Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Відповідальність роботодавця за шкоду, заподіяну працівникові

Відповідальність роботодавця за шкоду, заподіяну працівникові

Назва:
Відповідальність роботодавця за шкоду, заподіяну працівникові
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,88 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Відповідальність роботодавця за шкоду, заподіяну працівникові


На роботодавця покладається відповідальність за шкоду, заподіяну працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаним із виконанням трудових обов'язків (ст. 173 КЗпП).
Небезпечні та шкідливі умови праці можуть заподіяти шкоду працівникові, а порушення його законних прав може призвести до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагає від працівника додаткових зусиль для організації свого життя. Відповідальність роботодавця перед працівником полягає у відшкодуванні майнової та моральної шкоди. Порядок її відшкодування визначається чинним законодавством (ст. 237-1 КЗпП).
Безпосередньо порядок відшкодування шкоди, заподіяної працівникам, регулюється Законом України "Про охорону праці" від 14 жовтня 1992 року в редакції від ЗО червня 1999 року та іншими нормативно-правовими актами.
Під прямою дійсною шкодою, заподіяною працівникові незаконними діями (бездіяльністю) роботодавця, слід розуміти втрачений працівником заробіток за час вимушеного прогулу при незаконному звільненні, переведенні на іншу роботу, затримці видачі трудової книжки при звільненні, витрати, пов'язані з ушкодженням здоров'я внаслідок трудового каліцтва чи професійної хвороби (втрачений заробіток, придбання ліків, додаткове харчування, санаторно-курортне лікування, відшкодування моральної шкоди тощо), та ін.
До протиправних дій роботодавця можна, зокрема, зарахувати незабезпечення безпечних і нешкідливих умов праці, незаконні звільнення, переведення працівника на іншу роботу та ін.
Нині створено цілу низку правових гарантій щодо забезпечення права людини на працю. Зокрема, ст. 43 Конституції України встановлено, що держава гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, а також можливість звернутися до суду за захистом прав і свобод громадян.
Гарантії забезпечення права громадян на працю визначені у ст. 5-1 КЗпП, а у ст. 22 КЗпП передбачено заборону необґрунтованої відмови у прийнятті на роботу.
Групи випадків відповідальності роботодавця перед працівником зазначено на рис. 14.16.
До першої групи залежно від характеру трудових відносин нале-жать випадки, наведені на рис. 14.17.*
при виникненні трудових відносин: а) необґрунтована відмова працівникові у прийнятті на роботу (ст. 22, 232 КЗпП); б) необ-ґрунтована відмова в укладанні трудового договору особі, за-прошеній на роботу в порядку переведення (ч. 3 ст. 24, ст. 232 КЗпП);*
при існуванні трудових відносин: а) порушення права працівни-ка на виплату заробітної плати (ст. 115 КЗпП); незаконне відсто-ронення працівника від роботи (ст. 46 КЗпП);*
при зміні трудових відносин: незаконне переведення працівника на іншу роботу (ст. 235 КЗпП);*
при припиненні трудових відносин: а) неправильне формулю-вання причин звільнення в трудовій книжці, що перешкоджало працевлаштуванню працівника (ч. 3 ст. 235 КЗпП); б) у разі звільнення без законної підстави чи встановленого порядку звільнення працівника (ч. 1 ст. 235 КЗпП); в) у разі затримки ви-дачі трудової книжки з вини роботодавця в день звільнення пра-цівника (ст. 47 КЗпП, ч. 4 ст. 235 КЗпП); г) у разі затримки вико-нання рішення органу про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного на іншу роботу працівника (ст. 236 КЗпП); е) у разі невиплати з вини роботодавця належних звіль-неному працівникові сум грошей (ст. 117 КЗпП).
До другої групи — незабезпечення роботодавцем належних, без-печних і здорових умов праці при виконанні працівником трудових обов’язків — належать випадки відшкодування працівникам заподі-яної роботодавцем шкоди, зазначені на рис. 14.18.
До третьої групи належать інші випадки відповідальності робо-тодавця перед працівником (рис. 14.19), а саме:*
порушення обов’язку щодо видачі працівникові довідки про роботу в даній організації із зазначенням спеціальності, кваліфікації, посади, часу роботи й розміру заробітної плати та заробітну плату (ст. 49 КЗпП);*
незаконне відсторонення працівника від роботи (ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Відповідальність роботодавця за шкоду, заподіяну працівникові

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок