Головна Головна -> Реферати українською -> Право -> Прийоми аналізу матеріалів правової статистики

Прийоми аналізу матеріалів правової статистики

Назва:
Прийоми аналізу матеріалів правової статистики
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,34 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ПЛАН
1. Прийоми аналізу матеріалів правової статистики
1.1. Загальні питання аналізу і узагальнення даних правової статистики
1.2. Прийоми аналізу показників цивільно-правової статистики
1.3. Аналіз структури і динаміки цивільних судових справ.
1.4. Основні напрями аналізу даних кримінально-правової статистики
2. Практичне завдання
Використана література.
1. Прийоми аналізу матеріалів правової статистики
1.1. Загальні питання аналізу і узагальнення даних правової статистики
Наукова обробка і аналіз статистичних даних - третя, завершальна стадія статистичного дослідження. Як завершальний етап статистичного дослідження аналіз статистичних даних - це процес вивчення, зіставлення, порівняння одержаних цифрових даних (між собою і з даними інших галузей соціально-економічної статистики), їх узагальнення, тлумачення і формулювання наукових і практичних висновків.
Аналіз - це науковий метод дослідження об'єкту шляхом розгляду його окремих сторін, властивостей і складових частин. У даному аспекті аналіз - це єдність пізнання і оцінки. Через систему ознак, характеристик в процесі пізнання дослідник одержує фактичні дані про правопорушення і державні заходи соціального контролю над ними. Оцінка ж припускає співвідношення розрахованих статистичних показників з рядом інших з метою вироблення необхідних управлінських рішень.
Кінцева мета аналізу правопорушень - вдосконалення державних заходів соціального контролю над ними на основі властивих їм тенденцій і закономірностей, встановлених і кількісно виміряних взаємозв'язків і взаємозалежних.
"Аналіз правопорушень" - ширше поняття, ніж «статистичний аналіз правопорушень», хоча, очевидно, останньому в ньому відводиться провідна роль.
Правова статистика - важливий інструмент аналізу соціально-правових явищ. Всім арсеналом її методів і прийомів вдається розкривати закономірні зв'язки правопорушень з іншими соціальними явищами, встановлювати, наприклад, взаємодію різних видів злочинності, виявляти кількісну визначеність якісних характеристик і основний напрям її змін і т.д.
Предмет статистичного аналізу - сукупність якісних і кількісних характеристик правопорушень в їх єдності і розвитку. Це можуть бути дані, що характеризують явище, що вивчається, на окремому підприємстві, в галузі, районі, області, в цілому по країні; він може розповсюджуватися і на дані по сукупності країн (наприклад, при порівняльному аналізі стану злочинності в різних країнах).
Правова статистика не може обмежитися тільки збиранням інформації про ознаки соціально-правових явищ або створенням "фундаменту з точних і безперечних фактів". Статистик, будучи одночасно і представником відповідної науки (у нашому випадку - юриспруденції), систематизує, аналізує їх і прагне знайти в них причинні і інші зв'язки, тенденції і закономірності.
Правильність і ефективність висновків аналізу за даними правової статистики залежать від знання соціально-правової природи явища, що вивчається, і належного використовування правил і прийомів аналізу, що розробляються теорією статистики.
Аналіз спирається на всю сукупність фактів, що відносяться до даного явища, значення яких оцінюється в загальному контексті соціальної ситуації. Тому всякий аналіз даних правової статистики є і соціально-статистичним. При аналізі комплексно використовуються дані різних галузей статистики і різноманітні прийоми їх обробки.
При статистичному аналізі соціально-правових явищ може ставитися задача отримання повної і всебічної картини стану і розвитку явища в цілому в певному зв'язку і взаємовідношенні його різних сторін і форм розвитку, з одного боку. З іншого - статистичний аналіз може бути обмежений і вирішенням приватних задач: з'ясуванням стану явища в даних умовах місця і часу і оцінки цього стану; вивченням взаємозв'язку ознак; вивченням динаміки, наприклад, злочинності і визначальних її чинників. Виявляючи взаємозв'язки, залежності, співвідношення, статистичний аналіз допомагає вивчати і певною мірою пояснювати характер і причини соціально-правових явищ, умов і механізму їх розвитку, закономірностей існування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Прийоми аналізу матеріалів правової статистики

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок