Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Статус Конституційного суду України

Статус Конституційного суду України

Назва:
Статус Конституційного суду України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,94 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Статус Конституційного
суду України”


1. Кон-ституційний Суд України -
як особливий судовий орган кон-ституційного контролю
Конституційний Суд України посідає особливе, відок-ремлене від інших органів держави, місце. Це обґрунтовується наступним:
- незважаючи на те, що про Конституційний Суд Украї-ни йдеться у розділі VIII Основного Закону України, він не є складовою, а ні загальних, а ні спеціалізованих апеляційних судів;
- саме тому його правовий статус визначено в окремо-му розділі XII "Конституційний Суд України";
- цей розділ міститься не відразу за розділом VIII "Пра-восуддя" Конституція України. – К., 1996.
, а перед розділом ХІІІ "Внесення змін до Конститу-ції України", що є досить логічним;
- система судів загальної юрисдикції і спеціалізованих судів відрізняється від Конституційного Суду України тим, що: останній не має власної системи; порядок призначення суддів загальної і спеціальної юрисдикції докорінним чином відрізняється від порядку формування Конституційного Су-ду; вимоги, які пред'являються до суддів Конституційного Суду відрізняються від вимог щодо судців загальної і спеці-альної юрисдикції; основні принципи судочинства останніх докорінно відрізняються від засад Конституційного Суду; на діяльність Конституційного Суду України не поширюються норми процесуальних кодексів України; Конституційний Суд України має власну, притаманну лише йому, процедуру роз-гляду питань своєї компетенції; специфічні і властиві лише Конституційному Суду України акти, які він приймає; до суддів цього Суду пред'являються підвищені вимоги щодо стажу роботи, вікового цензу та місця проживання в Україні; акти цього органу не підлягають спеціальному та касаційно-му оскарженню; на відміну від строків повноважень суддів загальної і спеціальної компетенції, судді Конституційного Суду призначаються на суворо визначений строк; судді Кон-ституційного Суду не входять до складу Вищої ради юстиції.
Все це дає можливість зробити висновок про те, що Кон-ституційний Суд України є особливим судовим органом кон-ституційного контролю.
Така природа Конституційного Суду пояснюється тим, що останніми роками у світі дедалі більше обґрунтовується думка про те, що поряд із законодавчою, виконавчою і судо-вою владою має існувати четверта влада — контрольна.
Контрольна влада згідно з однією з теорій у науці кон-ституційного права — влада, яка посідає самостійне місце в системі розподілу державної влади поряд з законодавчою, виконавчою і судовою. У більшості держав контрольна влада представлена вищими органами держави особливого роду (конституційні суди, рахункові палати, державні контро-лери, суперінтенданти, омбудсмени). На відміну від відомчо-го, адміністративного контролю, інститути контрольної влади посідають самостійне місце, вони організаційно відок-ремлені від інших гілок влади.
Специфіка діяльності органів контрольної влади полягає в тому, що вони не встановлюють загальних правил поведін-ки, як це робить законодавча влада, не займаються держав-ним управлінням, яке притаманне відповідній владі, не роз-глядають конкретних кримінальних, цивільних, трудових та інших справ, що становить сферу діяльності судової влади. Органи контролю, і зокрема Конституційний Суд України, займаються лише розслідуванням, перевіркою, вивченням стану справ і не мають права втручатися в оперативну діяльність установ і підприємств. Звичайно, вони доповідають про результати перевірок іншим органам держави, які і застосо-вують відповідні заходи до порушників. Самі ж органи конт-ролю, у тому числі і Конституційний Суд України, як прави-ло, ніяких покарань призначати не можуть.
2. Конституційно-правовий статус Конституційного Суду України
Конституційно-правовий статус Конституційного Суду визначається розділом XII Конституції та Законом України "Про Конституційний Суд України" від 16 жовтня 1996 р Закон України "Про Конституційний Суд України" від 16 жовтня 1996.
Стаття 147 Конституції України визначає сутність Кон-ституційного Суду України та його призначення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Статус Конституційного суду України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок