Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Скандинавська модель запобігання злочинності неповнолітніх та молоді

Скандинавська модель запобігання злочинності неповнолітніх та молоді

Назва:
Скандинавська модель запобігання злочинності неповнолітніх та молоді
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,29 KB
Завантажень:
120
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Скандинавські країни є історично та мовно спорідненими, тому мають стійке підґрунтя для обширної та далекосяжної співпраці в різних галузях. Завдяки цьому системи запобігання злочинності Скандинавських країн є дуже подібними, мають багато спільних рис, отже, можна говорити про Скандинавську модель запобігання злочинності. Співпраця цих країн у боротьбі із злочинами в Балтійському регіоні, а особливо із злочинами, які вчиняються групами мотоциклістів, привела до більш тісної співпраці в боротьбі з міжнародною злочинністю. Тісно співпрацюють також наглядові органи Скандинавських країн, органи прокуратури та неурядові організації.

Дотримуючись Скандинавської традиції, органи запобігання злочинності цих країн також співпрацюють: Рада запобігання злочинності Данії, Рада запобігання злочинності Норвегії, Національна рада запобігання злочинності Швеції, Національна рада запобігання злочинності Фінляндії та Міністерство юстиції Ісландії. Історична спорідненість Скандинавських країн спричинила також подібність функціонування органів запобігання злочинності, хоч їх основне спрямування та методи, які застосовуються в роботі, можуть бути різними.

Для Скандинавської моделі специфічним є спосіб функціонування системи запобігання злочинності, ставлення до системи кримінального права, соціополітична сфера, підхід держави до питань розвитку дітей та молоді, засобів усунення причин злочинності.

У цих країнах побутує думка, що система кримінального права має маргінальний вплив на запобігання злочинності. Пріоритет у цьому питанні віддається судовій системі, роль якої визнається визначальною у створенні норм та загальному запобіганні злочинності. В багатьох країнах, поза Скандинавськими, запобігання злочинності, з одного боку, ототожнюється з більш суворим покаранням, а з іншого – з контрольними та репресивними заходами [1, с.4].

Щодо запобігання злочинності, метою якого є обмеження можливостей для вчинення злочину – ситуативної превенції, то характерною рисою Скандинавської моделі є перебіг процесу запобігання, а не результати, отримані внаслідок цього. Як і у випадку соціальної превенції, спрямованої на дітей та молодь, специфічною скандинавською рисою є залучення громадян до прямої та активної участі в запобіганні злочинності.

Скандинавська модель характеризується ще й тим, що заходи запобігання злочинності розробляються на основі конкретних знань – національних та міжнародних досліджень. Такі дослідження сприяють удосконаленню системи запобігання злочинності, їх завданням є систематизація та порівняння наявної інформації, а також здобуття нових знань.

Ще одна риса, яка характеризує Скандинавську модель, – це переконання громадян у тому, що запобігання злочинності відбувається в їхніх інтересах з метою захисту того середовища, в якому вони живуть. І нарешті, Скандинавська модель запобігання злочинності відзначається тим, що на першому місці серед обов’язків, які бере на себе держава, стоїть забезпечення безпеки громадян, створення у них почуття захищеності.

Отже, є типова модель запобігання злочинності, яка характеризується міцним зв’язком системи запобігання злочинності із сферами поза правовою системою та рівновагою між соціальним та ситуативним запобіганням злочинності і “працює” в п’яти Скандинавських країнах – “Скандинавська модель”.

Злочинність неповнолітніх значно залежить від стану боротьби з нею та рівня соціального контролю з боку сім’ї, виховних закладів та громадськості за поведінкою неповнолітніх. Тому в країнах з подібними економічними, демографічними, соціально-психологічними та побутовими характеристиками (у нашому випадку – це Скандинавські країни) її показники можуть відрізнятися в два і більше разів.

На даний момент неповнолітні є найбільш криміногенно враженою частиною населення. Наприклад, у 1997р. неповнолітні становили16.2% всіх засуджених у Швеції, 10.3% у Данії і аж 23.7% у Норвегії. Згідно з даними анкетування, яке проводилось упродовж 1996 р., більшість молодих людей в Скандинавських країнах (80-90% хлопців) учинили кримінально каране діяння принаймні раз.

Якщо проаналізувати дані статистики, то, згідно з ними, упродовж 1950-1997 років кількість зареєстрованих злочинів в одній лише Швеції збільшилася з 200000 до 1150000, що становить близько 500%. Особливо злочинність зросла протягом 1997 року: кількість насильницьких злочинів збільшилась на 3%, нападів на вулицях – на 3%, нападів на жінок – на 2%.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Скандинавська модель запобігання злочинності неповнолітніх та молоді

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок