Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Поняття та види прямого умислу

Поняття та види прямого умислу

Назва:
Поняття та види прямого умислу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,32 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ
“Поняття та види прямого умислу”


ПЛАН
ВСТУП.....................................................................................................................с. 3
І. ФОРМИ ВИНИ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ......................с. 4
ІІ. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ УМИСЛУ.................................................................с. 11
ІІІ. ПРЯМИЙ УМИСЕЛ ТА ЙОГО ВИДИ.....................................................с. 17
ФОРМУЛА ПРЯМОГО УМИСЛУ........................................................с. 17
ВИДИ ПРЯМОГО УМИСЛУ..................................................................с. 24
ІV. МОТИВ ТА МЕТА ЯК ХАРАКТЕРНІ ОЗНАКИ ПРЯМОГО УМИСЛУ...............................................................................................................с. 26
ВИСНОВКИ..........................................................................................................с. 29
СПИСОК НОРМАТИВНО-ПРАВОВИХ АКТІВ ТА ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.......................................................................................................с. 30


ВСТУП
Вчинення злочину з прямим умислом – це, на нашу думку, найнебезпечніше діяння з боку правопорушника. Це можна пояснити зокрема тим, що особа, яка вчиняє злочин з такою формою вини, завжди характеризується негативно. У такої людини складається певна психічна установка на свідому злочинну діяльність. Крім цього, вчинення таких злочинів ускладнює їх розслідування. Оскільки вони наперед плануються, до їх вчинення ретельно готуються та вчиняють необхідні дії для приховання їх результатів.
Саме тому це питання вимагає дослідження на теоретичному рівні. Для його дослідження, на нашу думку, перш за все необхідно звернути увагу на поняття вини та її форм як суб’єктивної сторони складу злочину. Лише давши визначення різних форм психічного ставлення людини до того чи іншого діяння, можна говорити про поняття прямого умислу, його формулу, види, дослідити практичне значення відмежування його від інших форм вини у Кримінальному праві України. Крім цього дослідження також вимагають такі, на нашу думку, характерні для прямого умислу ознаки, як мета та мотив вчинення злочину.
Слід також звернути увагу на відмінність правового закріплення поняття прямого умислу в Кримінальному кодексі УРСР в редакції 1960 року, та у нині чинному КК України, що у свою чергу повинно дати відповідь на питання про доцільність або необхідність такої регламентації.


1. ФОРМИ ВИНИ У КРИМІНАЛЬНОМУ ПРАВІ УКРАЇНИ
Вчення про вину є одним із головних розділів науки кримінального права. Вина, її форми і види визнаються найбільш важливими ознаками складу злочину. Вина є обов'язковою складовою частиною підстави кримінальної відповідальності. Згідно зі ст. 2 КК кримінальній відповідальності і покаранню підлягає лише особа, винна у вчиненні злочину. Вина є і підставою кримінальної осудності - ніхто не може бути визнаним винним у вчиненні злочину, а також підданий кримінальному покаранню інакше як за вироком суду і відповідно до закону (ч. 2 ст. 2 КК, ст. 15 КПК).
Вина є підґрунтям і підставою суб'єктивної осудності, за якою ставитися в вину особі можуть лише такі вчинки (дії та їх наслідки), які усвідомлювались нею, у яких знайшли вираз її свідомість і воля . Людина не може бути відповідальною за ті діяння, які не усвідомлювались нею і в яких не виявлялась її воля [9, c. 161] Гегель Г. В. Ф. Философия права- М., 1990-С. 161..
Кримінальне законодавство України виключає кримінальну відповідальність невинних осіб - неосудних, малолітніх і тих, що заподіяли шкоду невинно, а також об'єктивну осудність.
Об'єктивна осудність виключається тому, що вона припускає засудження лише за об'єктивно заподіяну шкоду, не враховуючи свідомості, інтелекту, волі.
Винність особи обґрунтовується свободою її волі, можливістю у неї вибрати один із декількох варіантів поведінки. Якби у людини не було можливості вибору, то відпадало б питання про вину, відповідальність і покарання. Бо в чому була б тоді заслуга великих людей і винність небезпечних злочинців, якби їх поведінка була неминуче наперед визначеною і у них не було вибору діяти так чи інакше?
Визнання особи винною у вчиненні злочину тягне за собою багато істотних юридичних наслідків - арешт, покарання, судимість.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Поняття та види прямого умислу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок