Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Кримінальний кодекс і комп’ютерна злочинність

Кримінальний кодекс і комп’ютерна злочинність

Назва:
Кримінальний кодекс і комп’ютерна злочинність
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,17 KB
Завантажень:
35
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
РЕФЕРАТ НА ТЕМУ:
Кримінальний кодекс і комп’ютерна злочинність

План
Вступ.
Боротьба з комп’ютерною злочинністю в контексті економічної безпеки України.
Питання характеристики комп’ютерного злочинця.
Список використаної літератури
Вступ.
Сьогодні у світі визначається тенденція до зростання значимості інформації в суспільних відносинах. Це об’єктивно пов’язано з таким соціальним явищем, як інформатизація – впровадження електронних засобів комунікації на основі комп’ютерних технологій у різні сфери суспільного буття. Інформатизація належить до процесів, що постійно та динамічно розвиваються. З одного боку, інформатизація веде до вдосконалення та інтенсифікації різних напрямів людської діяльності, з іншого, – її здобутки стають об’єктом негативних, антисоціальних проявів.
До негативних проявів належать, зокрема, правопорушення, що пов’язані з використанням комп’ютерних технологій; серед них особливу увагу пригортають такі, що мають ознаки злочину. В юридичній науці та практиці вони отримали умовну назву “комп’ютерні злочини”.
Особливу тривогу викликає те, що організовані злочинні формування активно використовують здобутки інформатики для досягнення злочинних цілей. Аналіз наявної емпіричної бази світового досвіду показує, що спостерігається тенденція, коли транснаціональна організована комп’ютерна злочинність становить загрозу не тільки національній безпеці окремої країни, але й загрожує всьому світовому порядку. Це стосується сфери економічної безпеки. Світовий “кіберпростір” у галузі економічних відносин активно освоюється криміналітетом. За експертними оцінками, обсяги операцій при електронній обробці та передачі по комп’ютерним мережам грошових ресурсів вказують на те, що потенційні втрати можуть бути вищі, ніж при тих самих операціях з використанням звичайних паперових технологій. Втрати ж окремо взятої держави в таких випадках за лічені хвилини можуть досягати значних розмірів.
Серед основних тенденцій суспільства, що стосується практично всіх сфер життєдіяльності, включаючи економіку, державне управління, науку, мистецтво, слід відзначити стрімкий розвиток інформаційної комп’ютерної мережі Інтернет, яка об’єднує сотні мільйонів користувачів з усього світу. Вона почала свій розвиток 1969 року з замовлення Управління перспективних досліджень Міністерства оборони США на побудову такої мережі, яка здатна забезпечити обмін інформацією між користувачами за умов ядерної війни.
В кінці 80-х років мережа поєднувала комп’ютери не тільки в США, але й по всьому світу, хоча інформація, що передавалась каналами зв’язку, відображалась на екранах моніторів тільки текстовими символами. В 1989 році Тім Бернерс-Лі, співробітник лабораторії Європейського інституту фізики часток, запропонував протоколи передачі графічної інформації та започаткував розгалужену гіпермедіа систему World Wide Web (WWW).
В нашій державі ефективному використанню можливостей глобальної мережі для розвитку науки, освіти, культури, підприємницької діяльності сприяє підписаний 31 липня 2000 року Президентом України Указ «Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні». Указ передбачає наповнення інформацією Веб-сторінок центральними органами виконавчої влади, створення належних економічних, правових, технічних умов для забезпечення широкого доступу до мережі громадян та юридичних осіб усіх форм власності.
Разом із позитивними досягненнями широке використання мережі інтернет призвело до появи ряду соціальних, організаційних, юридичних та інших проблем.
Щодо законодавства України, то у нашому законодавстві дана група злочинів з’явилась після прийняття 5 квітня 2001 року нового Кримінального Кодексу, який закріпив у собі нові невідомі до цього склади злочинів. Кодекс встановив відповідальність за такі злочини: незаконне втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, систем та комп’ютерних мереж ( ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Кримінальний кодекс і комп’ютерна злочинність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок