Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Розкриття злочинів по “гарячих слідах”

Розкриття злочинів по “гарячих слідах”

Назва:
Розкриття злочинів по “гарячих слідах”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,34 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Розкриття злочинів по “гарячих слідах”
У системі розкриття злочинів одним з важливих напрямів є ро-бота слідчого і оперативно-розшукових органів по “гарячих слідах”. Даний термін характеризує сліди (матеріальні та ідеальні) як такі, з моменту залишення яких минуло мінімум часу, що не вплинуло на необоротні зміни “неостиглих” слідів.
Як “гарячі сліди” можуть виступати будь-які зміни, що відбу-лися внаслідок злочину, у вигляді слідів-відображень, речовин, матеріалів, виробів та інших предметів. До таких слідів також на-лежать факти, які викладаються у поясненнях і показаннях різних осіб про подію злочину та його обставини.
Чинник часу як характеристика ступеня збереження матеріаль-них слідів залежить від їх виду, умов створення, місця знаходжен-ня та інших обставин. Щодо слідів-відображень (сліди рук, взуття, транспортних засобів, знарядь та інструментів тощо), то можливість їх використання як “горячих” пов'язана з визначенням їх “свіжості” за відносними фізичними ознаками (насиченість пото-жирового шару слідів папілярних ліній, невивітрений Грунт у сліді взуття та ін.), ситуаційними ознаками, наприклад, метеорологіч-ний вплив (слід взуття на свіжому снігу та ін.).
Важливим засобом, що сприяє розкриттю злочинів по “гаря-чих слідах”, є прийоми визначення віднесеність слідів до справи при провадженні первісних слідчих дій, у першу чергу огляду місця події, обшуку та ін.
Велике значення має застосування прийомів, за допомогою яких можна встановити: 1) просторово-часові зв'язки окремих слідів злочину з обставинами події та зв'язки між ними; 2) ідентифі-каційні та ситуаційні якості слідів та їх доказову цінність; 3) при-чини відсутності або наявності слідів як фактів, що суперечать природному перебігу аналогічних подій (негативні обставини).
Зазначені обставини можуть бути встановлені шляхом застосу-вання комплексу криміналістичних прийомів: 1) вивчення окремих слідів злочину; 2) вивчення комплексу слідів (матеріальних та іде-альних); 3) порівняльного аналізу даних вивчення слідів і оператив-но-розшукової інформації; 4) порівняльного аналізу даних вивчен-ня слідів і моделей аналогічних типових ситуацій; 5) з'ясування причин розбіжностей (суперечностей) між даними вивчення слідів та іншими джерелами інформації; 6) перевірки висунутих у зв'язку з такими суперечностями слідчих версій шляхом проведення відпо-відних слідчих дій та оперативно-розшукових заходів.
Застосування даного комплексу прийомів на початковому етапі розкриття злочинів по “гарячих слідах” має визначальне значення. Це пояснюється особливістю початкового етапу розслідування як періоду, що настає здебільше безпосередньо після вчиненого кримі-нального діяння, інтенсивна робота під час якого забезпечує “на-ближення” до події злочину (чинник наближення).
Розкриття злочинів по “гарячих слідах” розпочинається як тільки виявляються ознаки злочину, у зв'язку з чим на підставі КПК і законодавства, що регламентує оперативно-розшукову діяль-ність, організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю, вживаються такі заходи:
припинення протиправних дій злочинця;
затримання злочинця на місці вчинення злочину і доставлення його до місця утримання;
вжиття заходів щодо ліквідації наслідків злочину;
виявлення і збереження джерел інформації про подію зло-чину;
попереднє дослідження і перевірка інформації про ознаки злочину.
Особливістю цієї діяльності є те, що її часто здійснюють особи, які опинилися на місці події: оперативні працівники, дільничні інспектори, члени патрульно-постових груп, контрольно-перепу-сткових пунктів, представники охорони підприємств, установ, організацій, які передусім вживають заходів щодо припинення зло-чинних дій, затримання злочинця на місці вчинення злочину, нада-ють допомогу потерпілим, охороняють затриманих осіб до прибут-тя слідчо-оперативної групи, чергового наряду міліції або достав-ляють їх у найближче місце утримання; вживають заходів щодо охорони місця події (видаляють сторонніх осіб, виставляють ого-рожі), встановлюють очевидців, інших свідків, їх адреси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Розкриття злочинів по “гарячих слідах”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок