Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Типові ситуації під час розкриття вбивств, вчинених на замовлення

Типові ситуації під час розкриття вбивств, вчинених на замовлення

Назва:
Типові ситуації під час розкриття вбивств, вчинених на замовлення
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,43 KB
Завантажень:
193
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Своєчасне і послідовне проведення необхідних слідчих дій і оперативно-розшукових заходів під час розкриття злочинів багато в чому залежить від правильної оцінки слідчої і оперативно-розшукової ситуацій, що складаються на визначений момент розкриття злочину.

Важливість аналізу цих ситуацій полягає у тому, що цей процес характеризує обстановку розслідування і зумовлює прийняття рішень про напрями розслідування, планування слідчих дій, оперативно-розшукових заходів, залучення сил і засобів відповідних правоохоронних органів.

Аналізуючи слідчі і оперативно-тактичні ситуації як важливі чинники у розкритті і розслідуванні злочинів, не можна не відзначити динамічний характер їхніх змін, залежність таких ситуацій від низки суб’єктивних і об’єктивних факторів, які своєю чергою зумовлюють індивідуальність слідчої ситуації.

До об’єктивних факторів, що впливають на формування конкретної ситуації відносять: наявність і характер у розпорядженні слідчого орієнтуючої і доказової інформації; наявність у визначений момент у розпорядженні оперативного працівника необхідної агентурно-оперативної інформації; наявність необхідних сил і засобів, можливість їхнього використання в найкоротший термін та ін.

До суб’єктивних факторів, відносять: психологічний стан слідчого і оперативного працівника; рівень його теоретичної підготовки; практичного досвіду; їхню здатність оперативно приймати і реалізовувати рішення в несприятливих для нього умовах та ін.

Керуючись принципом доцільності виділимо три найважливіші, взаємозалежних аспекти, що впливають на позитивне вирішення будь-якої слідчої і оперативної ситуацій:

1) наскільки є реальною і перспективною за конкретних умов розкриття злочину поставлена мета;

2) якими силами і засобами можна досягти поставленої мети;

3) за яких умов наявні можливості достатні для досягнення поставленої мети.

Як засвідчує аналіз кримінальних справ про вбивства, вчинені на замовлення, зазначені аспекти на початковому етапі розслідування інколи недостатньою мірою враховуються відповідними правоохоронними органами, що негативно впливає на якість розкриття і розслідування цієї категорії злочинів. Це особливо важливо для постановки мети майбутньої діяльності, спрямованої на розкриття і, зокрема розкриття вбивств на замовлення, встановлення об’єкта пізнання, необхідних засобів зв’язку і пересування, науково-технічних засобів.

Кожній ситуації, що складається на різних стадіях розслідування злочинів, властивий комплекс специфічних особливостей, і це робить її відмінною від інших.

Криміналістична наука, яка вивчає і досліджує слідчі ситуації, що виникають на конкретні моменти розслідування, визначає оптимальні шляхи, організаційні і науково-технічні засоби і методи їх вивчення, можливі зміни як в сприятливому, так і в несприятливому для слідчого напрямі. Правильна методична, адекватна своєчасна оцінка слідчих ситуацій сприяє, напрацюванню конкретних специфічних рекомендацій щодо ефективного розслідування злочинів. Оперативно-розшукова діяльність розглядає ці питання з урахуванням того, що перелік ситуацій доповнюється ситуаціями, за яких бракує агентурної і оперативно-технічної інформації, унаслідок чого подальша оперативна розробка співучасників убивства і реалізація матеріалів оперативного обліку є недоцільною. Слідчі і оперативно-розшукові ситуації відіграють важливу роль у побудові окремих методик і в загальному виді утворюють елемент загальних положень методики розкриття й розслідування вбивств на замовлення.

Не маючи на меті докладно аналізувати наявні погляди науковців криміналістів щодо сутності основ для побудови класифікації ситуацій, зазначимо, що поза залежністю від тієї чи іншої структури вони поділяються на типові слідчі ситуації. Як відзначається в криміналістичній і спеціальній літературі індивідуальні ситуації здебільшого носять окремо специфічний характер, тому що дають уявлення про стан справ у визначений відрізок часу; типовим же ситуаціям властивий загальний характер – вони продукт узагальнення слідчої і оперативної практики. Одні з них характерні для визначеного виду злочинів, інші – для конкретного етапу розслідування, найчастіше – для початкового.

Типова ситуація має наукове і практичне значення для розробки, зокрема, тактики окремих слідчих і оперативно-розшукових дій залежно від сформованої обстановки на конкретний період розслідування.

Важливого значення набувають типові ситуації і для напрацювання спеціальних методик розслідування і наукових рекомендацій щодо правил конструювання загальних і окремих версій, їхньої перевірки відповідно конкретних слідчих ситуацій.

Типова слідча і оперативно-пошукова ситуація важлива для вибору комплексу і черговості слідчих і оперативно-розшукових дій, установлення завдань і характеру взаємодії членів слідчо-оперативної групи, що беруть участь у розслідуванні.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Типові ситуації під час розкриття вбивств, вчинених на замовлення

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок