Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Фінансово-правові норми і фінансові правовідносини

Фінансово-правові норми і фінансові правовідносини

Назва:
Фінансово-правові норми і фінансові правовідносини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,47 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Фінансово-правові норми і фінансові правовідносини


План
Поняття фінансово-правових норм, їх особливості та види. Структура фінансово-правової норми. Особливості санкцій фінансово-правових норм та їх види.
Поняття та зміст фінансових правовідносин, їх особливості та класифікація. Виникнення, зміна і припинення фінансових правовідносин.
Субєкти фінансового права України та їх види. Суспільно-територіальні утворення, юридичні та фізичні особи як субєкти фінансового права.


1. Фінансово-правові норми покликані встановлювати правила поведінки у відносинах, що виникають в прцесі фінансової діяльності держави. Тому ці норми мають ту характерну особливість, що вони є імперативними, Проте, імперативність фінансово-правової норми має особливу природу і є відмінною від традиційного сприйняття даної характеристики. Тут йдеться не лише про обовязковість припису, який забезпечується державним примусом, а й категоричність форми виразу конкретної норми. В фінансових правовідносинах, жоден з суб’єктів не може без державного припису змінити передбачені правила поведінки, оскільки вони позбавлені права оперативної самостійності. Йдеться про чітко окреслені в нормі, правила поведінки кожного із суб’єктів фінансового правовідношення, які не допускають зміни умов і характеру зобов’язань самими учасниками, за будь-яких обставин. Хоча, в залежності від виду фінансового правовідношення, категоричність проявляється по різному (н-д акт про державну позику і акт про встановлення податку, але все одно, всі умови визначаються державою односторонньо).
Види фінансово-правових норм:
За спеціальними юридичними функціями:
регулятивні (правовстановлювальні) - правові приписи, які безпосередньо спрямовані на регулювання суспільних відносин шляхом надання учасникам прав та покладення на них обовязків, тобто їх роль у встановленні субєктивних прав та обовязків.
Залежно від характеру впливу на поведінку субєктів фінансових правовідносин (за характером диспозиції):
зобовязуючі - приписують здійснювати певні дії, скеровані на мобілізацію або витрачання коштів державою. Вони містяться у всіх законах і нормативних актах
забороняючі - приписують не чинити дій, які порушують або підривають фінансову дисципліну (н-д забороняють використовувати бюджетні кошти не за призначенням)
уповноважуючі - норми, в яких міститься дозвіл певному органу чи посадовій особі конкретизувати ті чи інші приписи що містяться в нормі відповідно до певних умов. В цих нормах імперативність поєднується з чітко визначеними посадовими повноваженнями.
За змістом:
матеріальні - вміщують матеріальний зміст юридичних прав та обовязків субєктів фінансових правовідносин.
процесуальні - визначають процедуру діяльності органів держави в сфері мобілізації коштів, порядок їх надходження, витрачання та розподіл. Фінансове право не виділяє окремо матеріальне і процесуальне право, тільки в бюджетному праві матеріальні норми обєднуються в інституті бюджетного устрою, а процесуальні-у бюджетному процесі.
Нормами фінансового права закріплюються:*
загальні принципи і форми фінансової діяльності держави та її місцевих утворень (адміністративно-територіальних одиниць),*
методи акумуляції коштів до державних та місцевих грошо-вих фондів,*
види обов'язкових платежів, що використовуються для фор-мування цих фондів,*
порядок отримання і використання державних та місцевих грошових коштів,*
джерела утворення фінансових ресурсів державних підпри-ємств, організацій, установ;*
порядок отримання та використання державних та місцевих грошових коштів тощо.
Структура фінансово-правової норми традиційна, але особливості методу правового регулювання визначили свою специфіку.
Гіпотеза - визначає умови та обставини, за яких виникають у юридичних і фізичних осіб фінансові правовідносини. Вказують на субєктів і визначають юридичні права та обовязки (майбутню поведінку). Як правило має складну форму і може формулюватись в кількох статях.
Диспозиція - вказує якою повинна бути поведінка сторін фнансового відношення, при наявності передбачених гіпотезою фактичних обставин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Фінансово-правові норми і фінансові правовідносини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок