Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Принципи та підходи до розмежування видів конфіденційної інформації

Принципи та підходи до розмежування видів конфіденційної інформації

Назва:
Принципи та підходи до розмежування видів конфіденційної інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,00 KB
Завантажень:
54
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
УДК 343.534(477)
Кравченко Р.М., Національна академія СБ України
Принципи та підходи до розмежування видів конфіденційної інформації
Розглянуто значення та роль розмежування видів конфіденційної інформації у контексті необхідності її правового захисту. Подана характеристика стану відповідного законодавства країни. Проаналізовано основні принципи та підходи до розмежування видів конфіденційної інформації.
The article is devoted to the approaches of confidential information differentiating. The condition of the adequate national legislation is considered. Basic principles and approaches of confidential information differentiating are analized.Перехід України до ринкових відносин, розвиток вільного підприємництва, вихід вітчизняних виробників з конкурентоспроможною продукцією на внутрішні та зовнішні ринки гостро ставлять питання необхідності правового захисту інформації, розголошення якої може завдати збитків суб'єктам економічних відносин.
Економічна структура України за останні роки докорінно змінилася. В результаті трансформації економіки держави, широких процесів роздержавлення та приватизації, поряд із державним сектором виник і розвивається, ставши її функціональним стержнем, приватний сектор товаровиробництва, зорієнтований на самокеро- вані механізми ринкового середовища [1]. В умовах глобальних економічних змагань та загострення конкуренції товарів і послуг економічна безпека промислових та підприємницьких структур різних форм власності напряму залежить від скоординованого та динамічного розвитку систем захисту різних категорій інформації з обмеженим доступом. Для вирішення цих завдань першочергове значення має правильне застосування правових основ захисту комерційної таємниці та конфіденційної інформації, що становить власність держави, які є найбільш поширеними видами закритої інформації, що циркулює у різних суб'єктів господарювання.
На жаль, дотепер критерії розмежування різних видів конфіденційної інформації не отримали гідної наукової розробки. Метою цієї статті є проведення порівняльного аналізу комерційної таємниці та конфіденційної інформації, що є власністю держави, в ході якого будуть виділені загальні риси, притаманні як цим двом, так і іншим видам конфіденційної інформації, а також виокремлені такі їх характеристики, які зумовлюють індивідуальні особливості комерційної таємниці та конфіденційної інформації, що є власністю держави.
В загальному вигляді поняття інформації містить ст. 1 Закону України "Про інформацію", в якій визначається, що під інформацією розуміються документовані або публічно оголошені відомості про події та явища, що відбуваються в суспільстві, державі та навколишньому природному середовищі [2]. Згідно з ч. 3 ст. 34 Конституції України реалізація прав на здійснення інформаційних процесів може бути обмежена законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, захисту репутації або прав інших людей, запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету й неупередженості правосуддя [3]. Це зумовлює поділ інформації за режимом доступу на відкриту інформацію та інформацію з обмеженим доступом. Для визначення родової належності комерційної таємниці та конфіденційної інформації, що є власністю держави, звернемося до ст. 30 Закону України "Про інформацію", в якій визначається, що інформація з обмеженим доступом за своїм правовим режимом поділяється на конфіденційну та таємну. В законі вказано, що до таємної інформації належить інформація, що містить відомості, які складають державну чи іншу передбачену законом таємницю, розголошення якої наносить шкоду особі, суспільству та державі. Отже, за критерієм правового режиму і комерційна таємниця і конфіденційна інформація, що є власністю держави, являються видами конфіденційної інформації [4].
В Законі дається визначення, що конфіденційна інформація - це відомості, які знаходяться у володінні, користуванні або розпорядженні окремих фізичних чи юридичних осіб і поширюються за їхнім бажанням відповідно до передбачених ними умов.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Принципи та підходи до розмежування видів конфіденційної інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок