Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Управління правами інтелектуальної влас-ності

Управління правами інтелектуальної влас-ності

Назва:
Управління правами інтелектуальної влас-ності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,08 KB
Завантажень:
299
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему
Управління правами інтелектуальної влас-ності


План
1 Життєвий цикл об'єкта інтелектуальної власності
2 Управління об'єктом інтелектуальної власності на етапі його створення
3 Управління об'єктом інтелектуальної власності на етапі набуття прав
4 Управління об'єктом інтелектуальної власності на етапі використання прав
5 Управління об'єктом інтелектуальної власності на етапі захисту прав
6 Управління об'єктом інтелектуальної власності на етапі утилізації
Література


1 Життєвий цикл об'єкта інтелектуальної власності
Усе у цьому світі має початок і кінець. Об'єкт інтеле-ктуальної власності не є винятком. Можна виділити п'ять етапів життєвого циклу об'єкта інтелектуальної власності (рис. 7). Це: створення об'єкта інтелектуальної власності, набуття прав на об'єкт інтелектуальної власності, викорис-тання (комерціалізація) прав на об'єкт інтелектуальної вла-сності, захист прав інтелектуальної власності, утилізація об'єкта інтелектуальної власності.
Створення об'єкта інтелектуальної власності розпочинається з ідеї. Наприклад, це може бути ідея вина-ходу або художнього твору. У підприємницькій діяльності ідеї, як правило, направлені на підвищення конкурентосп-роможності технологій або виробів. Далі йде розроблення цієї ідеї. Наприклад, якщо це винахід, то необхідно зробити патентний пошук, щоб переконатися, що таких винаходів ще не було. Потім перевірити цю ідею експериментальне. Закінчується створення об'єкта інтелектуальної власності оформленням його на матеріальному носії (папері, елект-ронному носії тощо) таким чином, щоб він став зрозумілим для інших осіб.
Набуття прав на об'єкт інтелектуальної власності, як правило, завершується отриманням від держави охо-ронного документа - патенту або свідоцтва на нього. На-явність такого документа у великій мірі унеможливлює по-рушення прав на об'єкт права інтелектуальної власності з боку недобросовісних конкурентів.
Використання прав на об'єкти інтелектуальної власності є найпродуктивнішим етапом їх життєвого циклу. До цього етапу об'єкти інтелектуальної власності не прино-с користі розробнику. Навпаки, витрачалися кошти на їх створення та набуття правової охорони. І тільки на етапі використання (комерціалізації) компенсуються попередні витрати, а також одержується прибуток - власне те, для чого в більшості випадків створюються об'єкти інтелектуа-льної власності.
Захист прав здійснюється у випадку, коли ці права порушуються недобросовісним конкурентом. Чинне зако-нодавство України надає власнику прав на об'єкт права інтелектуальної власності декілька шляхів захисту своїх прав. Нині розгляд справ, пов'язаних із правами інтелекту-альної власності, здійснюється в адміністративному або судовому порядку.
Утилізація є останнім етапом життєвого циклу об'єкта інтелектуальної власності. Оскільки за визначенням об'єкт інтелектуальної власності є нематеріальним, то не-має необхідності його знищувати або переробляти у щось інше. Просто після закінчення юридичне визначеного стро-ку дії прав інтелектуальної власності він зникає як об'єкт власності і переходить у суспільне надбання. Тобто будь-хто може його використовувати без дозволу правовласни-ка.
2 Управління об'єктом інтелектуальної власності на етапі його створення
На цьому етапі необхідно відповісти на питання:
"Який товар буде конкурентоздатним і мати попит на рин-ку у майбутньому, можливо через кілька років?" І тільки пі-сля цього варто приступати до його розроблення. Необхід-но виробити стратегію фірми. Спланувати капіталовкла-дення в інтелектуальну власність, визначити ресурси, що необхідні для розроблення нової технології і забезпечення конкурентноздатності як самої технології, так і товарів, що виробляються на її основі. Необхідно також оцінити мож-ливості основних конкурентів.
При визначенні стратегії фірми щодо розроблення об'єктів права інтелектуальної власності, їх правової охо-рони і подальшого використання неоціненну користь на-дають патентні дослідження, що проводяться за допомо-гою патентної інформації.
Патентна інформація - це технічна і правова ін-формація, що міститься в офіційних періодичних публіка-ціях відомств інтелектуальної власності, які є в усіх краї-нах, де законодавством передбачена правова охорона об'єктів інтелектуальної власності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Управління правами інтелектуальної влас-ності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок