Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Питання судового рішення з трудових спорів

Питання судового рішення з трудових спорів

Назва:
Питання судового рішення з трудових спорів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,05 KB
Завантажень:
77
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Судове рішення з трудового спору повинно містити в собі певні складові частини. Такі складові частини, в яких відображене вирішення всіх питань, що були передані зацікавленими особами на розгляд суду і розглядалися за участю необхідних суб’єктів цивільних процесуальних правовідносин, становлять зміст судового рішення.

Зміст рішення, згідно зі ст.203 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК), складається з вступної, описової, мотивувальної і резолютивної частин. Рішення суду як акт правосуддя має бути точним за змістом, викладеним у визначеному порядку.

У вступній частині рішення зазначається час та місце його постановлення, найменування суду, що постановив рішення, склад суду, прізвище секретаря судового засідання, прізвище прокурора, який брав участь у справі, представника громадської організації або трудового колективу.

Крім цієї загальної вимоги процесуального закону, у вступній частині рішення, постановленого у справах про поновлення на роботі незаконно звільнених або переведених працівників, суд повинен вказати про участь у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача (ст.109 ЦПК). У справах про відшкодування збитків, заподіяних працівником підприємству, установі, організації, коли, відповідно до вимог ст.143 ЦПК, суд притягатиме до участі у справі співвідповідачів службових осіб, які сприяли заподіянню шкоди, у вступній частині судового рішення також про це повідомляється.

Описова частина судового рішення з трудового спору повинна містити в собі вказівку на вимоги позивача, заперечення відповідача і пояснення інших осіб, які беруть участь у справі (ч.3 ст.203 ЦПК). З цієї вимоги закону випливає, що в описовій частині рішення обставини справи викладаються в тому вигляді, в якому їх виклали сторони в процесі. В описовій частині судового рішення повинні бути зазначені також дії позивача або відповідача в судовому засіданні. На це звертає увагу постанова Пленуму Верховного Суду України “Про судове рішення”, де у п.5 зазначено, що в описовій частині рішення необхідно вказати, зокрема, зміст і підстави позовних вимог відповідно до позовної заяви; внесені зміни підстав, предмета, розміру позовних вимог; чи визнає відповідач позов, а якщо визнає, то повністю чи частково; в разі заперечень – у чому полягає суть заперечень проти позову; зміст пояснень прокурора; заявників, зацікавлених і третіх осіб; пояснення (висновки) органів, організацій або громадян, які захищають у силу закону права інших осіб (ст.121 ЦПК) [1, с.412].

У мотивувальній частині судового рішення повинні бути наведені обставини справи, встановлені судом, доводи, за якими суд відхиляє ті чи інші докази, а також закони, якими керувався суд (ч.4 ст.203 ЦПК).

Мотиви – це ті доводи суду, якими він обґрунтував своє рішення. Виклад мотивів у тексті рішення надає йому переконливості і робить висновки суду зі справи зрозумілими для всіх. Виклад судом мотивів перед формулюванням остаточних висновків зі справи в рішенні забезпечує переконливість рішення і полегшує перевірку рішення вищим судом. Вивчення судової практики показує, що найпоширенішим недоліком рішень судів з трудових спорів є неналежна їх мотивація.

Мотивувальна частина кожного рішення повинна містити також посилання на закон та інші нормативні акти матеріального права, на підставі яких визначено права і обов’язки сторін у спірних правовідносинах, на ст.15, 30, 62 ЦПК й інші норми процесуального права, керуючись якими суд встановив обставини справи, права і обов’язки сторін, а в необхідних випадках – також на відповідні керівні роз’яснення Пленуму Верховного Суду України з питання застосування законодавства при вирішенні цивільних справ [2, с.216].

Мотивувальна частина судового рішення повинна обґрунтовуватися лише тими обставинами, які досліджені в судовому засіданні. Суд не вправі обґрунтовувати рішення матеріалами, які не були предметом дослідження.

Мотивувальна частина судового рішення має містити посилання на норми матеріального права, якими суд керувався, розглядаючи дане питання. Обґрунтовуючи вимоги позивача, суд повинен вирішити, чи відповідають ці вимоги закону і саме якому. Як показує судова практика, у справах про поновлення на роботі часто трапляються випадки, коли позивачі заявляють, крім основних вимог, ще й вимогу про відшкодування моральної шкоди. Слід визнати правильною практику тих судів, які, відмовляючи в задоволенні цієї вимоги, посилаються на ст.235 КЗпП, що не передбачає відшкодування моральної шкоди за незаконне звільнення.

Особливістю мотивувальної частини судового рішення в справах, які виникають з трудових правовідносин, є те, що вона повинна містити розрахунки, які суд брав до уваги, задовольняючи грошові вимоги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Питання судового рішення з трудових спорів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок