Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Податкові злочини

Податкові злочини

Назва:
Податкові злочини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,77 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Податкові злочини


Ефективна дія системи оподаткування в Україні немож-лива без інституту відповідальності. В ст.67 Конституції України сказано: “Кожен зобов’язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірі, встановлених законом”. ) [ 1] Конституція України прийнята на 5-й сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 року. Кожен із суб'єктів податкових правовідносин зобов'яза-ний дотримуватися норм податкового права. І в разі пору-шення цих норм держава застосовує заходи примусу. До відповідальності можуть бути притягнуті всі учасники по-даткових правовідносин: платники податку, податкові органи та їх посадові особи, особи, що сприяють сплаті податків (банки, інші кредитні установи, їх керівники).
В широкому значенні під «податковим правопорушенням» розуміють будь-які порушення норм податкового права, за які передбачене застосування санкцій, фінансово-правових норм, притягнення до адміністративної, кримінальної чи дисциплінарної відповідальності.
У вузькому значенні — це правопорушення, за які застосовуються тільки фінансові санкції.
Об'єктом податкового правопорушення є суспільні право-відносини, що виникають з приводу сплати податків, інших обов'язкових платежів до бюджету та державних цільових позабюджетних фондів.
Суб'єктом податкового правопорушення може бути:
1) платник податку. Якщо платник податку — юридична особа чи її відокремлений підрозділ, то до відповідальності може бути притягнуто їх посадових осіб;
2) органи державної податкової служби України, їх поса-дові особи (митні органи у випадку, коли згідно діючого законодавства на них покладено обов'язок здійснювати кон-троль за справлянням і перерахуванням податків під час вве-зення товарів на митну територію України);
3) особи, що сприяють сплаті податків (наприклад, банки).
Об'єктивну сторону податкового правопорушення склада-ють протиправні дії чи бездіяльність суб'єкта податкових правовідносин, що призводять до ненадходження коштів до доходної частини бюджету чи державних цільових позабюд-жетних фондів.
Платник податку може бути притягнутий до відповідаль-ності у разі:—
ухилення від сплати податку, іншого обов'язкового пла-тежу;—
заниження об'єкта оподаткування;—
несвоєчасної сплати податку, іншого обов'язкового пла-тежу;— 
неподання (несвоєчасного подання) податкових декла-рацій, розрахунків, інших документів, необхідних для об-числення податків, обов'язкових платежів до податкових органів;—
неподання (несвоєчасного подання) до банку платіжних доручень на сплату податків, інших обов'язкових платежів;— 
недопущення перевіряючих для обстеження приміщень, що використовуються для отримання доходів, тощо.
Не сплачені у встановлені строки податки, інші обов'яз-кові платежі до бюджету, державних цільових фондів, пеня та штрафи, застосовані до платника, визнаються податко-вою заборгованістю.
За наявності податкової заборгованості платник не буде притягуватись до юридичної відповідальності у випадку:—
надання йому відстрочки (розстрочки) на умовах по-даткового кредиту;— 
списання податкової заборгованості, яке провадиться у випадках, передбачених законами України (наприклад, ст.18 Закону України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000р.); ) [4] Закон України “Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000р. — 
реструктуризації податкової заборгованості, що здійснюється відповідно до законодавства України (наприк-лад, згідно Закону України від 5 березня 1997 р. «Про ре-структуризацію заборгованості Криворізького державного гірничо-металургійного комбінату «Криворіжсталь»).
Що стосується суб'єктивної сторони податкового право-порушення, то наявність вини є необхідною умовою для притягнення правопорушника до адміністративної, кримі-нальної, дисциплінарної відповідальності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Податкові злочини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок