Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Громадянське право

Громадянське право

Назва:
Громадянське право
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,27 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Громадянське право


План


Вступ
Всі громадяни України, юридичні особи і державні органи мають право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення та зберігання відомостей, необхідних їм для реалізації ними своїх прав, свобод і законних інтересів, здійснення завдань і функцій.
Реалізація права на інформацію громадянами, юридичними особами і державою не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб. Кожному громадянину забезпечується вільний доступ до інформації, яка стосується його особисто, крім випадків, передбачених законами України.
Об'єктами інформаційних відносин є документована або публічно оголошувана інформація про події та явища в галузі політики, економіки, культури, охорони здоров'я, а також у соціальній, екологічній, правовій, міжнародній та інших сферах
Якщо ми розглянемо діяльність юриста, то зможемо умовно розділити її на такі види: 1) юрист-консультант на підприємстві (відносини регюлюються : у повсякденній роботі - трудовим кодексом; в усіх інших випадках – на підставі довіреності підприємства); 2) юрист (вільнонайманий) або за договором доручення (або довіреність), або за договором надання інформаційних послуг; 3) юридичні компанії працюють за тим же принципами, що і вільнонаймані юристи.
Згідно Закону України “Про інформацію” інформаційна діяльність - це сукупність дій, спрямованих на задоволення інформаційних потреб громадян, юридичних осіб і держави.
Юристи частіш за все займають поширенням інформації. У статті Закону Закон України “Про інформацію” від 2.10.1992 року це виглядає приблизно так: Поширення інформації - це розповсюдження, обнародування, реалізація у встановленому законом порядку документованої або публічно оголошуваної інформації.
Інформаційна послуга - це здійснення у визначеній законом формі інформаційної діяльності по доведенню інформаційної продукції до споживачів з метою задоволення їх інформаційних потреб. ЯК приклад можна навести передачу юридичної направленості партії СДПУ (о), мета якої допомогти розібратися пересічним громадянам у юридичних проблемах.
Для того, щоб зрозуміти, в чому суть інформаційних послуг у юридичній сфері треба спочатку зрозуміти, що таке в загалі правова інформація. Стаття 22 Закону України “Про інформацію” визначає поняття правова інформація - це сукупність документованих або публічно оголошених відомостей про право, його систему, джерела, реалізацію, юридичні факти, правовідносини, правопорядок, правопорушення і боротьбу з ними та їх профілактику тощо.
Для надання консультацій (інформаційних послуг) юристи використовують наступні джерелами правової інформації : Конституцію України, інші законодавчі і підзаконні нормативні правові акти, міжнародні договори та угоди, норми і принципи міжнародного права, а також ненормативні правові акти, повідомлення засобів масової інформації, публічні виступи, інші джерела інформації з правових питань.
Отже. Інколи за юридичних чи фактичних обставин суб”єкти цивільних правовідносин не можуть користуватись своїми правами чи виконувати обов”язки. У такому разі приходить на допомогу інститут представництва Цивільний кодекс України, глава 4 .
Представництво – це такі цивільні правовідносини, в яких одна особа (представник) діє у межах наданих їй повноважень в інтересах іншої особи (представлюваної) від її імені.
Представництво може виникати на підставі адміністративного акта, закону, договору.
Не може бути представництва без повноважень. Повноваження – це право представника здійснювати з третімиособами угоди та інші юридично значущі дії від імені представлюваного і цим створювати для останнього правові наслідки.
Найчастіше як наслідок договірного представництва є довіреність (доручення).
Довіреністю визнається письмове уповноваження, яке видається однією особою іншій особі для представництва перед третіми особами ч.1 ст.64 ЦК України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: Громадянське право

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок