Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Криміналістична трасологія

Криміналістична трасологія

Назва:
Криміналістична трасологія
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,97 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат
Криміналістична трасологія


План
Криміналістична трасологія та її значення
Поняття слідів у трасології та їх класифікація
Загальні криміналістичні правилі виявлення, фіксації та вилучення слідів
Дактилоскопія та питання, що вона вивчає
Властивості папілярних узорів і їх криміналістичне значення
Механізм утворення пальцевих відбитків
Характеристика типів папілярних Узорів
Характеристика основних методів способів і засобів виявлення слідів рук
Криміналістична інформація, що її дає вивчення слідів рук
Криміналістичне значення слідів ні і взуття
Криміналістичне значення слідів транспортних засобів
Криміналістичне значення слідів знарядь злому та інструментів
Криміналістична характеристика слідів зубів, нігтів та інших частин тіла людини


Криміналістична трасологія та її значення
Термін "трасологія" походить від двох слів: французької? "la trace" (слід) і грецького "logos" (вчення). Тобто в перекл цей термін означає "вчення про сліди". Увага до цієї галузі криміналістичної техніки пояснюється тим значенням, яке надаю-слідам у процесі розкриття й розслідування злочинів. Відої що вчинити злочин й не залишити в цей час слідів практичі неможливо. Тому на практиці саме сліди як найрізноманітнії наслідки, результати дії чи бездіяльності злочинця є тим є, ним доказовим матеріалом, використання якого дає змогу ві новити істину у справі.
У криміналістиці прийнято розрізняти сліди в широкої й вузькому розумінні слова. Під слідами в широкому їх зн; ченні розуміють будь-які матеріальні зміни, що відбулися в становці місця події й інших матеріальних об'єктах, які ста. результатом підготовки, вчинення або приховування злочину.
Сліди досліджуються не лише за допомогою техніко-криї* налістичних методів і засобів, а й за допомогою тактични» прийомів, що дає змогу відповісти на питання про механізм вчинення злочину, уявити його загальну картину, подумки про вести його реконструкцію.
Під слідами у вузькому значенні слова розуміють лише ті зміни матеріальної обстановки, в яких відображена зовнішн? будова об'єктів (форма, розмір, рельєф поверхні тощо), що взаємодіяли з цією обстановкою. Ці сліди і є об'єктами трасологіч-ного дослідження, основним завданням якого є ідентифікація предмета, речі, людини, знаряддя, котрі залишили слід. Пізнавальна цінність таких слідів визначається можливістю вже на початковому етапі розслідування з'ясувати характер і особливості об'єкта, яким залишено слід. Не менш важливим є вивчення слідів-відбитків із погляду встановлення особливостей слідоутворення, що дає можливість відтворити механізм події та її окремі деталі.
Таким чином, трасологію можна визначити як систему кових положень і принципів найбільш раціонального й ефективного використання розроблених криміналістикою технічних засобів, прийомів і методів виявлення, фіксації, вилучення й дослідження слідів як відбитків зовнішньої будови різних об'єктів з метою ідентифікації останніх та встановлення інших обставин, що мають значення для розкриття, розслідування й правильного вирішення справи.
Поняття слідів у трасології та їх класифікація
Розробка технічних засобів, прийомів і методів роботи зі слідами, а також наукове обґрунтування їх ефективного застосування неможливі без пізнання закономірностей виникнення слідів як одного з важливих завдань наукових досліджень у галузі трасології. Закономірності виникнення слідів-відбитків пов'язуються з загальною для всіх матеріальних об'єктів властивістю в процесі взаємодії з іншими матеріальними об'єктами відтворювати (відбивати) в своїх особливостях особливості тих об'єктів, які з ними взаємодіяли. Наприклад, у сліді коліс відбиваються особливості малюнка протектора, в сліді розрубу-мікрорельєф поверхні леза сокири. Причиною взаємодії може бути будь-яка енергія - механічна, термічна, хімічна, біологічна. Процеси відображення знаходять свій прояв не лише у відтворенні зовнішніх ознак, а й у відтворенні інших властивостей предметів. Зокрема, в слідах відтворюється напрямок механічної дії, и сила, взаємне розташування об'єктів, а це дає змогу встановити: за об'ємними слідами взуття - вагу людини; за слідом гальмування - швидкість автомобіля тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Криміналістична трасологія

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок