Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Діяльність органів прокуратури в сфері екології

Діяльність органів прокуратури в сфері екології

Назва:
Діяльність органів прокуратури в сфері екології
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,52 KB
Завантажень:
259
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
 
Реферат на тему:
Діяльність органів прокуратури в сфері екології
 

Правоохоронну діяльність у сфері екології здійснюють багато суб'єктів, у тому числі й правоохоронні органи нашої держави, до яких, зокрема, належить прокуратура. Відповідно до ст. 37 Закону України від 25 червня 1991 р. «Про охорону навколишнього природного середовища» органи прокуратури, здійснюючи нагляд за додержанням зако-нодавства у розглядуваній нами сфері, застосовують форми і методи, притаманні діяльності прокуратури в цілому: внесення протестів, порушення кримінальних справ, інформування компетентних органів про екологічні правопорушення збоку посадових та інших осіб з метою притягнення а у встановленому порядку до дисциплінарної або адміністративної відповідальності, звернення до судів або до арбітражних судів з позо-вами про відшкодування шкоди, заподіяної екологічними правопорушеннями. Однак у цій статті головна увага приділена правозастосовчій діяльності органів прокуратури, пов'язаній з цивільно-правовими відносинами.
Прокурорський нагляд за дотриманням законів у сфері екології України здійснюється нині у двох основних напрямках:
- аналіз та оцінка екологічного стану в країні;
- аналіз та оцінка стану законності у сфері екології.
Оскільки поряд з прокурорським наглядом спеціальні органи екологічного конт-ролю здійснюють постійний державний контроль за застосуванням законів і відомчих актів, що стосуються охорони навколишнього природного середовища, існує потреба у з'ясуванні смислу таких понять, як «контроль» і «нагляд».
Як зазначено в літературі, здійснення екологічного контролю — це регламентована законодавством діяльність державних органів і спеціалізованих формувань екологічних громадських органів, спрямована на спостереження і перевірку додержання юридич-ними і фізичними особами вимог екологічного законодавства, а також застосування заходів запобігання екологічним правопорушенням. На відміну від контролю нагляд означає перевірку, а також спостереження з метою перевірки. Отже, він має більш вузьку сферу застосування, ніж контроль. У класичному вигляді, як самостійний вид контрольної діяльності нагляд в Україні представлено як прокурорський нагляд, що є діяльністю прокуратури по додержанню і правильному застосуванню на її території законів.
Прокуратура займається лише одним — перевіркою відповідності поведінки гро-мадян і юридичних осіб чинним законам. У її документах міститься вказівка на юридичний факт, що свідчить про порушення, на невиконання закону (у вигляді прийняття неправомірного нормативного акта або вчинення незаконних дій), наводя-ться посилання на порушений закон. У разі необхідності роз'яснюється смисл пору-шення. Інших вказівок чи рекомендацій у цих документах немає. А контролюючі органи дають обов'язкові до виконання вказівки.
Цілі та напрями прокурорської діяльності закріплені у ст. 5 Закону України від 5 листопада 1991 р. «Про прокуратуру». У цьому акті визначено умови становлення прокурорського нагляду в нашій державі. Однак ст. 121 Конституції України фактично позбавила органи прокуратури функцій здійснення попереднього слідства і загального нагляду. Водночас згідно з розділом XV Конституції «Перехідні положення» ці функції залишені за зазначеними органами до введення в дію законів, які мають регулювати діяльність державних органів щодо контролю за додержанням законів, та до сформування системи досудового слідства і введення в дію законів, які повинні регулювати її функціонування.
Уявляється, що вказаний припис за нинішнього стану справ у сфері екології навряд чи можна визнати оптимальним. Тому не випадково навколо питання про загальний нагляд точиться багато дискусій. Одні науковці та практичні працівники вважають, що наглядові функції мають виконувати суди, а інші схиляються до того, що їх треба залишити за органами прокуратури, оскільки вони здійснюють нагляд за додержанням законодавства найбільш кваліфіковано і цілеспрямовано.
У судженнях прибічників як першої, так і другої точки зору є раціональні міркування, які заслуговують на увагу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Діяльність органів прокуратури в сфері екології

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок