якому тимчасовою формою державної влади передбачалась “національна диктатура” “... лиш після відновлення державності настане доба її внутрішнього підпорядкування та переходу до етапу монолітного державного тіла” 3, с.6. У цей період завданням голови держави буде “створення найвищих законодавчих органів на засаді представництва всіх організованих суспільних верств” 3, с.6.

Голова держави повинен обиратись представницьким органом у складі представників з різних суспільних верств, виконавча влада формується головою держави і підзвітна “перед ним та найвищим законодавчим тілом” 3, с.6.

Передбачалось, що “основою адміністративного устрою Української Держави буде місцеве самоврядування” 3, с.6 у формі представницьких органів на місцях та відповідних виконавчих органів.

Держава в документах Великого Збору виступає як визначальна, домінуюча одиниця, оскільки вона могла забезпечити існування української нації “Через державу стає нація повним членом світової історії” 3, с.5.

Аналіз програмних документів Першого Великого Збору Української Нації дає підставу вважати, що держава поставлена в центр політичної системи суспільства. “Для Української Нації ... начальним постулятом є створення політично-правової організації, означеної Українська Самостійна Соборна Держава” 3, с.5.

Іншими питаннями, що порушувались у Постановах Великого Збору, були питання правового статусу особи. Передбачалися досить широкі права людини, зокрема:

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Питання держави і права в документах першого великого збору організацій українських націоналістів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок