Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Конституція Норвегії

Конституція Норвегії

Назва:
Конституція Норвегії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,55 KB
Завантажень:
448
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Конституція Норвегії


 
Королівство Норвегія - вільне, незалежне, неподільне королівство. Формою його правління є обмежена спадкова монархія
Всі жителі Королівства мають право на свободу віросповідання.
Євангельсько-лютеранська релігія - офіційна релігія Держави. Жителі сповідають її, зобов'язані виховувати своїх дітей належним чином.  
Виконавча влада, Король і Королівська Сім'я
Виконавча влада уособлена в Королі, або в Королеві якщо вона успадкувала Корону відповідно до пунктів Статті 6 або Статті 7 або Статті 48 дійсної Конституції. В тому випадку, якщо Виконавча Влада уособлюється в Королеві, вона має і права і обов'язки, якими відповідно до дійсної Конституції і Законів Держави володіє Король.
Король повинен завжди сповідати Євангельсько-лютеранську релігію, і підтримувати і захищати її.
Персона Короля священна; він не може бути засуджений або звинувачений. Король відповідальний перед Радою.
Порядок престолонаслідування - прямий, при якому тільки законна дитина Королеви і Короля, або один з тих, кому дано на це право може успадкувати престол. При цьому перевага повинна віддаватися старшим родичам по найближчій лінії.
Народжена дитина повинна бути також серед тих, кому дано право на престол. Він або вона займає покладене місце в спадковій лінії відразу після появи на світ.
Право престолонаслідування не належить особі, яка не є в прямій спорідненості по відношенню до осіб що походить від останніх правлячого Короля або Королеви, або їх брата або сестри, або якщо він сам або сама є їх сестрою або братом.
У разі народження Принцеси або Принца, що володіють правом престолонаслідування, її або його ім'я і дата народження повинна бути повідомлена Стортингу на його найближчій сесії і внесена до його протоколу.
Для народжених до 1971 року, Стаття 6 Конституцій, в тому вигляді в якому вона була прийнята 18 Листопада 1905 року, повинна залишатися в силі. Відносно народжених до 1990 року не повинне застосовуватися переважне право чоловіка по відношенню до жінки.
У разі відсутності Принцеси або Принца, що володіють правом престолонаслідування, Король може запропонувати Стортингу свого спадкоємця. Стортинг має право не погодитися з вибором Короля.
Граничний вік Короля встановлюється законом.
Досягши вказаного віку, він повинен публічно скласти з себе повноваження.
При вступі до повноважень Король повинен дати наступну клятву перед Стортингом: "Я обіцяю і присягаюся управляти Норвегією відповідно до Конституції і Законів; та хай допоможе мені Господь Бог, Всемогутній і Всевишній".
В тому випадку, якщо в цей час в сесії Стортингу - перерва, клятва повинна бути дана письмово в Державній Раді і урочисто повторена на найближчій сесії Стортингу.
Король повинен залишатися в Королівстві і не може без згоди Стортингу, знаходитися за його межами понад 6 місяців підряд. У іншому випадку він позбавляється права на Корону.
Король не може приймати іншу корону або уряд без згоди Стортингу, для чого потрібно дві третини голосів його складу.
Король самостійно вибирає Державну Раду з норвезьких підданих, наділених правом голосу. Ця Рада повинна складатися з Прем'єр-міністра і принаймні семи решти членів.
Більше половини членів Державної Ради повинна сповідати офіційну релігію Держави.
Король розподіляє обов'язки серед членів Державної Ради на свій розсуд. При непередбачених обставинах, окрім звичайних членів Державної Ради, Король може призначити будь-якого іншого норвезького підданого, окрім членів Стортингу, засідати в Державній Раді.
Чоловік і дружина, батьки і діти або два представники роду одного і того ж покоління не можуть одночасно засідати в Державній Раді.
Під час своїх поїздок в межах Королівства, Король може делегувати управління Королівством Державній Раді. Державна Рада управляє від імені Короля і в його користь. Державна Рада повинна неухильно дотримувати положення справжньої Конституції, так само як і спеціальні вказівки Короля, які той має право давати на підтримку Конституції.
Рішення Державної Ради ухвалюються більшістю голосів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Конституція Норвегії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок