Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінально-процесуальний закон України

Кримінально-процесуальний закон України

Назва:
Кримінально-процесуальний закон України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,00 KB
Завантажень:
534
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Кримінально-процесуальний закон України
Основні питання, які необхідно вивчити у процесі опрацювання теми: кримінально-процесуальний закон та його співвідношення з кримінально-процесуальним правом; види і структура кримінально-процесуальних норм; чинність кримінально-процесуального закону.
Рекомендована література:
Бабій І. Інститут депутатської недоторканості і кримінальна відповідальність \\ Право України. – 2006. - №12. – С. 87-89.
Гемай С.О. Поняття та специфічні ознаки норм кримінально-процесуального права \\ Науковий вісник Дніпропетровського ДУВС. – 2006. – Спец. Вип. - №1. – С.139-146.
Колганова О. Правовий статус іноземних громадян у кримінальному процесі // Підприємництво, господарство і право. – 2006. - №5. – С. 151-154.
Кримінальний процес України: Підручник / Коваленко Є.Г., Маляренко В.Т. – К.: Юрінком Інтер, 2004. – 688 с.
Ларин А.И. Уголовный процесс: структура права и структура законодательства. Н., Наука, 1985. 240 с.
Проблемы кодификации уголовно-процессуального права // Отв. ред. В.М. Савицкий. М., 1987. 130 с.
Развитие и совершенствование уголовно-процессуального законодательства // Отв. ред. А.Д. Бойков. Воронеж, 1987. 199 с.
Строгович М.С., Алексеев Л.Л., Ларин А.М. Советский уголовно-процессуальный закон и проблемы его еффективности. М., 1979. 317 с.
Томин В.Т. Острые углы уголовного судопроизводства. Юридическая литература., 1991. 240 с.
Поняття і суть кримінально-процесуального закону, кримінально-процесуальні норми
Кримінально-процесуальне право - галузь права, якою регулюються суспільні відносини у сфері правосуддя. Об’єктом кримінально-процесуального права є кримінально-процесуальні відносини потерпілого й обвинуваченого з посадовими особами органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду, а також відносини між іншими учасниками кримінального процесу.
Кримінально-процесуальне право - це система правових норм, яка визначає порядок і процедуру здійснення судочинства, нарешті це така система правових норм, які утворюють певні гарантії встановлення істини та захисту прав і свобод людини.
Кримінально-процесуальне право - це система правових норм, що встановлюють типову модель та визначають процесуальну форму діяльності органів дізнання, досудового слідства, прокуратури та суду зі встановлення об’єктивної істини та вирішення інших завдань судочинства, розгляду та вирішенню кримінальних справ, здійсненню правосуддя, створюють необхідні юридичні гарантії встановлення істини та захисту прав і свобод людини.
Систему кримінально-процесуального права утворю-ють норми права загальної та особливої частини, в рамках яких можуть виділятись окремі процесуальні інститути. До загальної частини належать норми, якими визначаються завдання та принципи кримінального процесу, статус окремих учасників процесу, загальні норми доказового права та інші норми, що визначають найбільш важливі процесуальні гарантії правосуддя. Особлива частина охоплює норми, якими регулюються кримінально-проце-суальні відносини на різних стадіях кримінального процесу.
Інститути кримінально-процесуального права – сукупність взаємопов’язаних об’єктом правового регулювання певних процесуальних норм. Наприклад, інститут окремої слідчої дії – це правові норми, що визначають умови її проведення, коло учасників, процедуру провадження, порядок документування, відповідальність за порушення встановленої процедури.
Кримінально-процесуальні норми – це встановлені державою загальнообов’язкові правила поведінки суб’єктів кримінально-процесуальних відносин, що забезпечуються системою державного примусу та іншого впливу і мають своїм завданням ефективне здійснення кримінального судочинства.
Норми кримінально-процесуального права – це правила поведінки, які:
1) встановлені державою та закріплені у відповідному нормативному акті;
2) загальні для суб’єктів кримінально-процесуальних відносин (розраховані не на поодиноку конкретну дію, а на багаторазове використання в процесі провадження у кримінальних справах);
3) загальнообов’язкові для тих осіб, які є учасниками кримінально-процесуальної діяльності (підозрюваний, об-винувачений, потерпілий, свідок та інші);
4) забезпечуються силою державного примусу та іншого впливу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Кримінально-процесуальний закон України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок