Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі аспекти наркоманії та заходи її запобігання

Деякі аспекти наркоманії та заходи її запобігання

Назва:
Деякі аспекти наркоманії та заходи її запобігання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,09 KB
Завантажень:
112
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Серйозним злом для кожної окремої особи, а також соціальною та економічною небезпекою для всього людства є наркоманія. Для боротьби з цим явищем країни-учасники ООН у 1988 р. у Відні прийняли Конвенцію щодо боротьби з наркоманією. Україна також є учасником цієї Конвенції.

Термін наркоманія походить від грецького narke – заціпеніння + манія – залежність. Життєдіяльність організму хворих на наркотизм підтримується на певному рівні тільки за умови постійного прийому наркотичної речовини, що врешті-решт призводить до глибокого виснаження фізичних і психічних функцій.

Наркоманія – хворобливий психічний стан, що зумовлюється хронічною інтоксикацією через зловживання наркотичними засобами, які віднесені до таких Конвенцією ООН та Спеціально уповноваженим органом виконавчої влади в галузі охорони здоров’я [2, с.317].

До наркотичних речовин передусім відносять лікувальні препарати, які використовують у медицині для лікування багатьох захворювань, зокрема їх застосовують як знеболюючі та заспокійливі засоби. Діючи на больові центри кори головного мозку, наркотики захищають організм від дуже сильних стресів і сприяють лікуванню багатьох видів захворювань, пов’язаних з болісними відчуттями. У медицині застосовують, зокрема, такі наркотики: опій, морфій, пантопон, омнепон, кодеїн, папаверин, промедол, кокаїн, ефір, хлорофіл, окис азоту та інші лікувальні препарати. З лікувальною метою наркотики застосовують у певних дозах під суворим контролем і звітністю. Відомо, що внаслідок їх вживання відбуваються тимчасові зміни психічного стану особи: зникають негативні емоції, такі відчуття, як неспокій, страх, втомленість тощо, тобто настає стан ейфорії. Бажання знову відчути такий стан часто спричиняє повторне, вже безконтрольне вживання наркотиків, що в кінцевому підсумку може викликати постійну тягу до них.

Незаконне виготовлення, придбання, зберігання і збут наркотичних речовин являє собою серйозну суспільну небезпеку. Найперше це зумовлюється тим, що розповсюдження серед населення наркотиків, систематичне і безконтрольне їх вживання тягне за собою тяжке захворювання – наркоманію, що надзвичайно важко піддається лікуванню.

Особи, які вживають наркотичні засоби, потрапляють у психічну і фізичну залежність від них.

Фізична залежність, порівняно з психічною, повністю змінює емоційну сферу і прискорює соціальну деградацію особи. Пристрасть до наркотиків позбавляє наркомана можливості регулярно працювати. Приховуючи свою хворобу, він не бере лікарняного листка, а тому допускає прогули. У стані абстиненції підвищується температура тіла, тиск крові, буває нудота, загальний вигляд наркомана у такі дні такий, як у тяжкохворого. Змінити стан хворого у ситуації фізичної залежності можуть тільки медики.

Розвиток наркоманії відбувається поступово у вигляді трьох стадій.

На першій стадії надається перевага якомусь одному наркотику і виникає психічна залежність (спотворення емоційності, порушення поведінки, зміни у ставленні до зовнішнього світу). Дія наркотиків інтенсивна.

Друга стадія характеризується тим, що приєднуються симптоми фізичної залежності. Послаблюються дії наркотиків, збільшуються їх дози. Наркоман вживає найбільшу дозу препарату, яка була за всю історію хвороби. Проте стан задоволення триває стільки, скільки діє сп’яніння. Виражена емоційна та соціальна деградація.

На третій стадії на перший план виступають фізична слабкість, виснаження. Яскраво виражені ознаки психічної та фізичної залежності. Хворий вже не відчуває ейфорії у сп’янінні і неспроможний витримати міцні дози – вони спричиняють важкі отруєння. У пошуках нових відчуттів хворий починає вживати додатковий наркотик, перетворюючись вже на полінаркомана. Проте і на новий наркотик реакція швидко гасне. Приєднується інтелектуальна деградація. Якщо хвороби не призупинити лікуванням, вона закінчується смертю [9, с.9].

Особливо небезпечним є те, що наркоманія має тенденцію до швидкого поширення. За даними дослідників, кожний, хто вживає наркотичні речовини, схиляє до цього ще чотирьох.

Тільки за останні 5 років кількість осіб, які вдалися до немедичного вживання наркотичних засобів, зросло вдвічі, практично кожен третій з них визнаний хворим на наркоманію. Особливе занепокоєння викликає те, що серед тих хто вживає наркотики 70 % це особи віком від 14 до 30 років. Така статистика, безумовно, насторожує.

Крім того, розширення ринку збуту наркотиків при більш високих на них цінах порівняно з країнами Європи та Латинської Америки (1 г кокаїну в Колумбії коштує 20 доларів, а в Україні – 100-200), стимулює виникнення організованих груп наркоділків, діяльність яких має глибоко законспірований, міжнародний характер [10, с.149].

Сьогодні в багатьох країнах світу активізувалась боротьба проти наркоманії. І це зрозуміло: наркоманія для злочинних угруповань є засобом наживи, отримання нетрудових доходів, накопичення значних капіталів, які в результаті наркобізнесу легалізуються і використовуються в інших злочинних цілях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Деякі аспекти наркоманії та заходи її запобігання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок