Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Провадження у кримінальних справах, пов’язане із міжнародними відносинами

Провадження у кримінальних справах, пов’язане із міжнародними відносинами

Назва:
Провадження у кримінальних справах, пов’язане із міжнародними відносинами
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,63 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Провадження у кримінальних справах, пов’язане із міжнародними відносинами
Основні питання, які необхідно вивчити у процесі опрацювання теми: правова допомога в кримінальних справах Україною - іноземним державам і іноземних держав – Україні; інтерпол та особливості його діяльності по забезпеченню правосуддя; видача в Україну з-за кордону осіб, які вчинили злочин; поняття та процедура екстрадиції; передача осіб, засуджених судами України до позбавлення волі, для відбування покарання держави, громадянами якої вони є; передача громадян України, засуджених судами іноземних держав до позбавлення волі, для відбування покарання в Україні; проведення слідчих дії на території іншої держави.
Рекомендована література:
Старжинський В.С. та ін. Інтерпол: Навч. пос. – Х.: Бурун книга, 2006. – 112 с.
Про міжнародні стандарти щодо додержання прав людини під час дізнання та досудового слідства \\ Вказівка МВС України № 2900\Кл від 29.03. 2002 року. – 22 с.
Методичні рекомендації щодо порядку підготовки та направлення звернень до правоохоронних органів іноземних держав з питань надання правової допомоги у кримінальних справах та виконання міжнародно-правових доручень слідчими органів внутрішніх справ України \\ ГСУ МВС України. – 2006. – 28 с.
Поняття і значення правової допомоги у кримінальних справах
Співробітництво слідчих підрозділів органів внутрішніх справ України, з правоохоронними органами іноземних держав здійснюється відповідно до вимог ст. 31 Кримінально-процесуального кодексу України, визначається законодавством України та міждержавними угодами і договорами у сфері боротьби зі злочинністю, учасником яких є Україна, а саме: Європейськими Конвенціями "Про видачу правопорушників" 1957 року, "Про взаємну допомогу в кримінальних справах" 1959 року, " Про передачу провадження у кримінальних справах" 1972 року та "Конвенцією про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах" 1993 року країн-учасниць СНД, іншими міжнародними договорами з питань надання правової допомоги в кримінальних справах, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Зносини між слідчими органів внутрішніх справ України та компетентними органами іноземних держав з питань виконання міжнародно - правових доручень у кримінальних справах і реагування на інформації та запити іноземних правоохоронних органів здійснюється через Головне слідче управління МВС України.
Порядок зносин органів внутрішніх справ України з компетентними правоохоронними органами іноземних держав з питань запобігання, розкриття та розслідування злочинів, обміну відомостями оперативно-розшукового та інформаційно-довідкового характеру регламентовано Наказом МВС України 1600 від 25 грудня 2003 року "Про організацію діяльності органів досудового слідства системи Міністерства внутрішніх справ України".
Загальні вимоги щодо порядку підготовки звернень з питань надання правової допомоги у кримінальних справах
При підготовці звернень (запитів, доручень) про надання правової допомоги в кримінальних справах необхідно враховувати, що така допомога надається сторонами в межах їх компетенції з питань:
а) вручення документів;
б) виконання окремих процесуальних дій;
в) порушення кримінального переслідування;
г) виклику свідків і тимчасової видачі осіб, які утримуються під вартою, для допиту як свідків;
д) видачі (екстрадиції) осіб, які підлягають притягненню до кримінальної відповідальності або для відбуття покарання згідно з вироком суду;
ж) обшуку приміщень і осіб, виїмки предметів і документів.
з) отримання інформації про рух коштів по банківських рахунках, накладання на них арешту, а також їх конфіскація.
і) збирання та передачі речових доказів;
ї) іншої інформації, що стосується розслідування злочинів.
Звернення про надання правової допомоги готуються працівниками органів внутрішніх справ України на місцях. Вони повинні бути оформлені охайно, без помилок. У них не допускаються виправлення і підчистки, а також застосування скорочень і абревіатур.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Провадження у кримінальних справах, пов’язане із міжнародними відносинами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок