Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розробка та прийняття митного законодавства в сучасній українській державі

Розробка та прийняття митного законодавства в сучасній українській державі

Назва:
Розробка та прийняття митного законодавства в сучасній українській державі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,01 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
3 часу проголошення незалежної України в суспільстві відбулися суттєві зміни. Загалом формування державності, її механізмів, структурних інститутів ще триває. Розбудова держави – це складний і тривалий процес, і, безперечно, однією з передумов повноцінного її існування є наявність власної митної системи та митного законодавства.

24 серпня 1991р. депутати українського парламенту майже одноголосно прийняли Акт проголошення незалежності України. 25 серпня 1991р. Верховна Рада України затвердила Закон “Про митну справу в Україні” [1, с.575], ще раз довівши, що держава не може існувати без власної митниці. Цей закон визначив правові основи організації митної справи в Україні, основні засади діяльності її митних органів. У ст.1 Закону зазначалося: “...Україна як суверенна держава самостійно створює власну митну систему і здійснює митну справу. Митна справа є складовою частиною зовнішньополітичної та зовнішньоекономічної діяльності України...”. У Законі підкреслюється, що загальне керівництво митною справою здійснює Верховна Рада України та Кабінет Міністрів, а безпосереднє керівництво покладається на Державний митний комітет України. В кінці 1991р. уряд прийняв рішення про створення Державного митного комітету України [2, с.29], який мав координувати та спрямовувати діяльність підпорядкованих йому установ.

Законодавством України встановлювалася компетенція митних органів України щодо виконання таких функцій, як захист економічних інтересів України; контроль за додержанням закону України про митну справу; забезпечення виконання зобов’язань, які випливають з міжнародних договорів України стосовно митної справи; митного оформлення та оподаткування товарів та інших предметів, що переміщуються через митний кордон України; створення сприятливих умов для прискорення товарообігу та пасажиропотоку через митний кордон України тощо.

Значним кроком у справі створення митного законодавства було прийняття Митного кодексу України. Зазначимо, що Україна перша серед країн СНД прийняла новий Митний кодекс – основний закон для митної служби. Закон визначив принципи організації митної справи в Україні з метою створення умов для формування ринкової економіки та зростання активності зовнішньоекономічної діяльності на основі єдиної митної території, мит та митних зборів.

Кодекс спрямований на забезпечення додержання митними, іншими державними органами, суб’єктами зовнішньоекономічної та господарської діяльності, а також громадянами прав та обов’язків у галузі митної справи.

Митний кодекс введений в дію Постановою Верховної Ради України від 12 грудня 1991 року [3, с.11, 116, 85].

Ця ж Постанова затвердила створення Державного митного комітету України як центрального митного органу України. 18 грудня 1991 року Верховна Рада України затвердила “Закон про державне мито” [4, с.170]. Цей закон визначив основні положення платників державного мита, які вчиняють у своїх інтересах дії та одержують документи, що мають юридичне значення, в спеціально на те уповноважених установах.

Митні правила України дещо відрізняються від тих, що застосовуються в інших країнах, але в цілому враховують положення міжнародних Конвенцій з митних питань. Це стосується, зокрема, митних пільг, що передбачені законодавством України для дипломатичних представництв іноземних країн та їх персоналу, представництв інофірм та їх співробітників. Однак, зрозуміло, що митне законодавство не відповідало вимогам сьогодення. Тому Державний митний комітет вносив на розгляд Кабінету Міністрів низку законопроектів з митних питань, що були спрямовані на подальшу лібералізацію митних правил. У 1992р. були затверджені законопроекти “Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про державне мито” [5, с.652] (17 червня; 7 липня; 14 жовтня).

Подальшим удосконаленням митного законодавства став Декрет Кабінету Міністрів від 11 січня 1993 року “Про Єдиний митний тариф України” [6, с.107] та Декрет від 21 січня 1993 року “Про державне мито” [7, с.113].

Нове митне законодавство реформує режим зовнішньої торгівлі на передових загальносвітових засадах, забезпечує як ефективність зовнішньоекономічної діяльності вітчизняних товаровиробників, так і гарантує надійність довготермінових вкладів іноземних капіталів у розвиток української економіки.

З часу проголошення незалежності митна система України удосконалювалася і розвивалася разом з державою. Ставши незалежною, Україна одержаала незначну частину митної системи колишнього Радянського Союзу. Головним завданням стала переорієнтація діяльності митних органів в інтересах молодої держави, її народу. Митна справа покликана не створювати бар’єри між цивілізованими країнами, а сприяти розвитку міжнародної торгівлі, туризму, культурних зв’язків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Розробка та прийняття митного законодавства в сучасній українській державі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок