Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Проблеми гарантій конституційного права людини і громадянина на освіту в Україні

Проблеми гарантій конституційного права людини і громадянина на освіту в Україні

Назва:
Проблеми гарантій конституційного права людини і громадянина на освіту в Україні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
2,78 KB
Завантажень:
187
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Проблеми гарантій конституційного права людини і громадянина на освіту в Україні


Сучасне право на освіту в Україні перш за все закріплено та гарантується її Конституцією (ст.53), законами та іншими нормативно-правовими актами. Незважаючи на це, в освіті існують проблеми, які є перешкодою її модернізації з урахуванням сучасних глобалізаційних процесів, економічних можливостей, національних традицій. Тому їх закріплення у чинному законодавстві України ще не є показником їх реальності, створення належних умов та способів гарантування права на освіту [1, c.30]. До того ж вирішення вказаних проблем ускладнюється в зв'язку із сучасними подіями, пов'язаними з Конституційною реформою.
Чого в першу чергу бракує для повноцінного правового підґрунтя сучасних гарантій права на освіту? Звичайно ж необхідних умов, способів, вимог, які відповідають реальному стану речей в освітянському законодавстві, яке знаходиться в процесі формування.
Актуальними залишаються проблеми створення нової та більш досконалої правової і нормативної бази освіти в Україні [5, с.281-282], і перш за все її якості, доступу до освітньої і професійної підготовки всіх, хто має необхідні здібності, мотивацію і адекватну підготовку. Також суттєвих змін потребує впорядкування нормативної бази щодо узгодженості самої процедури перепідготовки і підвищення кваліфікації кадрів у сфері післядипломної освіти, встановлення прямої залежності від якості праці та її оплати. Водночас необхідним є і подальший юридичний аналіз гарантування та реалізації права на освіту в Україні [6, с.201].
З метою найбільш повної узгодженості вказаних актуальних проблем гарантування права на освіту в Україні слід визначитися з поняттям самої сутності гарантій як таких. Тлумачення гарантій здебільшого пояснює їх як поруку, забезпечення, зобов'язання про виконання чого-небудь різними способами, засобами охорони. Через це в юридичній літературі досі існують різні підходи з приводу неоднозначності його пояснення та ототожнення з термінами «охорона» і «забезпечення». Так, поняття власне гарантій прав і свобод розуміють в широкому та вузькому значенні. Їх пояснюють як засоби і способи, умови, які носять загальнообов'язковий характер, що реально спрямовані на здійснення свободи пересування, виконання обов'язків людини і громадянина та забезпечення її охорони від незаконних обмежень і посягань. Крім того, держава повинна створювати все необхідне для їх реалізації [2, с.8; 3, с.108]. Однією з ознак гарантій прав і свобод є системність, тому все ж доцільно розглядати гарантії прав і свобод виключно як систему засобів, способів, умов, принципів та вимог задля ефективності їх у реальному здійсненні прав і свобод людини і громадянина.
Складовою загальної системи гарантій права людини і громадянина є конституційно-правові гарантії. Загальною основою гарантій є різні економічні, політичні, соціальні та культурні умови розвитку суспільства.
На мою думку, викладене вище свідчить про створену в Україні наукову базу юридичних досліджень, які дають підстави до з'ясування сутності конституційних гарантій права на освіту, які також мають системний характер, сукупність всіх необхідних умов, засобів, принципів і вимог, створюваних державою з метою їх повної реалізації.
Гарантії конституційного права на освіту належать до групи культурних прав. Тому основою їх є система тих культурних і духовних цінностей суспільства, які вже створені, правова свідомість і культура яких є показниками загальної свідомості та освіченості громадян держави загалом [4, с.53]. 
Отже, на думку автора до найбільш актуальних проблем гарантій конституційного права людини і громадянина на освіту в Україні слід віднести:
- створення нової та більш досконалої правової і нормативної бази освіти з урахуванням останніх змін в законодавстві;
- доступність освітньої і професійної підготовки всіх здібних та тих, хто має мотивацію і адекватну підготовку;
- з'ясування сутності сучасних гарантій конституційного права на освіту;
- створення умов, засобів, способів, що є необхідними та відповідають для забезпечення, реалізації та охорони гарантій на освіту;
- гарантії якості освіти;
- можливість здійснення вимог щодо реалізації гарантій на освіту;
- наявність у праві на освіту при його гарантуванні елементів доступності, ефективності, визнання курсів, що вивчені;
- офіційне визнання гарантій реалізації права на освіту після закінчення навчального закладу та в процесі працевлаштування;


Література:
Боняк В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Проблеми гарантій конституційного права людини і громадянина на освіту в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок