Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Деякі проблемні питання кримінальної відповідальності за контрабанду

Деякі проблемні питання кримінальної відповідальності за контрабанду

Назва:
Деякі проблемні питання кримінальної відповідальності за контрабанду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
245
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему:
Деякі проблемні питання кримінальної відповідальності за контрабанду


Контрабанда – один із найнебезпечніших господарських злочинів. Відповідно до ч. і 5 ст. КК України, вона відноситься до категорії тяжких злочинів (ч. ст. КК України), а її кваліфікуючий вид (ч. ст. КК України) – до особливо тяжких злочинів. Дану групу злочинів кримінальний закон, теорія і практика іменують злочинами у сфері господарської діяльності, тобто господарськими злочинами (розд.КК України), хоча в етимологічному значенні точніше було б назвати їх антигосподарськими.
За словами В.Я. Тація та В.В. Сташиса, розд."Злочини у сфері господарської діяльності" посідає значне місце в структурі Особливої частини КК України, оскільки в ньому найбільшою мірою відображені ті негативні явища, що супроводжують процеси економічних реформ в Україні, боротьба з якими потребує рішучого застосування кримінально-правових заходів 68, с. .
Враховуючи ступінь суспільної небезпеки такого явища, як контрабанда, доходимо висновку, що кримінально-правова заборона цього діяння є необхідним і наефективнішим чинником у боротьбі з ним, відіграє профілактичну роль, запобігаючи вчиненню подібних суспільно небезпечних діянь.
Надзвичайно складним у теорії кримінального права є питання про безпосередній об’єкт контрабанди. На нашу думку, це головна з причин того, що більшість авторів наукових публікацій уникають визначення безпосереднього об’єкта цього злочину.
Статтєю КК України визначено, що безпосереднім об’єктом контрабанди є охоронювані кримінальним законом суспільні відносини стосовно порядку переміщення через митний кордон України товарів, історичних та культурних цінностей, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів, а також стратегічно важливих сировинних товарів, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України. Порушення цього порядку негативно впливає на господарську діяльність держави та на економічну систему в цілому.
Проте зауважимо, що у диспозиції ст. КК України передбачено незаконні переміщення предметів, які, на наш погляд, мають різний ступінь суспільної небезпеки. Тобто у цій нормі згруповані різні за своєю кримінально-правовою значущістю діяння. Зокрема, не можна вважати однаковим ступінь суспільної небезпеки діянь у переміщенні товарів та зброї. Відтак доцільно виділити в ст. КК України незаконне переміщення історичних та культурних цінностей як кваліфікований склад такого злочину та незаконне переміщення отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів як особливо кваліфікований склад контрабанди. Це підтверджується і різницею у безпосередніх об’єктах контрабанди різноманітних предметів, зокрема у додаткових безпосередніх об’єктах, оскільки головний безпосередній об’єкт у них збігається. Таким об’єктом визнано охоронювані кримінальним законом суспільні відносини щодо встановленого порядку переміщення через митний кордон відповідних предметів.
Щодо додаткового безпосереднього об’єкта контрабанди товарів, то такими треба визнати охоронювані кримінальним законом суспільні відносини з приводу сплати податків, зборів, обов’язкових платежів державі. Факультативним безпосереднім об’єктом тут може виступати здоров’я населення, оскільки під час ввезення контрабандних, скажімо, харчових товарів, строк придатності до споживання яких вже закінчився, створюється реальна загроза життю та здоров’ю споживачів.
У випадку контрабанди історичних і культурних цінностей додатковим безпосереднім об’єктом виступають охоронювані кримінальним законом суспільні відносини з приводу забезпечення права народу на культурну спадщину. Важливим цьому разі є той факт, що таке право народу гарантовано ст. , 56 Конституції України [45].
При незаконному переміщенні через митний кордон України отруйних, сильнодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєприпасів додатковим безпосереднім об’єктом у таких злочинах виступають суспільні відносини у справі забезпечення громадської безпеки, життя, здоров’я населення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Деякі проблемні питання кримінальної відповідальності за контрабанду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок