Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Юридичне оформлення входження західної України до складу Польщі

Юридичне оформлення входження західної України до складу Польщі

Назва:
Юридичне оформлення входження західної України до складу Польщі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,51 KB
Завантажень:
454
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Юридичне оформлення входження західної України до складу Польщі


У 1920 р. відбувся третій похід Антанти проти радянської Росії. Головні надії Антанта покладала на відроджену Польщу, яка уклала Варшавський договір© Кульчицький В., 2006
Назву Варшавського договору одержали “політична конвенція”, підписана 21 квітня 1920 р. і “військова конвенція”, підписана 24 квітня 1920 р. Обидві конвенції були суворо таємними. з петлюрівською Директорією. Угода між польським урядом і урядом С. Петлюри, що перебував на окупованій Польщею території Західної України Назву Західної України в історичній літературі отримали Галичина і Західна Волинь, які примусово були включені до складу Польщі., була фактично укладена ще в грудні 1919 р., а підписана у квітні 1920 р., тобто напередодні агресії поляків проти радянської держави. Договір, прикритий формою законності, був спрямований на втілення Польщею загарбницьких планів щодо Правобережної України. За договором Польща одержувала українські землі, розміщені на захід від лінії Збруч-Стир, тобто Галичину, значну частину Волині, Полісся і Холмщину. Петлюрівці зобов’язувалися ввести до свого складу двох міністрів поляків, надати польським капіталістам концесії тощо. Складовою частиною політичної угоди стала військова конвенція, в якій був детально розроблений план окупації України польськими військами. У повне розпорядження польського командування передавалися всі українські залізниці. Постачання польських військ після їхнього вступу на територію України покладалося цілком на петлюрівську владу, окремо було зроблено застереження щодо права реквізиції продуктів тощо. Передбачалось укладення фінансово-господарського договору і залізничної конвенції [1, с. ]. Варшавський договір відповідав інтересам польських правлячих кіл, про що свідчить інформація петлюрівського міністра закордонних справ А. Левицького, який підписав договір. “Коли ми заявили полякам 2 грудня 1919 р., що відмовляємося від Східної Галичини, Підляшшя і частини Волині, – писав він, – симпатії Польської республіки виявилися на нашому боці і нам була обіцяна військова допомога” [2, с. ].
Отож, договір С. Петлюри з Ю. Пілсудським означав, що майже 10 млн. українського населення і понад 100 тис. км української території потрапили під владу Польщі. Йшлося про створення під протекторатом Польщі васальної держави. Проте зазначимо, що серед польських політичних угруповань щодо України не було тоді єдиної думки. Одні вимагали внесення до складу Польщі частини Волині, Східної Галичини і частини Поділля, інші висловлювалися за перетворення Польщі у федеративну державу, до складу якої входила б Україна.
У квітні 1920 р. Польща, підбурювана керівниками США, Англії і Франції, розмістила свою армію на широкому фронті від Прип’яті до Дністра. Маючи значну перевагу над силами Червоної армії За даними військового міністерства Польщі на 23 квітня 1920 р. польські збройні сили на Східному фронті становили 148400 солдатів і офіцерів. Радянські війська мали тоді на Західному фронті 72924 бійці командири., інтервенти в травні 1920 р. захопили м. Київ і продовжували просуватися далі на схід. Але успіхи їх були короткочасними.
Одержавши підкріплення, Червона армія у червні 1920 р. перейшла в контрнаступ і, переслідуючи польські війська, наприкінці липня 1920 р. вступила в Галичину. У 16 повітах і деяких селах ще чотирьох повітів було проголошено Галицьку РСР. У м. Тернополі почав діяти Тимчасовий центральний орган державної влади і управління – Галицький революційний комітет. У повітах, містах і селах створювалися місцеві революційні комітети (перші призначав Галревком, інші обирало населення). Проте радянська влада у Галичині проіснувала в 1920 р. недовго (50 днів). Полякам за допомогою іноземних держав знову вдалося загарбати західноукраїнські землі. Проте Польща, не маючи сил продовжувати війну, вирішила почати переговори про укладення мирного договору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Юридичне оформлення входження західної України до складу Польщі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок